• Informacje na temat:

  thoreau

Artykuły na temat: thoreau
 • Myśli Bakunina i Thoreau, obok dialogów z filmu "Rejs" i opracowań antyglobalistycznych - wszystko to można znaleźć na odbywających się w Poznaniu po raz pierwszy w Polsce Targach Prasy i Literatury Anarchistycznej.

 • Myśli Bakunina i Thoreau, obok dialogów z filmu "Rejs" i opracowań antyglobalistycznych - wszystko to można znaleźć na odbywających się po raz pierwszy w Polsce Targach Prasy i Literatury Anarchistycznej.

 • Pawlak, Misiak i ich klony

  ...wnieśli w XIX wieku do amerykańskiej myśli politycznej R.W. Emerson i H.D. Thoreau, to idea niezależności człowieka wobec wszelkich autorytetów i hierarchii oraz wiara w zdrowy rozsądek ludzi w ich...

 • Ludzie traktowani jak bydło

  ...obojętnym. Zresztą, jak można takim pozostać, gdy autor czarno na białym dowodzi, że piekło na ziemi naprawdę istnieje? "Niewolnictwo jest dziś znacznie mniej widoczne niż w czasach Thoreau*, łatwo(...) historycznych. Chciałbym , by rzeczywiście tak było". * Henry David Thoreau - ( 1817 - 1862) amerykański pisarz, poeta i filozof - transcendentalista, zagorzały abolicjonista sprzeciwiający się niewolnictwu...

Dyskusje na temat: thoreau
 • Re: CETA: Jak korporacje pozywają państwa (i wygrywają)

  Dokładnie tak tak jak nauczał Thoreau

 • Re: USA: Akcje protestacyjne w związku z Pomnikiem Katyńskim

  Oj niedobrze to wygląda, jak Żyd chce się na Polakach odgrywać za wygłupy PiS z "ustawą o IPN" za pomocą poniewierania pamięcią o zbrodni katyńskiej.

 • Re: Giertych: Donald Tusk pozywa Patryka Jakiego

  Maniery pana ministra Jakiego są typowe dla jego korzeni i środowiska, w którym się obraca, robiąc karierę. Jako człowiek cywilizowany podpowiem mu, że nie wystarczy przeprosić, tylko - jeżeli prawdą jest, że to jego bezpośredni podwładny dopuścił się tego barbarzyńskiego wyczynu - powinien ujawnić, kto to zrobił, i wyrzucić go natychmiast, po czym dopiero za to przepraszać, że taka prymitywna kreatura zdobyła pozycję u jego boku.

 • Re: Wiceminister sprawiedliwości: Apeluję do Gersdorf, żeby się opamiętała

  Co za szlachetna twarz emanuje tymi wykwintnymi słowy...

 • Re: Zaskakujący list żony Romana Polańskiego

  Taka propozycja wystosowana do niej to simple szczyt bezczelności, większy niż Paramount (niezależnie od tego, który szczyt andyjski Paramount udaje). Na to mógł wpaść tylko ktoś w Ameryce, to znaczy w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej :)

 • Re: Sondaż dla "SE": Polacy nie chcą Tuska

  Bardzo pppomyrdolone wyliczenie. Już w pppodstawowej szkole uczą, że tam, gdzie ma być dopełniacz, trzeba pisać dopełniacz. A pakt służy właśnie temu, aby nie produkować energii z węgla, bo to spowoduje całkiem po prostu zagładę życia na Ziemi.

 • Re: ​Lewica, religia, islam

  Z tych samych powodów, dla których w niektórych katolickich krajach wyganiane są z kościoła katoliczki z odsłoniętymi ramionami (w Polsce też tak było jeszcze pół wieku temu): to się nazywa obskurantyzm obyczajowy.

 • Re: ​Lewica, religia, islam

  Mylisz się. Oczywiście, że to prawda, nawet jeżeli chodzi o muzułmanów arabskich (a chyba zapomniałeś o muzułmanach w Azji dalej na południowy wschód oraz o muzułmanach w Afryce bardziej na południe?) W Turcji prawo państwowe zakazywało od 1923 do 2013 wieku chusty i jakoś nie było to powodem porzucenia islamu z powodów "nierozerwalnych"?

 • Re: ​Lewica, religia, islam

  Turecki wymordował? Ten woźny z kabaretu Olgi Lipińskiej? :-) A co do Turków, oczywiście że dokonali ludobójstwa na chrześcijańskich Ormianach i do tej pory nie chcą się przyznać, a bezczelnie chcieliby się przyłączać do Europy, tylko co to ma do rzeczy w sprawie nakrywania głowy?

 • Re: USA wycofują się z paryskiego porozumienia klimatycznego

  Logika mówi, ze Trump jest trup, czyli jest skończony, co załatwią sami republikanie przestraszeni tym, co ten ignorant może nawyprawiać. Dewot Pence to dużo większa nadzieja na reelekcję, trzeba tylko pozbyć się Trumpa. Niestety, Pence też ma oszczędnie zakrojone horyzonty myślowe, jak to u dewota, i "nie wierzy" miedzy innymi w globalne ocieplenie.