• Informacje na temat:

  teatr no

Artykuły na temat: teatr no
 • "Teatr wszystko przetrzyma". Dziś Międzynarodowy Dzień Teatru

  ..."Teatr wszystko przetrzyma, jest drogą do uratowania człowieka" - napisali Isabelle Huppert i Leszek Mądzik. Francuska aktorka i polski reżyser są autorami tekstów z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W teatrach w całej Polsce odbywać się będą dziś specjalnie przygotowane na tę okazję pokazy.

 • Teatr Capitol zaprasza dzieci

  ..."Cudowna Lampa Aladyna" jest nową bajkową premierą Teatru Capitol.

 • Nie byłoby całej historii teatru, a dzięki niemu może i kina, gdyby nie kult greckiego boga winnej latorośli, zabaw, biesiad i tańców, Dionizosa. Fakt, że Dionizje były tak radosnym i hucznym świętem zaowocował późniejszym zorganizowaniem tych obchodów wedle pewnego scenariusza. Efekty były oszałamiające. Jakiego teatru nie mogło zatem zabraknąć w Grecji? Teatru Dionizosa oczywiście.

 • Teatr antyczny kojarzy się z posępnymi tragediami, a źródło swe czerpie w zgoła dalekich od posępnego nastroju obchodach ku czci najbardziej rozrywkowego z bogów - Dionizosa. Jak możliwe jest, że obchody ku czci boga wina i rozkoszy ewoluowały w widowiska tak dramatyczne i poważne, jak greckie tragedie?

 • Król Henryk VIII długo i wytrwale zabiegał o to, by zapewnić ciągłość swej dynastii męskim potomkiem. A jednak to nie jedyny syn, którego w końcu się doczekał, zapewnił Anglii jedno z najbardziej imponujących królowań. Wzgardzona córka władcy, Elżbieta, zapisała się na trwale w dziejach nie tylko historii, ale i kultury. To od jej imienia pochodzi określenie teatr elżbietański.

 • Och-teatr - teatralny prezent

  Jak co roku Och-Teatr zaprasza na PRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE W SZPITALU ŚW. ANDRZEJA. To jeden z najzabawniejszych utworów scenicznych mistrza farsy Raya Cooneya. Wybierzcie się koniecznie: to(...) szalone tempo, niespodziewane rozwiązania, wyraziste charaktery. Spektakl znakomity, wart zobaczenia przez cały rok, nie tylko w święta! OCH-TEATR ZAPRASZA 15-22, 26-27 grudnia i 6-12 stycznia 2018

 • "Teatr musi grać, inaczej po zespole zostaną zgliszcza". Jest oświadczenie aktorów Starego Teatru

  ...​"Teatr musi grać, inaczej po zespole zostaną zgliszcza" - piszą w swoim oświadczeniu aktorzy Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Odnoszą się w ten sposób do konfliktu, który pojawił się po wyborze nowego szefa tej sceny - Marka Mikosa. Dyrektor Starego Teatru w RMF FM komentuje dzisiejsze oświadczenie.

 • Teatr nie życie

  S eminarium, na które mnie zaproszono, nosi tytuł  "Bogusław Schaeffer. Improwizacje"  i odbędzie się w poniedziałek  8 czerwca między 12.00 a 16.00 w siedzibie Instytutu Teatralnego w Warszawie(...) polskiej awangardy nie mają problemu z umiejscowieniem Schaeffera na tablicy z najważniejszymi kompozytorami, grafikami i twórcami teatralnymi XX wieku. A wangarda w naszym kraju bez autora "Scenariusza...

 • Na dachu słynnego krakowskiego teatru staną... ule

  Na dachu Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie staną dwa ule. Miód najprawdopodobniej posłuży jako prezent dla sympatyków i gości teatru.

 • Protest przed Starym Teatrem w Krakowie

  Przed Narodowym Starym Teatrem odbyła się w sobotę manifestacja pod hasłem "To jeszcze nie koniec" w związku z zapowiadaną zmianą na stanowisku dyrektora teatru. Organizatorami protestu była grupa określająca się jako "publiczność Narodowego Starego teatru w Krakowie".

Zdjęcia na temat: teatr no
 • Premierę spektaklu "Trzeba zabić starszą panią" przygotowuje na 8 lipca stołeczny Och-teatr
 • Premierę spektaklu "Trzeba zabić starszą panią" przygotowuje na 8 lipca stołeczny Och-teatr
 • Premierę spektaklu "Trzeba zabić starszą panią" przygotowuje na 8 lipca stołeczny Och-teatr
Wideo na temat: teatr no
Dyskusje na temat: teatr no