• Informacje na temat:

  timmermans

Artykuły na temat: timmermans
 • Timmermans: Uśmiechy nie wystarczą

  ...​Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans podkreślił, że ofensywa uśmiechów ze strony nowego polskiego rządu nie wystarczy. By KE zdecydowała się wycofać wniosek o uruchomienie procedury z artykułu 7. Traktatu o Unii Europejskiej "sprawy muszą się zmienić, co do meritum".

 • Kulisy spotkania Czaputowicz-Timmermans

  ...​"Nie było na ten temat rozmowy" - tak szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz odpowiedział na pytanie, czy rozmawiał z wiceszefem KE Fransem Timmermansem na temat koncepcji, żeby to Trybunał UE zajął się ustawami o sądownictwie.

 • Frans Timmermans 9 kwietnia w Polsce

  ...9 kwietnia do Polski przyjedzie Frans Timmermans - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Wiceszef Komisji Europejskiej będzie prowadził z polskimi władzami rozmowy na temat praworządności.

 • ​Timmermans: Jeszcze bez porozumienia z Polską

  Nie osiągnęliśmy jeszcze porozumienia z Polską, ale zmierzamy w dobrym kierunku - powiedział w czwartek w Brukseli wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem.

 • Timmermans: Oczekujemy od Polski konkretnych odpowiedzi

  Komisja Europejska oczekuje kroków do przodu, konkretnych odpowiedzi z Polski na rekomendacje ws. praworządności, biała księga ich nie zawiera - oświadczył wiceszef KE Frans Timmermans po wtorkowym posiedzeniu Rady UE, która zajmowała się Polską. Ministrowie z Niemiec, Hiszpanii, Francji i Holandii wskazywali z kolei, że porównania do rozwiązań stosowanych w ich krajach, jakie znalazły się...

 • Ujawniamy kulisy spotkania Czaputowicz-Timmermans

  ...​"Nie było na ten temat rozmowy" - tak szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz odpowiedział na moje pytanie, czy rozmawiał z wiceszefem KE Fransem Timmermansem na temat koncepcji, żeby to Trybunał UE zajął się ustawami o sądownictwie.

 • ​Sellin: Timmermans atakowaniem Polski rozbija jedność europejską

  ...- Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans powinien rozumieć, że atakowaniem Polski rozbija jedność europejską - uważa wiceminister kultury Jarosław Sellin. W jego ocenie Timmermans "wykracza poza swoje kompetencje i demonstruje swoją bezsilność".

 • Timmermans: Wciąż podchodzę krytycznie do skargi nadzwyczajnej

  Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans oświadczył w poniedziałek w Brukseli, że podtrzymuje krytyczne stanowisko w sprawie skargi nadzwyczajnej wprowadzonej reformą wymiaru sprawiedliwości przez polskie władze.

 • Timmermans ma pełne poparcie komisarzy europejskich ws. Polski

  ...​"Komisarze mówią jednym głosem, a Timmermans jasno się w tej kwestii wypowiedział" - powiedział komisarz UE ds. migracji Dimitris Avramopoulos po dyskusji na temat praworządności w Polsce. Wiceszef KE Frans Timmermans zdał relację z dialogu prowadzonego z Polską i rezultatów poniedziałkowej dyskusji ministrów ds. europejskich.

 • Frans Timmermans: Wciąż podchodzę krytycznie do skargi nadzwyczajnej

  Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans oświadczył w poniedziałek w Brukseli, że podtrzymuje swoje krytyczne stanowisko w sprawie skargi nadzwyczajnej wprowadzonej reformą wymiaru sprawiedliwości przez polskie władze.

Zdjęcia na temat: timmermans