• Informacje na temat:

  teokracja

Artykuły na temat: teokracja
 • Bush pod ostrzałem

  Uznany publicysta - Kevin Philips pisze np. o bushowskiej teokracji. Wylicza setki religijnych, wręcz mesjanistycznych cytatów z prezydenckich przemówień i przekonuje, że Bush tworzy pierwszą w amerykańskiej historii partię religijną walczącą m.in. z nauczaniem w szkołach teorii ewolucji. Amerykańska teokracja to w tej chwili absolutny bestseller. Kolejny to książka - "Oszust, czyli jak George...

 • Ekstremistyczne ugrupowanie Dżundullah (dosł. Żołnierze Allaha), odłam pakistańskich talibów, zobowiązało się wspierać dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS). Rzecznik Dżundullah, Fahad Marwat, poinformował o tym w poniedziałek agencję Reutera.

 • Ekstremistyczne ugrupowanie Dżundullah (dosł. Żołnierze Allaha), odłam pakistańskich talibów, zobowiązało się wspierać dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS). Rzecznik Dżundullah, Fahad Marwat, poinformował o tym w poniedziałek agencję Reutera.

 • Muzułmanie znajdą swoje miejsce w Europie? "Koran decyduje o obowiązkach, nie tylko religijnych"

  ...człowieka są prawami najważniejszymi. Świat islamu wyrasta natomiast z zupełnie innych źródeł. To jest teokracja laicka, według której na czele wspólnoty stoi człowiek namaszczony i powołany przez...

 • Nie żyje były prezydent Iranu Akbar Haszemi Rafsandżani

  ​Były prezydent Iranu Akbar Haszemi Rafsandżani zmarł w niedzielę w szpitalu w Teheranie na atak serca - podały irańskie media. Ten jeden z bardziej wpływowych polityków irańskich miał 82 lata.

 • ​Pakistan: Nie żyje szef antyszyickiej grupy zbrojnej Laszkar-e-Dżangwi

  Malik Ishaq, przywódca zakazanej organizacji Laszkar-e-Dżangwi, która dokonywała w Pakistanie zamachów przeciwko szyitom, został zabity podczas próby ucieczki z więzienia - oświadczyła w środę policja. Ishaq znajdował się na amerykańskiej liście terrorystów.

 • ​Jaka byłaby najgroźniejsza wojna współczesnego świata?

  ...irańska teokracja wspierają wrogie sobie strony konfliktu. Napięcia religijne zdają się wylewać poza granice kraju. Nasilają się konflikty w Iraku. "Nawet Turcja, Pakistan, Bahrain i Kuwejt mogą...

 • Jarosław Gowin: Polska jest dostatecznie zamożna, by przyjąć nawet 15 tys. uchodźców

  ...teokracja. Porzućmy mrzonki o zainstalowaniu na Bliskim Wschodzie westminsterskiej demokracji. A następnie tych uchodźców, w większości młodych, silnych mężczyzn, nie żadne rodziny, nie żadni uciekinierzy...

 • Władze Bahrajnu pozbawiły obywatelstwa szyickiego szejka. "Nawoływał do sekciarstwa i przemocy"

  Władze rządzonego przez sunnicką dynastię Bahrajnu pozbawiły obywatelstwa wysokiego rangą szyickiego duchownego, szejka Isę Kasima. Zarzucono mu "nawoływanie do sekciarstwa i przemocy" - oświadczył szef MSW Bahrajnu szejk Raszid al-Chalifa.

 • W wyniku krwawej i niszczycielskiej wojny światowej, która unicestwiła wszystkie trzy cesarskie mocarstwa europejskiego kontynentu, historyczną szansę na swobodne układanie własnego zbiorowego losu otrzymali nie tylko Polacy, ale także mieszkańcy Gdańska, w przeważającej większości niebędący Polakami.

Dyskusje na temat: teokracja