• Informacje na temat:

  tell

Artykuły na temat: tell
 • Polacy ustalili lokalizację bitwy pod Gaugamelą?

  Polscy naukowcy wytypowali lokalizację jednej z najważniejszych bitew starożytności. Do wielkiej bitwy pod Gaugamelą sprzed 2,3 tys. lat miało dojść na terenie dzisiejszego irackiego Kurdystanu, w okolicy Tell Gomel.

 • Jest zwiastun piątej części "Piratów z Karaibów"

  ...26 maja premiera piątej części "Piratów z Karaibów" - "Pirates of Caribbean: Dead Men Tell No Tales". Film wejdzie do polskich kin pod tytułem "Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara".

 • Muzułmanie coraz częściej atakowani w Wielkiej Brytanii

  Od czasu zamachów w Paryżu gwałtownie wzrosła liczba przestępstw nienawiści wobec muzułmanów w Wielkiej Brytanii. Według organizacji Tell MAMA, która od 2012 r. monitoruje islamofobiczne incydenty, chodzi o niemal 275 proc. więcej incydentów tego typu.

 • Mideast Palestinian leader Yasser Arafat, said to be seriously ill, sent a message from his bedside to tell the world he was "okay" as teams of doctors...

 • Federalna sędzia nakazała we wtorek wstrzymanie w USA egzekwowania zasady "nie pytaj, nie mów" (don't ask, don't tell), kładąc kres 17-letniemu zakazowi służenia w wojsku przez zdeklarowanych homoseksualistów.

 • Zamiast od centrum ku krańcom, starożytne miasto z syryjskiego stanowiska Tell Brak rozrastało się od zewnątrz ku środkowi. Ewoluowało ono w tym samym okresie, co inne ośrodki Mezopotamii - miasta na południu Iraku - informuje najnowsze "Science".

 • Obama podpisał ustawę: Geje i lesbijki mają otwartą drogę do armii USA

  Barack Obama podpisał ustawę, która pozwala zdeklarowanym homoseksualistom służyć w amerykańskiej armii. Dokument uchyla niepisaną zasadę "Don't Ask, Don't Tell", czyli "Nie pytaj, nie mów". Oznaczała ona, że armia nie pytała żołnierzy o orientację seksualną, a ci nie przyznawali się do niej.

 • Zakaz otwartego ujawniania orientacji seksualnej w wojsku jest sprzeczny z konstytucją ponieważ narusza swobodę wypowiedzi i prawo do równego traktowania - orzekł sąd federalny w Kalifornii. Zasada "nie pytaj i nie mów" (Don't ask, don't tell) stanowi jaskrawe pogwałcenie praw konstytucyjnych" wojskowych o orientacji homoseksualnej - napisała sędzia Virginia Phillips w uzasadnieniu orzeczenia.

 • Biały Dom poparł propozycję zniesienia zasady, na mocy której z sił zbrojnych USA zwalnia się jawnych gejów. Wcześniej zniesienie zasady poparli już szefowie Pentagonu. Zasada "Don't Ask, Don't Tell" obowiązywałaby jednak nadal do czasu, aż Pentagon ukończy w grudniu analizę na ten temat i przekaże sekretarzowi obrony Robertowi Gatesowi raport z zaleceniami, mający na celu uśmierzenie "niepokojów...

 • Podróż, którą chcemy Wam zaproponować jest niezwykle tania, szybka i bezpieczna. Nie wychodząc z domu możecie zostać członkami ekipy pracowników Uniwersystyetu Jagiellońskiego i Poznańskiego Towarzystwa Prehistorycznego, którzy prowadzą wykopaliska w egipskiej miejscowości Tell el-Farcha.