• Informacje na temat:

  teatr elżbietański

Artykuły na temat: teatr elżbietański
 • Król Henryk VIII długo i wytrwale zabiegał o to, by zapewnić ciągłość swej dynastii męskim potomkiem. A jednak to nie jedyny syn, którego w końcu się doczekał, zapewnił Anglii jedno z najbardziej imponujących królowań. Wzgardzona córka władcy, Elżbieta, zapisała się na trwale w dziejach nie tylko historii, ale i kultury. To od jej imienia pochodzi określenie teatr elżbietański.

 • Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Teatru Elżbietańskiego w Gdańsku planowane jest na wrzesień tego roku.

 • W Gdańsku ogłoszono wyniki Międzynarodowego Konkursu Architektonicznego na projekt teatru. Nagrodzono 3 prace spośród 38 zakwalifikowanych do ostatniej fazy konkursu. Wszystkim laureatom przyznano równorzędne nagrody w wysokości 6 tys. euro.

 • W poniedziałek w Gdańsku otwarto pierwszy w Polsce "Teatr w Oknie". Od czerwca do września, dwa razy w tygodniu, prezentowane w nim będą m.in. etiudy sceniczne, happeningi oraz minikoncerty. W uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczył m.in. reżyser Andrzej Wajda.

 • Performance rozpoczął budowę Teatru Szekspirowskiego

  Performance pt. "Triumf Ognia, Ciał i Maszyn" symbolicznie zainaugurował w sobotę wieczorem budowę Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. W przedstawieniu poprzedzającym przekazanie terenu budowy wzięli udział muzycy, tancerze oraz koparki i buldożer.

 • Przerwane zostały prace na budowie Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. Inwestor wypowiedział umowę zawartą z generalnym wykonawcą obiektu firmą Pol-Aqua za znaczne opóźnienie w pracach. Teatr miał być gotowy do końca listopada.

 • Gdańsk: Ewakuacja Teatru Szekspirowskiego. Wśród gości były premier i minister kultury

  Biuro Ochrony Rządu zarządziło ewakuację Teatru Szekspirowskiego po tym, jak w teatrze znaleziono podejrzaną walizkę. Wśród osób obecnych w teatrze był Donald Tusk i minister kultury Małgorzata Omilanowska.

 • Teatry z Finlandii, Niemiec, Rosji i Wielkiej Brytanii wezmą udział w II Międzynarodowym Festiwalu Teatralnej Klasyki Światowej "Nowa klasyka Europy", który rozpocznie się w listopadzie w łódzkim Teatrze im. Stefana Jaracza.

 • Teatr szekspirowski wciąż urzeka

  Architekt nowego teatru Theo Crosby napisał o teatrze, że jest "prostym, na biało wykończonym budynkiem, malutkim jak na współczesne standardy ale niesie w sobie niezwykły autorytet, o którym każdy wie i każdy potrafi przywołać jego mentalny wizerunek."

 • Stu cenionych polskich aktorów wyrecytuje w poniedziałek fragmenty sztuk Szekspira na 20 scenach ustawionych na Długim Targu w Gdańsku. Happening będzie towarzyszył uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Dyskusje na temat: teatr elżbietański