• Informacje na temat:

  tiepolo

Artykuły na temat: tiepolo
 • Włosi ratują dzieła sztuki. Wyciągają obrazy z zawalonych budynków

  Dwa cenne malowidła Tintoretto i Giambattisty Tiepolo wyniesiono bezpiecznie z kościołów w miastach Macerata i Camerino w środkowych Włoszech, zniszczonych w niedawnym trzęsieniu ziemi. To jedna z wielu operacji ratowania dzieł sztuki po kataklizmie.

 • ...- Wystawa "Dialog Mistrzów. Callot-Goya-Tiepolo" prezentuje graficzne arcydzieła trzech wielkich artystów, którzy w czarno-białym świecie akwaforty wznieśli się na najwyższe szczyty. Każdy z nich(...) nieusprawiedliwione okrucieństwo. Liczne powtórzenia podkreślają niekończący się dramat wojny - podkreśliła kurator wystawy "Dialog Mistrzów. Callot-Goya-Tiepolo". Motyw cierpienia i godnej potępienia...

 • ...36 obrazów włoskich mistrzów prezentowanych będzie od soboty w poznańskim Muzeum Narodowym na wystawie "Tycjan - Veronese - Tiepolo. Arcydzieła malarstwa włoskiego ze zbiorów Accademia Carrara w Bergamo". Wśród dzieł jest m.in. "Madonna z Dzieciątkiem" Tycjana.

 • Ryciny Goi na wystawie w Muzeum Narodowym w Gdańsku

  Wystawa "Dialog Mistrzów. Callot-Goya-Tiepolo" prezentuje graficzne arcydzieła trzech wielkich artystów, którzy w czarno-białym świecie akwaforty wznieśli się na najwyższe szczyty. Każdy z nich(...) podkreślają niekończący się dramat wojny - podkreśliła kurator wystawy "Dialog Mistrzów. Callot-Goya-Tiepolo".   Motyw cierpienia i godnej potępienia wojennej przemocy pojawił się w sztuce już w XVII wieku...

 • Nowy premier Włoch postanowił wprowadzić zmiany w wystroju swojej kancelarii. Z centrum prasowego usunięto kopię ulubionego obrazu Berlusconiego - "Prawda odsłonięta przez czas" jednego z najwybitniejszych malarzy włoskiego baroku Giambattisty Tiepolo (1696-1770).

Dyskusje na temat: tiepolo