• Informacje na temat:

  tatarska literatura

Artykuły na temat: tatarska literatura
 • Rosyjskie służby zajęły budynek Medżlisu w Symferopolu

  Rosyjskie służby zajęły budynek Medżlisu - parlamentu Tatarów krymskich w Symferopolu. Na razie nieznany jest oficjalny powód tych działań. Budynek jest przeszukiwany przez 6 zamaskowanych funkcjonariuszy i około 10 policjantów.

 • Dżemilew: Na Krymie, rok po aneksji "całkowity brak wolności"

  Mniejszość tatarska (12 proc. populacji) na Krymie "ma wiele problemów". - Tatarzy krymscy są uważani przez okupacyjne władze za niebezpiecznych - powiedział Dżemilew na konferencji prasowej w Brukseli. Powołał się na szacunki ONZ, według których Krym od czasu aneksji opuściło około 20 tysięcy ludzi. Większość z nich to mniejszość tureckojęzyczna i tatarscy muzułmanie. - Tatarzy...

 • Krymscy Tatarzy prześladowani jak za ZSRR

  Formalnie mówi się o poszukiwaniach broni i zakazanej literatury. Przez ćwierć wieku niezawisłej Ukrainy już zapomnieliśmy, co to takiego zakazana literatura. Teraz ten termin niestety powraca - podkreśla przywódca krymskich Tatarów. Jak dodaje, nie wolno w prasie pisać o "okupacji" ani "aneksji", trzeba używać sformułowania o "dobrowolnym przyłączeniu" półwyspu do Rosji. Rosjanie sporządzili...

 • Przywódca krymskich Tatarów: Prześladowania jak za ZSRR

  ...- Na Krymie zaczęły się prześladowania. W ostatnim czasie przeprowadzono 40 rewizji w domach, meczetach i siedzibach organizacji Tatarów krymskich - powiedział Dżemilew dziennikarzom. - Formalnie mówi się o poszukiwaniach broni i zakazanej literatury. Przez ćwierć wieku niezawisłej Ukrainy już zapomnieliśmy, co to takiego zakazana literatura. Teraz ten termin niestety powraca - dodał. Jak...

 • Poezja Jana Andrzeja Morsztyna

  Jan Andrzej Morsztyn urodził się 24 VI 1621 roku pod Krakowem, zmarł 8 I 1693 roku w Paryżu. Był synem zamożnego ziemianina w służbie Lubomirskich.

 • Poezja Jana Andrzeja Morsztyna

  Jan Andrzej Morsztyn urodził się 24 VI 1621 roku pod Krakowem, zmarł 8 I 1693 roku w Paryżu. Był synem zamożnego ziemianina w służbie Lubomirskich.

 • Czy świat jest zadowolony, że Polska istnieje?

  Kiedy państwo ma dobrą markę? Specjalista w tym zakresie, Simon Anholt, twierdzi, że wtedy, kiedy "inni ludzie na świecie cieszą się, że to państwo istnieje". Jaką więc mamy markę? Czy świat jest zadowolony, że Polska istnieje?

Dyskusje na temat: tatarska literatura
 • Re: Re: BIEDNY NARÓD ROSYJSKI

  i mentalnosc pozostala turko-tatarska. To nawet nie sa kuzyni. Kuzyni sa na Ukrainie i Bialorusi. Osobiscie nie wierze ze Rosja kiedykolwiek bedzie w Europie. Beda tam tylko europejskie pierwiastki kulturowe jak literatura muzyka itp. Prawnnie -ustrojowo ,obyczajowo i mentalnie Rosja pozostanie w Azji i w Azji bedzie miec swoja misje kulturowa.