• Informacje na temat:

  teodor ii

Artykuły na temat: teodor ii
 • Zmarł Krzysztof Teodor Toeplitz, pisarz, publicysta, autor scenariuszy filmowych, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie i PWSF w Łodzi. Miał 77 lat.

 • Tablica poświęcona fizykowi Teodorowi Kaluzy zawisła w środę po południu w Opolu na domu, w którym w 1885 roku urodził się naukowiec - twórca pojęcia piątego wymiaru.

 • Żółw Teodor będzie uczył dzieci z najmłodszych klas białostockich szkół podstawowych, jak zachować bezpieczeństwo podczas zimowych zabaw. Ze specjalnej książeczki dzieci dowiedzą się m.in., w których miejscach mogą bez obaw jeździć na łyżwach czy sankach.

 • Zmarł Krzysztof Teodor Toeplitz

  Zmarł Krzysztof Teodor Toeplitz - pisarz, publicysta, autor scenariuszy filmowych, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie i PWSF w Łodzi. Miał 77 lat.

 • ​IPN udostępnia dokumenty z domu gen. Teodora Kufla

  W piątek w IPN zostaną udostępnione dokumenty zabezpieczone w mieszkaniu byłego szefa Wojskowej Służby Wewnętrznej gen. Teodora Kufla. Są wśród nich m.in. publikacje szkoleniowe WSW - poinformowała rzeczniczka IPN Agnieszka Sopińska-Jaremczak.

 • Ekstremalnie brudne samochody, czyli kula teodora. Zobacz zdjęcia

  .... Staramy się jednak, żeby auto było w miarę czyste. Ludziom zawsze miłej oglądać czyste, kolorowe auto, które jedzie po dziurach - mówi Robert Januszewski z RMF 4racing Team. Kula Teodora Takim mianem określa się te najbrudniejsze samochody. Musielibyśmy się cofnąć o co najmniej 20 lat. W Pszczółce Mai był taki żuk gnojowy Teodor, który toczył taką kulę - opowiada Januszewski. Niektóre...

 • Zmarł Krzysztof Teodor Toeplitz

  Nie żyje Krzysztof Teodor Toeplitz - pisarz, publicysta i autor scenariuszy filmowych. Stworzył między innymi scenariusz kultowego serialu "Czterdziestolatek" i filmowej biografii Hanki Ordonówny - "Miłość ci wszystko wybaczy". Był wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie i PWSF w Łodzi. Miał 77 lat.

 • Przyjęcie urodzinowe okazało się prawdziwym sukcesem. Zamiast szampana, polał się szampon, a miś Teodor, zjadł całe dwa kawałki tortu. Wszystkie zabawki przyglądały mu się w zdumieniu, kiedy raz za(...) kwiatków, ani literek, ale zabawki i tak wiedziały, że to najlepszy tort w całym domu, a może nawet i w sąsiedztwie, albo nawet - słowo honoru - całym mieście. - Każdy chciałby mieć to coś - mówił Teodor...

 • Rumunia gotowa przyjąć blisko dwa tys. nowych uchodźców z Grecji i Włoch

  Rumunia zaproponowała przyjęcie blisko dwóch tysięcy nowych uchodźców z Grecji i Włoch - ogłosił w sobotę szef rumuńskiej dyplomacji Teodor Melescanu. Podał, że dotąd jego kraj przyjął 700 uchodźców w ramach obowiązującego w UE programu relokacji.

 • Rumunia gotowa przyjąć blisko dwa tys. nowych uchodźców

  Rumunia zaproponowała przyjęcie blisko dwóch tysięcy nowych uchodźców z Grecji i Włoch - ogłosił w sobotę szef rumuńskiej dyplomacji Teodor Melescanu. Podał, że dotąd jego kraj przyjął 700 uchodźców w ramach obowiązującego w UE programu relokacji.

Zdjęcia na temat: teodor ii
Wideo na temat: teodor ii
 • Pacjent z zanikiem pamięci zniknął ze szpitala

  Teodor Majowski 27 czerwca przeszedł operację tętniaka mózgu, który wcześniej pękł. 10 dni później mężczyzna wyszedł z oddziału neurochirurgicznego w szpitalnym ubraniu i z ogoloną do połowy głową. Od tamtej pory nikt go nie widział. Mężczyzna cierpiał na zaniki pamięci. - Pacjent był w pełnym logicznym kontakcie. Sam wychodził na papierosy - powiedział Piotr Barzowski z Centralnego Szpitala