• Informacje na temat:

  tarło

Artykuły na temat: tarło
 • W Parku Narodowym "Ujście Warty" (woj. lubuskie) wysoki stan wody sprzyja rybom, które rozpoczynają lub kończą tarło. To ważne miejsce rozrodu szczupaka, którego w polskich wodach jest coraz mniej - poinformował Łukasz Cieślik z Parku Narodowego "Ujście Warty".

 • Broń to widły, harpuny, haki, wnyki z kolczastego drutu i zwykłe siatki. Ofiary - łososie płynące o tej porze roku na tarło w górę rzek. Ryby padają łupem setek kłusowników.

 • Harpuny, metalowe szarpaki, a nawet prąd to narzędzia kłusowników, którzy na kilku rzekach Pomorza zabijają trocie. Ta szlachetna ryba płynie teraz na tarło z morza w górę rzek.

 • Łososie i trocie ciągną na tarło w górę zachodniopomorskich rzek. Ryby te do końca grudnia są pod ochroną. Wędkarze przenieśli się więc nad jeziora, a nad rzekami pojawiły się bandy kłusowników - alarmuje "Głos Szczeciński".

 • Były senator Józef Sz. zgłosił się dzisiaj wraz ze swoim adwokatem do tarnowskiej Prokuratury Okręgowej. Postawiono mu zarzuty dotyczące działania na niekorzyść Tarnowskich Zakładów Osprzętu Elektrycznego "Tarel", przywłaszczenia mienia i prania brudnych pieniędzy.

 • Mieszkanka Tarła na Lubelszczyźnie znalazła w przedwojennym ulu... granaty z czasów drugiej wojny światowej. Mogło dojść do tragedii, bo kobieta chciała rozebrać ul i spalić drewno w piecu. Na szczęście znalezisko zabezpieczyli już saperzy.

 • Kłusownicy na rzekach

  Na podkarpackich rzekach czas barbarzyńskich połowów. Tysiące ryb w okresie tarła padają łupem kłusowników. Mimo że ryby w czasie składania ikry są dla człowieka praktycznie niejadalne, stanowią doskonały pokarm na przykład dla świń.

 • Na trzy miesiące sąd w Tarnowie aresztował w piątek późnym wieczorem byłego senatora Józef Sz. (PSL, potem SdPl), któremu prokuratura zarzuciła pranie brudnych pieniędzy, przywłaszczenie mienia i działanie na niekorzyść Tarnowskich Zakładów Osprzętu Elektrycznego "Tarel" - poinformowała rzeczniczka tej prokuratury Bożena Owsiak.

 • Harpuny, metalowe szarpaki, a nawet prąd to sposoby kłusowników, którzy na kilku rzekach Pomorza zabijają trocie. Ta szlachetna ryba płynie teraz na tarło z morza w górę rzek.

 • Granaty z wojny znalezione w ulu

  Mieszkanka Tarła na Lubelszczyźnie znalazła w przedwojennym ulu... granaty z czasów drugiej wojny światowej. Mogło dojść do tragedii, bo kobieta chciała rozebrać ul i spalić drewno w piecu. Na szczęście znalezisko zabezpieczyli już saperzy.

Wideo na temat: tarło
 • Brutalne zabójstwo w Lublinie: Nie żyje 21-latka, podejrzany jej chłopak

  Policjanci z Lubartowa badają związek między morderstwem 21-letniej dziewczyny a próbą samobójczą jej byłego chłopaka. W piątek (09.08) w jednym z mieszkań w Lubartowie odnaleziono ciało młodej kobiety. Leżała w kałuży krwi, miała ranę kłutą na szyi. Tego samego dnia policja otrzymała zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który w miejscowości Tarło k. Lubartowa usiłował popełnić samobójstwo. Mateusz

Dyskusje na temat: tarło