• Informacje na temat:

  tesla

Artykuły na temat: tesla
 • Teslą na orbitę Marsa?

  Elon Musk i jego firma SpaceX stawiają kolejny krok na drodze w kosmos. Dziś wieczorem z Kennedy Space Center na Przylądku Canaveral na Florydzie wystartuje nowa rakieta Falcon Heavy, najpotężniejsza od czasów rakiety Saturn 5, która wyniosła ludzi na Księżyc. Lot ma charakter testowy. Testowy będzie też ładunek - na spotkanie z Marsem poleci... czerwona Tesla Roadster z manekinem za kierownicą.

 • Elon Musk przestanie być prezesem Tesli

  Elon Musk zrezygnuje z kierowania firmą Tesla, która zajmuje się m.in. produkcją samochodów elektrycznych. To jeden z warunków ugody, jaką miliarder zawarł z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd.

 • Elon Musk musi zrezygnować z funkcji prezesa Tesli

  Amerykański nadzór finansowy wszczął w czwartek postępowanie przeciwko działaniom prezesa spółki Tesla Elona Muska. Zdaniem SEC, Musk miał wprowadzić inwestorów w błąd, gdy na początku sierpnia(...) się jednak nieprawdą, ale część inwestorów uwierzyła we wpisy Muska. Zgodnie z porozumieniem Musk oraz spółka Tesla muszą zapłacić po 20 mln dolarów grzywny. Tesla musi także mianować dwóch...

 • Kradzież Tesli z parkingu Straży Granicznej. Aresztowano jednego ze sprawców

  ...​Jeden z mężczyzn zatrzymany ws. kradzieży samochodu Tesla X z parkingu Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie - poinformowała PAP szczecińska prokuratura okręgowa.

 • Świnoujście: Luksusowa Tesla znów skradziona. Złodziei nie zatrzymały strzały

  Warta pół miliona złotych, odzyskana kilka dni temu przez strażników granicznych ze Świnoujścia luksusowa Tesla - znów skradziona. Dziś w nocy auto zniknęło ze strzeżonego parkingu Straży Granicznej. Złodziei nie zatrzymały nawet strzały - donosi reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska.

 • Próbował wyjechać z Polski kradzioną teslą wartą 350 tys. zł

  Strażnicy graniczni w Dorohusku udaremnili wywóz na Ukrainę tesli wartej około 350 tys. zł. Okazało się, że auto było kradzione.

 • Ukradł jedną teslę, a później wrócił po drugą

  Policja z San Antonio zatrzymała ​Michaela Tietz-Briseno pod zarzutem kradzież dwóch tesli. Złodziej samochodów elektrycznych po kradzieży pierwszego pojazdu porzucił go, a później wrócił po drugi. Oba zostały odnalezione. Złodziej był już wcześniej notowany.

 • Świnoujście: Odzyskano skradzioną z parkingu Straży Granicznej Teslę

  ​Policjanci i pogranicznicy odzyskali luksusową Teslę X skradzioną kilka dni temu z parkingu strzeżonego Straży Granicznej w Świnoujściu - informuje reporterka RMF FM Aneta Łuczkowska. Auto było ukryte w garażu na terenie miasta. W sprawie zatrzymano dwie osoby.

 • Prezesi Tesli i Disneya rezygnują z doradzania Trumpowi

  Prezesi Tesli i Disneya - Elon Musk oraz Robert Iger - zapowiedzieli, że w związku z ogłoszeniem przez prezydenta Donalda Trumpa decyzji o wycofaniu USA z paryskiego porozumienia klimatycznego zrezygnują z zasiadania w radzie doradczej prezydenta.

 • Zdjęcia dnia: Burza w muzeum

  Generator Tesli to transformator powietrzny, który wytwarza wysokie napięcie rzędu milionów woltów. Twórcą cewki wysokonapięciowej jest Nikola Tesla. Tesla urodził się w 1856 roku w serbskiej rodzinie zamieszkałej na terenie obecnej Chorwacji. Z Europy wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, aby rozpocząć współpracę z Thomasem Edisonem. Jest autorem blisko 300 patentów, które chroniły jego...

Wideo na temat: tesla
Dyskusje na temat: tesla