• Informacje na temat:

  terroryzm

Artykuły na temat: terroryzm
 • Matka dżihadysty "finansowała terroryzm"?

  Przed sądem w Paryżu stanęła we wtorek Nathalie Haddadi - matka dżihadysty, oskarżona o "finansowanie terroryzmu", czyli przesyłanie synowi pieniędzy w okresie, w którym był on związany z tak zwanym Państwem Islamskim (IS). Sąd ma ustalić, czy miała tego świadomość.

 • Wałęsa: Terroryzm to narzędzie polityczne

  Takie wydarzenia będę miały miejsce - mówił, odnosząc się do zamachu w Londynie, europoseł PO Jarosław Wałęsa. Jak argumentował, w dzisiejszych czasach "terroryzm to narzędzie polityczne" i jak twierdzi, "terroryzm wygrywa".

 • Izrael zamknie telewizję. "Wspiera terroryzm"

  Izrael planuje zamknąć miejscowy oddział katarskiej telewizji Al-Dżazira i odebrać dziennikarzom tej stacji akredytacje - powiadomił w niedzielę izraelski minister współpracy regionalnej Ajjub Kara, który oskarża kanał o "wspieranie terroryzmu".

 • Benjamin Netanjahu: Możemy unicestwić terroryzm

  W imieniu obywateli Izraela Netanjahu przekazał kondolencje "prezydentowi Egiptu, egipskiemu narodowi i rodzinom ofiar ataku". "Terroryzm zostanie szybko unicestwiony, jeśli wszystkie kraje wspólnie wystąpią przeciwko niemu" - podkreślił premier Izrael. W piątkowym zamachu na meczet na półwyspie Synaj w Egipcie zginęło 305 osób, w tym 27 dzieci. 128 osób odniosło obrażenia. Ataku dokonało...

 • ...jest i drugi powód, dla którego muszę nawiązać do tekstu Kolegi Jasińskiego. Powiada on, mianowicie, że w obliczu tak fundamentalnego zagrożenia, jakim dla Unii Europejskiej jest terroryzm, trzeba...

 • Brytyjska nastolatka skazana za islamski terroryzm

  Brytyjska nastolatka została skazana za przygotowywanie ataku terrorystycznego. Sąd uznał, że osiemnastoletnia dziewczyna chciała zaatakować okolice British Museum.

 • Nowe dyrektywy o zwalczaniu terroryzmu w UE

  Parlament Europejski przyjął nowe dyrektywy zaostrzające walkę z terroryzmem. Będą one obowiązywały na terenie całej Unii.

 • Wyjątkowe spotkanie. 20 tys. muzułmanów potępiło terroryzm

  Ponad 20 tysięcy muzułmanów wzięło udział w trzydniowej konwencji potępiającej terroryzm w kanadyjskim mieście Mississauga - o sprawie pisze "The Independent".

 • Korea Północna popiera terroryzm? Brak dowodów

  Premier Japonii Shinzo Abe z zadowoleniem przyjął decyzję Białego Domu o wpisaniu Korei Płn. na listę państw sponsorujących terroryzm - podała w poniedziałek agencja Kyodo. "Popieram ten krok jako(...) jej jako państwa sponsorującego terroryzm.

 • Donald Trump: Korea Północna sponsorem terroryzmu

  Donald Trump formalnie sklasyfikował Koreę Północną jako państwo sponsorujące terroryzm. Decyzja prezydenta Stanów Zjednoczonych ma zwiększyć presję na reżim w Pjongjangu, aby zrezygnował z programu broni nuklearnej.

Zdjęcia na temat: terroryzm
Wideo na temat: terroryzm
 • Komorowski: Kaczyński powinien rozejrzeć się we własnym otoczeniu

  „Chodzą mi po głowie różne złośliwe komentarze. Równie dobrze mógłbym zasugerować, żeby pan prezes rozejrzał się dookoła, czy przypadkiem nie ma groźnych zwolenników w przyszłości terroryzmu lewackiego „ – tak Bronisław Komorowski skomentował w Kontrwywiadzie RMF FM słowa Jarosława Kaczyńskiego o tym, że w otoczeniu Prezydenta znajdują się osoby z dawnych peerelowskich służb.

 • Jarosław Wałęsa: W dzisiejszych czasach terroryzm, to narzędzie polityczne

  "Takie wydarzenia będę miały miejsce" – mówił odnosząc się do zamachu w Londynie europoseł PO Jarosław Wałęsa. Jak argumentował, w dzisiejszych czasach "terroryzm to narzędzie polityczne" i jak twierdzi, "terroryzm wygrywa". "Musimy przestrzegać się, żeby ten wpływ na bieżącą politykę nie był taki oczywisty, decydujący, bo to jest to niebezpieczeństwo" – dodał.

 • Bp Rafał Markowski: Nasza znajomość Islamu jest nikła – terroryzm to jego margines

  "Nasza znajomość świata islamu jest nikła" - stwierdził w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM bp Rafał Markowski. Duchowny Archidiecezji Warszawskiej mówił, że nieznajomość tej religii "dotyka wszystkich".

Dyskusje na temat: terroryzm