• Informacje na temat:

  tchórzewski

Artykuły na temat: tchórzewski
 • Tchórzewski: Stać nas na atom

  Oceniamy, że stać nas na rozpoczęcie budowy elektrowni jądrowej; w 2050 r. w Polsce będą ciągle działać elektrownie węglowe - mówi minister energii Krzysztof Tchórzewski o projekcie Polityki Energetycznej Polski.

 • Tchórzewski: Prąd dla Polaków nie zdrożeje

  Zgodnie ze stanowiskiem rządu, nie zdrożeje prąd dla Polaków - zapewnił w sobotę minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • Tchórzewski: Spółki energetyczne wycofają wnioski taryfowe

  Spółki energetyczne wycofają wnioski taryfowe na przyszły rok i dokonają przeglądu sytuacji - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski. Jak dodał, nie będzie od nowego roku podwyżek cen prądu dla gospodarstw domowych. "Od stycznia te same ceny energii elektrycznej. Nie zmieniają się" - stwierdził minister w rozmowie z dziennikarzami.

 • "Rzeczpospolita": Krzysztof Tchórzewski straci stanowisko ministra energii?

  Możliwa jest dymisja ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego – wynika z nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej". W rządzie trwa spór, jak złagodzić skutki droższej energii. Dlatego forsowany przez Tchórzewskiego projekt ustawy o wypłacie rekompensat dla gospodarstw domowych oraz małych i średnich firm może ostatecznie trafić do kosza, jeszcze zanim ujrzał światło dzienne – pisze gazeta.

 • Tchórzewski do górników: Więcej węgla nam potrzeba!

  ..."Państwo górnicy, więcej węgla nam potrzeba! Pomyślmy o tym, gdzie na Śląsku pobudować nową kopalnię" – mówił podczas obchodów barbórkowych w Katowicach minister energii Krzysztof Tchórzewski. Jak podkreślił, do 2030 r. polska energetyka musi zwiększyć produkcję energii o 25 proc.

 • ​Tchórzewski: Wystąpię do szefów rad nadzorczych firm energetycznych

  Wystąpienie do przewodniczących rad nadzorczych koncernów energetycznych, w celu przygotowania audytu kosztów i wprowadzenia nadzwyczajnych procedur oszczędnościowych, by sprowadzić ceny energii dla samorządów (JST) i firm do minimum - zapowiedział w czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • Tchórzewski: Elektrownia jądrowa będzie w Polsce budowana

  Elektrownia jądrowa będzie w Polsce budowana - to jest mój pogląd i ja go podtrzymuję - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dodał, że jesteśmy dosyć blisko od tego, żeby powstał model finansowy.

 • Tchórzewski: Polsce już nie grozi blackout

  Polsce nie grozi blackout, gdyż budowane są nowe bloki energetyczne - powiedział w Telewizji Republika minister energii Krzysztof Tchórzewski. Jako pierwszy w styczniu przyszłego roku do sieci włączony zostanie blok w Elektrowni Kozienice – dodał.

 • Emilewicz zastąpi Tchórzewskiego? "Zmiany nie są przewidywane"

  ....    Dopytywana, czy minister energii Krzysztof Tchórzewski jest także dobrym ministrem energii, odparła: "Myślę, że jest dobrym ministrem". Dodała, że "wiele rzeczy dobrych wydarzyło się w ciągu ostatnich lat(...) energii Krzysztofa Tchórzewskiego, zakładający nałożenie na firmy energetyczne jednorazowej 'opłaty klimatycznej', spotkał się z ostrą krytyką ekspertów".   Dodano, że "pieniądze uzyskane z opłaty...

 • Syn ministra Krzysztofa Tchórzewskiego prezesem Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach

  Syn ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego - Karol - od dziś jest prezesem Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach. To tak zwany "region Tchórzewskiego". Prezydentem, jest tam dobry znajomy ministra.

Zdjęcia na temat: tchórzewski
 • Krzysztof Tchórzewski - minister energii
Dyskusje na temat: tchórzewski