• Informacje na temat:

  teheran

Artykuły na temat: teheran
 • Netanjahu o "tajnym magazynie atomowym" w Teheranie

  Na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ premier Izraela Benjamin Netanjahu oskarżył Iran o ukrywanie materiału związanego z bronią jądrową w "tajnym magazynie atomowym" w Teheranie. Według niego dowodzi to, że Teheran nie zrezygnował z programu broni jądrowej.

 • Putin: Łamanie porozumienia nuklearnego z Teheranem niedopuszczalne

  Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w środę w Teheranie, że niedopuszczalne jest, by jedna ze stron porozumienia nuklearnego Iranu z sześcioma mocarstwami z 2015 roku nie przestrzegała swych zobowiązań lub by jednostronnie je łamała.

 • "Jerusalem Post": Teheran zdążył podchwycić pierwszą wersję tweeta Netanjahu

  Tweet premiera Izraela Benjamina Netanjahu, mówiący o spotkaniu z krajami arabskimi w celu prowadzenia "wojny" z Iranem, został szybko zastąpiony tweetem o łagodniejszej wymowie, ale zdążył podchwycić go Teheran - napisał izraelski dziennik "Jerusalem Post".

 • Trzęsienie ziemi wywołało panikę w Teheranie

  Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,2, które nawiedziło w środę przed północą czasu lokalnego Teheran, spowodowało panikę wśród mieszkańców irańskiej stolicy. Setki tysięcy ludzi opuściły swe domy, a wielu nawet miasto.

 • Zamachy w Teheranie: Wzrosła liczba ofiar

  Do 13 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych dwóch zamachów przeprowadzonych w środę w Teheranie - podał wieczorem w państwowej telewizji wiceszef MSW Muhammad Hosejn Zolfaghari. Według władz, zamachowcy pochodzili z Iranu i byli członkami Państwa Islamskiego.

 • Ostre starcia w Teheranie. Zginęło trzech policjantów

  Trzech policjantów zginęło w północnej dzielnicy Teheranu w starciach między siłami bezpieczeństwa a derwiszami Gonabadi, suficką mniejszością religijną. Demonstranci zgromadzili się przed siedzibą policji, domagając się uwolnienia aresztowanych członków ich grupy.

 • Kto stoi za zamachami w Teheranie? Gwardia Rewolucyjna wysuwa oskarżenia

  ...​Irańska Gwardia Rewolucyjna wydała komunikat, w którym twierdzi, że za zamachami na parlament Iranu i mauzoleum ajatollaha Chomeiniego w Teheranie stoją Arabia Saudyjska i Ameryka. Wcześniej do ataków przyznało się Państwo Islamskie.

 • W Teheranie zatrzęsła się ziemia. Mieszkańcy wpadli w panikę

  Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,2, które nawiedziło przed północą czasu lokalnego Teheran, spowodowało panikę wśród mieszkańców irańskiej stolicy. Setki tysięcy ludzi opuściły swe domy, a wielu nawet miasto.

 • ONZ potępia atak na ambasadę w Teheranie

  Rada Bezpieczeństwa ONZ zdecydowanie potępiła atak na ambasadę Arabii Saudyjskiej w Teheranie. Do napaści doszło 2 stycznia w reakcji na stracenie szejka Nimra al-Nimra.

 • Antyamerykański protest w rocznicę ataku na ambasadę USA w Teheranie

  Na dzień przed wprowadzeniem drugiej rundy amerykańskich sankcji tysiące osób demonstrowało w Teheranie w rocznicę ataku na ambasadę USA w 1979 roku, co doprowadziło wówczas do zerwania stosunków dyplomatycznych Stanów Zjednoczonych z Iranem. Oprócz tradycyjnie wznoszonych co roku w tym dniu antyamerykańskich sloganów i palenia flag USA przed dawną siedzibą placówki protestujący wymachiwali...

Zdjęcia na temat: teheran
 • Irańscy studenci na terenie ambasady brytyjskiej w Teheranie
Wideo na temat: teheran
 • Na wakacje do Iranu?

  Irański rząd planuje bardziej otworzyć się na turystów. W kraju coraz więcej inwestuje się w hotele, lotniska, czy drogi. Kluczowe dla rozwoju turystyki jest jednak porozumienie w sprawie irańskiego programu nuklearnego między Teheranem, a Zachodem. Ma ono przyczynić się do zniesienia sankcji, a w następstwie zapewni napływ turystów. W ten sposób w ciągu najbliższych 10 lat Irańczycy chcą