• Informacje na temat:

  tarnowskie góry

Artykuły na temat: tarnowskie góry
 • Tarnowskie Góry: Pożar w domu wielorodzinnym

  Pożar w domu wielorodzinnym w Tarnowskich Górach w Śląskiem. Informację o tym zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

 • Tarnowskie Góry: Pijana opiekunka zajmowała się dwulatką

  2,5 promila alkoholu we krwi miała opiekunka, która zajmowała się dwuletnim dzieckiem w Tarnowskich Górach (woj. śląskie) - informuje lokalna policja.

 • Tarnowskie Góry chętniej odwiedzane przez turystów

  ...i rewitalizację poszczególnych miejsc. Sytuację komplikuje fakt, że oprócz Skarbu Państwa właścicielami i zarządcami działek, na których leżą poszczególne atrybuty, są urzędy miast Tarnowskie Góry i Bytom, gmina(...) Kopalni Srebra i dwa w Sztolni Czarnego Pstrąga), pierwotny rejon założenia Kopalni Fryderyk w dzielnicy Bobrowniki Śląskie, krajobraz pogórniczy z XIX wieku, krajobraz pogórniczy Srebrnej Góry, Park...

 • ..., edukować, nagradzać, a dopiero na końcu karać" - wskazał prezes WFOŚiGW Andrzej Pilot. Podkreślił, że choć Tarnowskie Góry są położone na obrzeżu śląskiej aglomeracji, to smog jest tu tak samo...

 • Tarnowskie Góry na liście światowego dziedzictwa UNESCO

  .... Śląskiego. Reakcja burmistrza "Oceniam to jako hołd dla tych, którzy mozolnie kopali te komory i chodniki w podziemiach, zapewniając wodę nie tylko 'białemu' Śląskowi, na którym leżą Tarnowskie Góry, ale(...) innych zakątków #Śląskie " additional="— Jerzy Buzek (@JerzyBuzek)" date="July 9, 2017" user="JerzyBuzek" /> @UNESCO #WorldHeritage Site: Tarnowskie Góry Lead-Silver-Zinc Mine and its Underground...

 • Tarnowskie Góry: 8-latek zmarł przez uduszenie

  We wtorek odbyła się sekcja zwłok 8-letniego Sebastiana O. z Tarnowskich Gór (woj. śląskie). Ciało chłopczyka oraz jego matki zostało znalezione w ostatni piątek. Ze wstępnej informacji wynikało, że matka najpierw zabiła swoje dziecko, a potem odebrała sobie życie. Przypuszczenia prokuratury potwierdziły się.

 • Tarnowskie Góry: Łódki z turystami przewróciły się w sztolni Czarnego Pstrąga

  Policja wyjaśnia sprawę niecodziennego wypadku w sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Zatonęło tam 7 łódek z turystami. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 5 łódek już wyłowiono, dwie kolejne będą wyłowione dzisiaj. Z tego powodu sztolnia jest teraz zamknięta.

 • Pierwszym miastem w Polsce, które dołączyło do międzynarodowej sieci "Bezpiecznych Wspólnot" Światowej Organizacji Zdrowia są Tarnowskie Góry.

 • Kocham Tarnowskie Góry za...

  Za co kocha pan Tarnowskie Góry? "Kocham Tarnowskie Góry za ludzi" - powiedział reporterce RMF FM Krzysztof Miller, fotografik. Jak się okazuje, sympatycznych, gościnnych ludzi w tym mieście nie brakuje.

 • Kolejne polskie zabytki na liście UNESCO? Tarnowskie Góry aplikują

  Jeszcze trzeba będzie poczekać na wniosek o wpis tarnogórskich podziemi i pogórniczych zabytków na powierzchni na listę UNESCO. W tym przypadku jednak czas może działać na korzyść zabytków z Tarnowskich Gór. Odkryto bowiem dokumenty, które mogą zwiększyć ich szanse na znalezienie się na tej prestiżowe liście - podało Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej (SMZT). Aplikacja będzie rozpoznawana od stycznia przyszłego roku.

Zdjęcia na temat: tarnowskie góry
Wideo na temat: tarnowskie góry
 • Tajemnicze porwanie w Tarnowskich Górach

  Trzech napastników porwało i uwięziło młodego mężczyznę w Tarnowskich Górach w woj. śląskim. Jednego z porywaczy już zatrzymano, dwaj są poszukiwani. Porwanemu udało się uciec. Napastnicy skrępowali porwanemu nogi i ręce taśmą, przywiązali łańcuchem do krzesła, a potem znęcali się nad nim i dotkliwie go pobili. Wszystko to działo się w piwnicy.

 • Przeżyli trzęsienie ziemi w Japonii, dziś wrócili do Polski

  "Byliśmy przerażeni, przeżyliśmy tam chwile grozy" - tak o swoim pobycie w Japonii podczas trzęsienia ziemi opowiada młodzież ze Śląska. Dwudziestoosobowy, taneczny zespół z Tarnowskich Gór dziś wylądował na lotnisku w Balicach.

Dyskusje na temat: tarnowskie góry