• Informacje na temat:

  tatar

Artykuły na temat: tatar
 • Na Krymie trwają zatrzymania Tatarów. Okupacyjne rosyjskie władze aresztowały co najmniej sześć osób. Federalna Służba Bezpieczeństwa prowadzi też przeszukania u przedstawicieli tej mniejszości.

 • Krym: Moskwa uciska Tatarów

  Główna prokurator zajętego przez Rosję Krymu Natalia Pokłonskaja domaga się uznania Medżlisu, czyli quasi-parlamentu Tatarów krymskich, za organizację ekstremistyczną i zakazania jej działalności - podaje dzisiejsza "Rzeczpospolita...

 • Anektowane życie Tatarów krymskich

  ...dwa lata temu - a nieznanych sprawców, którzy zdjęli tatarskie flagi z miejscowej elektrowni - zaznacza Sheridan. Członkowie rodziny Asanova - tak jak wielu krymskich muzułmanów - są już zmęczeni(...), narastająca frustracja życiem w cieniu rosyjskiej dominacji doprowadziła do rosnącego oporu na granicy. Jednym z prowodyrów akcji blokowania granic jest Lenur Islyamov, właściciel tatarskiej stacji...

 • Władze zaanektowanego przez Rosję Krymu zatrzymały w sobotę dziesiątki Tatarów, którzy wyszli na ulice w milczącym proteście przeciwko represjom - poinformował przewodniczący Medżlisu, samorządu Tatarów krymskich, Refat Czubarow. "Wiadomo, że zatrzymano około 50 uczestników pojedynczych pikiet. Ustalono 34 nazwiska zatrzymanych krymskich Tatarów" - przekazał na Facebooku.

 • Nakaz aresztowania legendarnego przywódcy Tatarów

  Sąd na Krymie wydał nakaz aresztowania przywódcy Tatarów Mustafy Dżemilewa.

 • Nie publikowane dotąd materiały dotyczące sytuacji religijnej Tatarów na ziemiach Wielkiego Księstwa Litewskiego, dane archiwalne, ryciny i reprodukcje znaleźć można w naukowej pracy na ten temat, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego.

 • Lider krymskich Tatarów: Miejsce Putina jest w celi

  Lider krymskich Tatarów, wiceprzewodniczący Medżlisu Achtem Czyjhoz zaapelował w poniedziałek w Wilnie do społeczności Zachodu o nieuznawanie wyniku zbliżających się wyborów prezydenckich w Rosji i o zbojkotowanie Mistrzostw Świata w piłce nożnej w tym kraju. ​Turniej odbędzie się w Rosji latem.

 • Masowe rewizje u Tatarów na Krymie

  Władze zaanektowanego przez Rosję Krymu przeprowadziły w czwartek rewizje w domach Tatarów, połączone z zatrzymaniami aktywistów ich ruchu narodowego - poinformował przewodniczący działającego na Ukrainie samorządu tatarskiego, Medżlisu, Refat Czubarow. Polityk, który jest także deputowanym ukraińskiego parlamentu, oświadczył, że podczas zatrzymania zasłabła legendarna działaczka tatarska, 83

 • Poroszenko: Represje wobec Tatarów przypominają politykę stalinizmu

  Prezydent Ukrainy jest oburzony wydanym przez Rosjan zakazem działalności krymskotatarskiego Medżlisu. Prokuratura okupacyjnych władz półwyspu wprowadziła tymczasowy zakaz działalności samorządu Tatarów Krymskich. Zdaniem Petra Poroszenki, rosyjskie represje wobec Tatarów przypominają politykę stalinizmu.

 • Ukraiński MSZ wyraża zaniepokojenie z powodu represji dotykających Tatarów krymskich. Rosyjskie służby dokonały na okupowanym półwyspie fali aresztowań. Zdaniem Kijowa, prześladowania Tatarów dokonywane obecnie przez okupujących półwysep Rosjan można porównać do represji z czasów stalinowskich.

Zdjęcia na temat: tatar
Wideo na temat: tatar
 • Jak Tatar został bez buńczuka

  Tatar z pomnika w Gdańsku - Oruni zaledwie kilkanaście godzin po uroczystym odsłonięciu dzierżył w ręku buńczuk. W nocy ktoś odpiłował część tatarskiego symbolu władzy. Straty oszacowano na 50 tys. złotych.

 • Spokój i oznaki wiosny, czyli sobotni poranek w Rawie Mazowieckiej

  Cisza, spokój i pierwsze oznaki wiosny - tak wygląda serce Rawy Mazowieckiej w sobotni poranek. Szczególnie malowniczą okolicę można podziwiać w centrum miasta, spacerując alejkami romantycznego, zabytkowego parku miejskiego. Natomiast najlepszym miejscem relaksu i wypoczynku jest zalew "Tatar". Rawę Mazowiecką odwiedziliśmy w ramach cyklu Twoje Miasto w RMF FM.