• Informacje na temat:

  templariusze

Artykuły na temat: templariusze
 • Kim byli templariusze?

  Templariusze to zakon założony w 1118 r. lub 1120 r. przez Hugo de Paynes i współtowarzyszy. Złożyli oni wówczas śluby ubóstwa, czystości oraz posłuszeństwa i walki za wiarę zgodnie z regułą cysterską przed patriarchą Jerozolimy Gormondem Picquigny. Templariusze to nazwa potoczna, natomiast pełna nazwa zakonu brzmi Zakon Ubogich Rycerz i Świątyni Salomona.

 • Templariusze są wśród nas. A gdzie jest ich skarb?

  ...doczesnych, nieruchomości, mówiąc wprost: całego majątku. Była to cena, jaką musieli zapłacić za zaszczyt wstąpienia w szeregi Rycerzy Świątyni. Templariusze byli niewyobrażalnie bogaci Templariusze byli nie tylko bogaci, byli niewyobrażalnie bogaci. I dokładnie wiedzieli, co robić z pieniądzem. Przez stulecia mityczne bogactwo rycerzy w habitach fascynowało i wzbudzało zazdrość. Nic...

 • Złoty pociąg, tajemne życie pałacu, templariusze. Festiwal w Książu zaprasza

  Spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy tajemnic - już za niespełna dwa tygodnie w Książu! Czwarta edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic poświęcona będzie głównie złotemu pociągowi i tematom związanym z eksploracją oraz wyjątkowym epizodom z życia dolnośląskich zamków i pałaców.

 • "Krzyżacy", "Pan Samochodzik i templariusze". Filmowy Malbork

  ...już jesteśmy przy "Panu Samochodziku i templariuszach". Tak jest. "Pan Samochodzik i templariusze" to z kolei, jeżeli już tak rocznicowo się jakoś rozwijamy, to był to rok 1972. Kiedy tutaj pan(...) niechcianych gości, niepożądanych osób, jak to było w rzeczywistości? To jest miejsce, w którym znajduje się ta dziwna, zdaniem pani przewodnik w filmie "Pan Samochodzik i templariusze", zapadnia...

 • Templariusze chcą rehabilitacji

  ...szlaki pielgrzymkowe. Kiedy Królestwo Jerozolimskie upadło w 1291 r., templariusze przenieśli się do Francji, którą rządził Filip IV Piękny. Król miał u zakonników wielkie długi. Doprowadziło to do...

 • Twoje Miasto w RMF FM: Odkryliśmy wyjątkowy Opatów!

  Templariusze, tajemnicze podziemia, kolegiata, krówki i zalewajka – to największe atrakcje Opatowa, który był dziś „Twoim Miastem w Faktach RMF FM”. Województwo świętokrzyskie odwiedziliśmy po raz drugi. Opatów powinien być obowiązkowym przystankiem waszej wyprawy w tym regionie!

 • Templariusze wracają, wysuwając żądania wobec Watykanu. Brytyjscy spadkobiercy średniowiecznych zakonników domagają się, by papież przeprosił za prześladowania i rozwiązanie zakonu.

 • Samosąd mieszkańców: Zabili gangsterów

  Zdesperowani mieszkańcy niespełna siedmiotysięcznego miasteczka Tancitaro w stanie Michoacan (zachodni Meksyk) w potyczce z terroryzującym okolicę gangiem narkotykowym Rycerze Templariusze zabili dziewięciu jego członków.

 • Obywatele mieli dość. Pozabijali bandytów

  Zdesperowani mieszkańcy niespełna siedmiotysięcznego miasteczka Tancitaro w stanie Michoacan (zachodni Meksyk) w potyczce z terroryzującym okolicę gangiem narkotykowym Rycerze Templariusze zabili w sobotę dziewięciu jego członków.

 • ...lichwa zakazane przez Kościół i tylko templariusze mogli pobierać opłaty depozytowe. Templariusze byli najsławniejszymi pożyczkodawcami na świecie, a 400 funtów to duża suma pieniędzy, która...

Zdjęcia na temat: templariusze