• Informacje na temat:

  thoreau

Artykuły na temat: thoreau
 • Myśli Bakunina i Thoreau, obok dialogów z filmu "Rejs" i opracowań antyglobalistycznych - wszystko to można znaleźć na odbywających się w Poznaniu po raz pierwszy w Polsce Targach Prasy i Literatury Anarchistycznej.

 • Myśli Bakunina i Thoreau, obok dialogów z filmu "Rejs" i opracowań antyglobalistycznych - wszystko to można znaleźć na odbywających się po raz pierwszy w Polsce Targach Prasy i Literatury Anarchistycznej.

 • Pawlak, Misiak i ich klony

  ...wnieśli w XIX wieku do amerykańskiej myśli politycznej R.W. Emerson i H.D. Thoreau, to idea niezależności człowieka wobec wszelkich autorytetów i hierarchii oraz wiara w zdrowy rozsądek ludzi w ich...

 • Ludzie traktowani jak bydło

  ...obojętnym. Zresztą, jak można takim pozostać, gdy autor czarno na białym dowodzi, że piekło na ziemi naprawdę istnieje? "Niewolnictwo jest dziś znacznie mniej widoczne niż w czasach Thoreau*, łatwo(...) historycznych. Chciałbym , by rzeczywiście tak było". * Henry David Thoreau - ( 1817 - 1862) amerykański pisarz, poeta i filozof - transcendentalista, zagorzały abolicjonista sprzeciwiający się niewolnictwu...

Dyskusje na temat: thoreau
 • Re: CETA: Jak korporacje pozywają państwa (i wygrywają)

  Dokładnie tak tak jak nauczał Thoreau

 • Re: USA: Akcje protestacyjne w związku z Pomnikiem Katyńskim

  Oj niedobrze to wygląda, jak Żyd chce się na Polakach odgrywać za wygłupy PiS z "ustawą o IPN" za pomocą poniewierania pamięcią o zbrodni katyńskiej.

 • Re: ​Lewica, religia, islam

  Z tych samych powodów, dla których w niektórych katolickich krajach wyganiane są z kościoła katoliczki z odsłoniętymi ramionami (w Polsce też tak było jeszcze pół wieku temu): to się nazywa obskurantyzm obyczajowy.

 • Re: ​Lewica, religia, islam

  Mylisz się. Oczywiście, że to prawda, nawet jeżeli chodzi o muzułmanów arabskich (a chyba zapomniałeś o muzułmanach w Azji dalej na południowy wschód oraz o muzułmanach w Afryce bardziej na południe?) W Turcji prawo państwowe zakazywało od 1923 do 2013 wieku chusty i jakoś nie było to powodem porzucenia islamu z powodów "nierozerwalnych"?

 • Re: ​Lewica, religia, islam

  Turecki wymordował? Ten woźny z kabaretu Olgi Lipińskiej? :-) A co do Turków, oczywiście że dokonali ludobójstwa na chrześcijańskich Ormianach i do tej pory nie chcą się przyznać, a bezczelnie chcieliby się przyłączać do Europy, tylko co to ma do rzeczy w sprawie nakrywania głowy?

 • Re: USA wycofują się z paryskiego porozumienia klimatycznego

  Logika mówi, ze Trump jest trup, czyli jest skończony, co załatwią sami republikanie przestraszeni tym, co ten ignorant może nawyprawiać. Dewot Pence to dużo większa nadzieja na reelekcję, trzeba tylko pozbyć się Trumpa. Niestety, Pence też ma oszczędnie zakrojone horyzonty myślowe, jak to u dewota, i "nie wierzy" miedzy innymi w globalne ocieplenie.

 • Re: Trump oskarżył Obamę o bezczynność w "sprawie rosyjskiej"

  Poczucie humoru pana prezydenta nie opuszcza. Demokrata Obama "wiedział długo" o mieszaniu się Rosji w wybory amerykańskie, wszyscy zaś w ogóle "wiedzą długo", że Putin robił to usilnie po to, aby demokraci wybory przegrali, i ten Obama "nic nie zrobił". Co za leń. I zdrajca.

 • Re: ​Lewica, religia, islam

  Zwracam łagodnie uwagę dr. Majcherkowi, że "nikaby, hidżaby i chusty" nie są nakazem islamu, tylko obyczaju, podobnie jak mantylki premier Szydło i min. Kempy, w których paradowały u papieża, nie są nakazem Kościoła katolickiego. Ani więc do "porzucania wymownych znaków" nie trzeba namawiać naszych pań, ani tamtych. Trzeba natomiast bezwzględnie wymagać, aby respektowały prawa kraju, do którego przybyły. Właśnie to zaniedbanie jest kluczem niemieckich i europejskich problemów. Muzułmanie żyją...

 • Re: ​USA: Dramatyczna noc w Senacie. Jak ocalało Obamacare?

  Właśnie dlatego REPUBLIKANIN senator John McCain jest przyjacielem Polski i wrogiem kaczystów: szanuje prawo i porządek demokratyczny, nienawidzi wszelkiego zamordyzmu.

 • Re: Prezydent Duda: Zginęli od kul, tak, jak ginie się na wojnie

  Czy Adrian mógłby mówić trochę mądrzej? Najbardziej oczywiste rzeczy przedstawia tak, jakby odkrył niezwykłe tajemnice bytu.