• Informacje na temat:

  teatr elżbietański

Artykuły na temat: teatr elżbietański
 • Król Henryk VIII długo i wytrwale zabiegał o to, by zapewnić ciągłość swej dynastii męskim potomkiem. A jednak to nie jedyny syn, którego w końcu się doczekał, zapewnił Anglii jedno z najbardziej imponujących królowań. Wzgardzona córka władcy, Elżbieta, zapisała się na trwale w dziejach nie tylko historii, ale i kultury. To od jej imienia pochodzi określenie teatr elżbietański.

 • Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Teatru Elżbietańskiego w Gdańsku planowane jest na wrzesień tego roku.

 • W Gdańsku ogłoszono wyniki Międzynarodowego Konkursu Architektonicznego na projekt teatru. Nagrodzono 3 prace spośród 38 zakwalifikowanych do ostatniej fazy konkursu. Wszystkim laureatom przyznano równorzędne nagrody w wysokości 6 tys. euro.

 • W poniedziałek w Gdańsku otwarto pierwszy w Polsce "Teatr w Oknie". Od czerwca do września, dwa razy w tygodniu, prezentowane w nim będą m.in. etiudy sceniczne, happeningi oraz minikoncerty. W uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczył m.in. reżyser Andrzej Wajda.

 • Performance rozpoczął budowę Teatru Szekspirowskiego

  Performance pt. "Triumf Ognia, Ciał i Maszyn" symbolicznie zainaugurował w sobotę wieczorem budowę Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. W przedstawieniu poprzedzającym przekazanie terenu budowy wzięli udział muzycy, tancerze oraz koparki i buldożer.

 • Przerwane zostały prace na budowie Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. Inwestor wypowiedział umowę zawartą z generalnym wykonawcą obiektu firmą Pol-Aqua za znaczne opóźnienie w pracach. Teatr miał być gotowy do końca listopada.

 • Gdańsk: Ewakuacja Teatru Szekspirowskiego. Wśród gości były premier i minister kultury

  Biuro Ochrony Rządu zarządziło ewakuację Teatru Szekspirowskiego po tym, jak w teatrze znaleziono podejrzaną walizkę. Wśród osób obecnych w teatrze był Donald Tusk i minister kultury Małgorzata Omilanowska.

 • Teatry z Finlandii, Niemiec, Rosji i Wielkiej Brytanii wezmą udział w II Międzynarodowym Festiwalu Teatralnej Klasyki Światowej "Nowa klasyka Europy", który rozpocznie się w listopadzie w łódzkim Teatrze im. Stefana Jaracza.

 • Teatr szekspirowski wciąż urzeka

  Architekt nowego teatru Theo Crosby napisał o teatrze, że jest "prostym, na biało wykończonym budynkiem, malutkim jak na współczesne standardy ale niesie w sobie niezwykły autorytet, o którym każdy wie i każdy potrafi przywołać jego mentalny wizerunek."

 • Stu cenionych polskich aktorów wyrecytuje w poniedziałek fragmenty sztuk Szekspira na 20 scenach ustawionych na Długim Targu w Gdańsku. Happening będzie towarzyszył uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Dyskusje na temat: teatr elżbietański
 • Re: "FT": Były dowódca wojskowy ostrzega, że wojsko nie obroni W. Brytanii

  Na tym polega teatr wydarzeń by takie osoby się tym podniecały.Imperium nad którym nigdy nie zachodziło Słońce.Mała wyspa która ciągle gra swój teatr Elżbietański a jak wiadomo Szekspir coś wie o tym sam nad tym pracował.

 • Re: Brytyjska policja: Pobicie Polaka to przestępstwo ksenofobiczne

  Sami wiecie skoro Premierem UK jest Pani od Policji.Czyli teatr elżbietański vel Wiliam Szekspir trwa.Czyli jak poskromić złośnicę czyli to co zrobi reszta Świata by poskromić złośnicę nierządnicę z City?

 • Re: W brytyjskim parlamencie o polskiej ustawie o IPN

  Teatr Elżbietański trwa.Dlatego należy ekshumować groby piratów angielskich z napisami hebrajskimi z terenu Karaibów jako lojalnych poddanych Brytyjskich napadających na katolickie okręty.Jack Sparrow tez nim był chociaż robił problemy Koronie to zawsze lubił Londyn.W 1902 roku 27 lutego założono w Londynie Kompanię Anglo - Palestyńską mająca na celu utworzenie w przyszłości państwa