• Informacje na temat:

  tempera

Artykuły na temat: tempera
 • Zima wcale nie daje za wygraną i nie chce ustąpić miejsca wiośnie. Po słonecznym i ciepłym marcu, na Podhalu znów zrobiło się mroźno i biało. W Zakopanem w nocy z poniedziałku na wtorek spadało 10 cm śniegu, a tempera spadła tu do -3 stopni C. To jeszcze nie koniec. Zdaniem synoptyków sypać ma przez cały dzień.

 • W USA spada umieralność na nowotwory

  Spada w USA umieralność z powodu najczęściej występujących nowotworów, takich jak rak płuca, piersi, jelita grubego oraz prostaty - powiedziała prof. Margaret Tempero z University of California w San Francisco.

 • Umieralność z powodu najczęściej występujących nowotworów, takich jak rak płuca, piersi, jelita grubego oraz prostaty spada w w stanach Zjednoczonych - zakomunikowała prof. Margaret Tempero z University of California w San Francisco.

 • Do czego wykorzystuje się białe wytrawne wino, olejek goździkowy i żółtka kurzych jaj? Nie, wcale nie chodzi o żaden przepis - to podstawowe składniki tempery jajowej, farby służącej do pisania ikon - zdradza "Dziennik Zachodni".

 • Świetliste szarości

  W Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie otwarto wystawę malarstwa Małgorzaty Szafran. Na ekspozycji znalazło się blisko 30 obrazów olejnych oraz malowanych temperami na kartonach.

 • XVI-wieczny obraz króla Władysława Jagiełły namalowany techniką tempery na drewnie zidentyfikowano w kapitularzu katedry w Sandomierzu (Świętokrzyskie). Po konserwacji malowidło zostanie zaprezentowane na lipcowej wystawie grunwaldzkiej na Wawelu w Krakowie.

 • Technika malarska polegająca na malowaniu farbami olejnymi, temperą , tuszem, na odwrocie przezroczystego podobrazia (np. szyby). Ten sposób malowania daje możliwości uzyskania różnorodnych efektów, zapewnia czystość kolorów oraz trwałość. Witrochromia znana była już w starożytności (zachowały się prace z I w. p.n.e.), stosowano ją w średniowieczu; często pojawia się w sztuce ludowej (imitacja witraży ).

 • W Tatry wróciła zima

  W Zakopanem tempera spadła do 7 stopni Celsjusza, a prognozy na najbliższe dni nie są optymistyczne. Temperatura maksymalna na Podhalu wyniesie ok. 12 st. C., wysoko w Tatrach do 4 st. ciepła. Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są trudne. W części reglowej szlaki są mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. W wyższych partiach Tatr, gdzie zalega śnieg, szlaki są bardzo śliskie...

 • Razem przy sztaludze

  ...podopieczni placówek z Nowego Siodła i Jedliny. Łącznie przygotowali oni kilkadziesiąt prac malarskich (akwarela, tempera, grafika) oraz trzy rzeźby. Przy wspólnym tworzeniu było mnóstwo emocji i radości...

 • Malarstwo Eugeniusza Stanka w Gdyni

  ...morskie, stosując różną technikę (tempera, akryl, pastel olejny). Wystawa "Malarstwo Eugeniusza Stanka" ma charakter przeglądowy i zawiera 25 prac o różnej tematyce, które powstały w latach 2005-2009

Zdjęcia na temat: tempera
Dyskusje na temat: tempera