• Informacje na temat:

  thatcher margaret

Artykuły na temat: thatcher margaret
 • Margaret Thatcher nie będzie miała pomnika przed brytyjskim parlamentem

  Nie powiodła się druga już próba upamiętnienia byłej brytyjskiej premier Margaret Thatcher przez postawienie jej pomnika przed gmachem parlamentu. Pół roku temu projekt upadł w obawie przed aktami wandalizmu, obecnie przeszkodą okazała się koncepcja pomnika.

 • Opóźnione odsłonięcie pomnika Margaret Thatcher w Londynie. Zabrakło damskiej torebki

  Pomnik byłej brytyjskiej premier Margaret Thatcher nie stanie na razie na placu przed parlamentem w Londynie, mimo że wykonano go za sumę 300 tys. funtów. Sprzeciwiła się temu jej córka. Autor monumentu zapomniał o … damskiej torebce.

 • Gigantyczne zainteresowanie aukcją pamiątek po Margaret Thatcher

  Ponad 3 miliony funtów przyniosła aukcja pamiątek po Margaret Thatcher. W londyński domu aukcyjnym Christies’s zorganizowała ją rodzina zamarłej przed dwoma laty byłej brytyjskiej premier. Zainteresowanie kolekcjonerów przerosło wszelkie oczekiwania.

 • Rząd Ewy Kopacz poszedł na wojnę z górnikami źle przygotowany. Za to z wielkimi marzeniami, jak to pani premier pokaże lwi pazur i cechy Margaret Thatcher. Wystarczyło jednak tupnięcie nogą ze strony związkowców, by marzenia spaliły na panewce, „wielka reforma” została okrojona, a jej wdrażanie stało się dłuższe i droższe.

 • Być jak Margaret Thatcher

  Rząd Ewy Kopacz poszedł na wojnę z górnikami źle przygotowany. Za to z wielkimi marzeniami jak to pani premier pokaże lwi pazur i cechy Margaret Thatcher. Wystarczyło tupnięcie nogą ze strony związkowców, by marzenia spaliły na panewce, „wielka reforma” została okrojona, a jej wdrażanie stało się dłuższe i droższe.

 • Druga Thatcher? Nie, pierwsza Suchocka!

  ..."Na pewno w dużej mierze byłam pod wpływem Margaret Thatcher i jej polityki" - tak lata 1992-93, gdy stała na czele Rady Ministrów, wspomina w najnowszym odcinku Post Scriptum w RMF FM była premier(...), że uważałam, że jestem drugą Margaret Thatcher. A ja powtarzałam, że jestem pierwszą Suchocką" - zaznacza.

 • Zmarła Margaret Thatcher

  Nie żyje Margaret Thatcher, była premier Wielkiej Brytanii. Miała 87 lat. O zgonie polityk poinformował jej rzecznik.

 • Rondo imienia Margaret Thatcher w Warszawie. Chce tego burmistrz Śródmieścia Wojciech Bartelski.

 • Położony w ekskluzywnej dzielnicy Londynu - Belgravia - pięciopiętrowy dom, w którym mieszkała Margaret Thatcher, może zostać wystawiony na sprzedaż za gigantyczną sumę 35 mln funtów - donoszą brytyjskie media.

 • Była brytyjska premier Margaret Thatcher opuściła szpital po operacji. W ubiegłym tygodniu 87-letnia lady Thatcher poczuła się źle, trafiła do szpitala i w zeszły czwartek poddała się zabiegowi usunięcia narośli w pęcherzu.

Zdjęcia na temat: thatcher margaret
Wideo na temat: thatcher margaret
 • "Kopacz jak Thatcher. W konflikcie z górnikami będzie zdeterminowana i stanowcza"

  „Ewa Kopacz w konflikcie z górnikami będzie miała cechy Margaret Thatcher. Jest w pełni stanowcza. Jestem przekonany, że premier wykaże się determinacją i nie ugnie się przed górnikami” - mówi o planie restrukturyzacji górnictwa były wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski w Kontrwywiadzie RMF FM. Dodaje, że restrukturyzacja będzie bolesna, ale „Polska nie ma wyjścia”.

 • Meryl Streep o Margaret Thatcher: Przez lata traktowałam ją lekceważąco

  Meryl Streep, nominowana do Oscara za rolę w filmie "Żelazna dama", opowiada, dlaczego zdecydowała się zagrać Margaret Thatcher. Zdradza też, jaka była jej osobista opinia na temat ikony brytyjskiej polityki.

 • Awantura w Sejmie. "Nie porównujcie 'Żelaznej Damy' do lawirantki"

  W emocjonalnej debacie poprzedzającej uchwalenie ustawy o górnictwie opozycja zarzucała rządowi, że to próba zlikwidowania nierentownych kopalni. Padły między innymi porównania Ewy Kopacz do brytyjskiej premier Margaret Thatcher. Takim określeniom sprzeciwił się jednak poseł Wipler, który użył dosadniejszych słów. "Zacznę od prośby do posłów lewicy, by nie porównywali pani lady Margaret Thatcher

Dyskusje na temat: thatcher margaret