• Informacje na temat:

  teheran

Artykuły na temat: teheran
 • Putin: Łamanie porozumienia nuklearnego z Teheranem niedopuszczalne

  Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył w środę w Teheranie, że niedopuszczalne jest, by jedna ze stron porozumienia nuklearnego Iranu z sześcioma mocarstwami z 2015 roku nie przestrzegała swych zobowiązań lub by jednostronnie je łamała.

 • Trzęsienie ziemi wywołało panikę w Teheranie

  Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,2, które nawiedziło w środę przed północą czasu lokalnego Teheran, spowodowało panikę wśród mieszkańców irańskiej stolicy. Setki tysięcy ludzi opuściły swe domy, a wielu nawet miasto.

 • Zamachy w Teheranie: Wzrosła liczba ofiar

  Do 13 osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych dwóch zamachów przeprowadzonych w środę w Teheranie - podał wieczorem w państwowej telewizji wiceszef MSW Muhammad Hosejn Zolfaghari. Według władz, zamachowcy pochodzili z Iranu i byli członkami Państwa Islamskiego.

 • Kto stoi za zamachami w Teheranie? Gwardia Rewolucyjna wysuwa oskarżenia

  ...​Irańska Gwardia Rewolucyjna wydała komunikat, w którym twierdzi, że za zamachami na parlament Iranu i mauzoleum ajatollaha Chomeiniego w Teheranie stoją Arabia Saudyjska i Ameryka. Wcześniej do ataków przyznało się Państwo Islamskie.

 • W Teheranie zatrzęsła się ziemia. Mieszkańcy wpadli w panikę

  Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,2, które nawiedziło przed północą czasu lokalnego Teheran, spowodowało panikę wśród mieszkańców irańskiej stolicy. Setki tysięcy ludzi opuściły swe domy, a wielu nawet miasto.

 • ONZ potępia atak na ambasadę w Teheranie

  Rada Bezpieczeństwa ONZ zdecydowanie potępiła atak na ambasadę Arabii Saudyjskiej w Teheranie. Do napaści doszło 2 stycznia w reakcji na stracenie szejka Nimra al-Nimra.

 • Iran: Nie ustają antyrządowe protesty. Starcia z policją w Teheranie

  Trwające od trzech dni antyrządowe protesty objęły swym zasięgiem w sobotę stolicę kraju, Teheran. Doszło tam do starć z policją, największych od 2009 r., gdy na ulice wyszli przeciwnicy reelekcji prezydenta Mahmuda Ahmadinedżada - informuje Reuters. Prezydent USA Donald Trump, w serii tweetów, wyraził solidarność z uczestnikami antyrządowych demonstracji. "Opresyjne reżimy nie mogą trwać...

 • Niespodziewany gest Iranu. Teheran uwolnił amerykańskich obywateli

  Władze Iranu uwolniły czterech więźniów mających podwójne amerykańsko-irańskie obywatelstwo, w tym korespondenta "Washington Post" w Teheranie Jasona Rezaiana. W ramach wymiany USA zapowiedziały zwolnienie ze swych więzień siedmiu Irańczyków.

 • Teheran tonie w smogu. Władze zamykają szkoły i przedszkola

  ...​Władze Teheranu nakazały w niedzielę zamknięcie szkół podstawowych i przedszkoli z uwagi na wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza. Rada miejska nakazała też wstrzymanie wszelkich prac budowlanych z użyciem cementu, piasku i asfaltu. Stolicę Iranu dusi smog.

 • 30 osób zginęło pod gruzami wieżowca w Teheranie

  ...30 strażaków zginęło pod gruzami wieżowca, który zawalił się w centrum Teheranu, gdy trwało tam gaszenie pożaru - podała irańska telewizja Press TV. Rannych zostało co najmniej 38 osób - informuje agencja IRNA.

Zdjęcia na temat: teheran
 • Irańscy studenci na terenie ambasady brytyjskiej w Teheranie
Wideo na temat: teheran
 • Na wakacje do Iranu?

  Irański rząd planuje bardziej otworzyć się na turystów. W kraju coraz więcej inwestuje się w hotele, lotniska, czy drogi. Kluczowe dla rozwoju turystyki jest jednak porozumienie w sprawie irańskiego programu nuklearnego między Teheranem, a Zachodem. Ma ono przyczynić się do zniesienia sankcji, a w następstwie zapewni napływ turystów. W ten sposób w ciągu najbliższych 10 lat Irańczycy chcą