• Informacje na temat:

  tate gallery

Artykuły na temat: tate gallery
 • W Londynie otwarta dziś została Tate Modern Gallery - jedna z najnowocześniejszych i największych galerii sztuki w Europie.

 • Frymorgen: Wiadomości RMF FM 9:45 Zobacz także: Tate Gallery(...)W Londynie otwarta dziś zostanie jedna z najnowocześniejszych i największych galerii sztuki w Europie. Tate Modern powstała na południowym brzegu Tamizy, w budynku byłej elektrowni. Większość zbiorów...

 • Londyn: Wystawa polskich symbolistów

  Od dzisiaj w londyńskiej galerii Tate Gallery można oglądać wystawę "Symbolizm w Polsce i Brytanii". To pierwsza zbiorowa prezentacja dzieł polskich artystów w tej znanej instytucji kulturalnej - informuje Goniec.com.

 • Bieganie to też sztuka, lecz tylko w galerii

  Martin Creed mający już na koncie nagrodę Turnera, zaprezentował w londyńskiej Tate Gallery swoje najnowsze dzieło nazwane po prostu nr 850. W ramach kreacji nr 850 50 sportowców będzie przez następne cztery miesiące biegać po galerii - informuje "The Daily Telegraph".

 • Tate Britain, londyńskie muzeum sztuki brytyjskiej powstałe z przekształcenia dawnej Tate Gallery, zaprosiło 6 artystów do wzięcia udziału w akcji, która miała być odpowiedzią na ostatnią wystawę Chrisa Ofili. Malarz często odwołuje się do swojego nigeryjskiego pochodzenia, wykorzystując w swoich dziełach odchody słonia, dlatego INSA, artysta ze stolicy Zjednoczonego Królestwa, wyszedł...

 • Prezentacja najnowszej instalacji artystycznej Mirosława Bałki pt. "How it is", którą od wtorku można oglądać w prestiżowej londyńskiej galerii Tate Modern, została okrzyknięta przez brytyjską prasę jednym z artystycznych wydarzeń sezonu.

 • Wilhelm Sasnal - najgorętsze nazwisko polskiej sztuki - będzie miał w londyńskiej Whitechapel Gallery retrospektywną wystawę. Ekspozycja zostanie otwarta 14 października. Zaprezentowanych zostanie ponad 60 prac artysty.

 • Covent Garden, London Eye, a może Tate Modern. Będąc w Londynie, po prostu nie możecie ominąć tych miejsc. Specjalny olimpijski przewodnik przygotował dla Was korespondent RMF FM. Każdy znajdzie coś dla siebie!

 • Wystawa prac Francisa Bacona w Londynie

  W londyńskiej Tate Gallery trwają ostatnie przygotowania do wielkiej wystawy malarstwa Francisa Bacona. Deformacja postaci, nieokreślona przestrzeń, żywe, intensywne barwy - to główne cechy jego prac. Na aukcjach obrazy Bacona osiągają zawrotne ceny.

 • Wielu ludzi uważa dzieła sztuki współczesnej za śmieci, mało kto jednak traktuje ten pogląd tak dosłownie, jak jedna ze sprzątaczek w prestiżowej Tate Gallery w Londynie.

Zdjęcia na temat: tate gallery
Dyskusje na temat: tate gallery
 • Re: Ostrzeżenie w sprawie brexitu: Ryzyko utrudnień w lotnictwie

  Pozdrowienia z Londynu. Ide w kime bo rano do roboty. Musze naładowac baterie bo w pitbulla sie wkreciłem to se jutro dokoncze w robocie. Acha.. zapraszam wszystkich na wycieczke do londynu po dachach widokowych - sky garden, tate gallery, st. Paul catedral, one new change. I jak to zoboczysz to dopiero muzea i centrum. Bye

 • Re: "Fakt": Viktor Orban zdradził prezesa PiS

  najmniej patentów (jesteśmy nawet za Bułgaria i Rumunią!). Chcesz dalej? W największych muzeach świata (Luwr, Prado, Ermitaż, Tate Gallery itd.) nie ma wystawionego ani jednego obrazu polskiego malarza