• Informacje na temat:

  teatr no

Artykuły na temat: teatr no
 • Polska teatrem stała

  Rok 1918 - przełomowy dla Polski – był też bardzo ważny dla polskiego teatru. Był on bowiem jedną z niewielu narodowych instytucji, które przetrwały katastrofę rozbiorów. Najsilniejszymi ośrodkami polskiego teatru pozostawały Warszawa i Kraków. Pod Wawelem rodziła się teatralna ideologia Młodej Polski. Warszawa zaś słynęła z nowatorskich inscenizacji Leona Schillera i Wilama Horzycy.

 • "Teatr wszystko przetrzyma". Dziś Międzynarodowy Dzień Teatru

  ..."Teatr wszystko przetrzyma, jest drogą do uratowania człowieka" - napisali Isabelle Huppert i Leszek Mądzik. Francuska aktorka i polski reżyser są autorami tekstów z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W teatrach w całej Polsce odbywać się będą dziś specjalnie przygotowane na tę okazję pokazy.

 • Teatr Capitol zaprasza dzieci

  ..."Cudowna Lampa Aladyna" jest nową bajkową premierą Teatru Capitol.

 • Nie byłoby całej historii teatru, a dzięki niemu może i kina, gdyby nie kult greckiego boga winnej latorośli, zabaw, biesiad i tańców, Dionizosa. Fakt, że Dionizje były tak radosnym i hucznym świętem zaowocował późniejszym zorganizowaniem tych obchodów wedle pewnego scenariusza. Efekty były oszałamiające. Jakiego teatru nie mogło zatem zabraknąć w Grecji? Teatru Dionizosa oczywiście.

 • Teatr antyczny kojarzy się z posępnymi tragediami, a źródło swe czerpie w zgoła dalekich od posępnego nastroju obchodach ku czci najbardziej rozrywkowego z bogów - Dionizosa. Jak możliwe jest, że obchody ku czci boga wina i rozkoszy ewoluowały w widowiska tak dramatyczne i poważne, jak greckie tragedie?

 • Król Henryk VIII długo i wytrwale zabiegał o to, by zapewnić ciągłość swej dynastii męskim potomkiem. A jednak to nie jedyny syn, którego w końcu się doczekał, zapewnił Anglii jedno z najbardziej imponujących królowań. Wzgardzona córka władcy, Elżbieta, zapisała się na trwale w dziejach nie tylko historii, ale i kultury. To od jej imienia pochodzi określenie teatr elżbietański.

 • Och-teatr - teatralny prezent

  Jak co roku Och-Teatr zaprasza na PRZEDSTAWIENIE ŚWIĄTECZNE W SZPITALU ŚW. ANDRZEJA. To jeden z najzabawniejszych utworów scenicznych mistrza farsy Raya Cooneya. Wybierzcie się koniecznie: to(...) szalone tempo, niespodziewane rozwiązania, wyraziste charaktery. Spektakl znakomity, wart zobaczenia przez cały rok, nie tylko w święta! OCH-TEATR ZAPRASZA 15-22, 26-27 grudnia i 6-12 stycznia 2018

 • Wojenny teatr nad Syrią

  ...przez Donalda Trumpa oraz pomruki dochodzące z rosyjskiego MSZ i sztabu generalnego od początku należało traktować jako... teatrzyk. Mówiąc wprost, ani Zachód, ani Rosja nie będą umierać za Syrię...

 • ​TEATR POLONIA ZAPRASZA NA KWIETNIOWE SPEKTAKLE

  Kwiecień w Teatrze Polonia zapowiada się różnorodnie. Teatr zaprosi na lubiane przez widzów spektakle.

 • Och-Teatr zaprasza w czerwcu

  W czerwcu teatr zaprosi m.in. na lubiane przez widzów farsy i komedie.

Zdjęcia na temat: teatr no
Wideo na temat: teatr no
Dyskusje na temat: teatr no