• Informacje na temat:

  timmermans

Artykuły na temat: timmermans
 • Timmermans: Uśmiechy nie wystarczą

  ...​Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans podkreślił, że ofensywa uśmiechów ze strony nowego polskiego rządu nie wystarczy. By KE zdecydowała się wycofać wniosek o uruchomienie procedury z artykułu 7. Traktatu o Unii Europejskiej "sprawy muszą się zmienić, co do meritum".

 • Kulisy spotkania Czaputowicz-Timmermans

  ...​"Nie było na ten temat rozmowy" - tak szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz odpowiedział na pytanie, czy rozmawiał z wiceszefem KE Fransem Timmermansem na temat koncepcji, żeby to Trybunał UE zajął się ustawami o sądownictwie.

 • Ujawniamy kulisy spotkania Czaputowicz-Timmermans

  ...​"Nie było na ten temat rozmowy" - tak szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz odpowiedział na moje pytanie, czy rozmawiał z wiceszefem KE Fransem Timmermansem na temat koncepcji, żeby to Trybunał UE zajął się ustawami o sądownictwie.

 • ​Sellin: Timmermans atakowaniem Polski rozbija jedność europejską

  ...- Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans powinien rozumieć, że atakowaniem Polski rozbija jedność europejską - uważa wiceminister kultury Jarosław Sellin. W jego ocenie Timmermans "wykracza poza swoje kompetencje i demonstruje swoją bezsilność".

 • ​Timmermans: KE zaniepokojona kolejną reformą PiS

  Projekt reformy Krajowej Rady Sądownictwa jest jedną ze spraw, które budzi zaniepokojenie Komisji Europejskiej w kontekście prowadzonej wobec Polski procedury w sprawie praworządności - poinformował w środę wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.

 • "Timmermans prowadzi osobistą krucjatę przeciwko Polsce"

  Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans prowadzi prywatną, osobistą krucjatę przeciwko Polsce – oświadczył Krzysztof Szczerski. Prezydencki doradca zasugerował interwencję w tej sprawie u przewodniczącego Komisji Jeana-Claude'a Junckera.

 • Waszczykowski: To Timmermans nie chciał dialogu z Polską

  ..."To wiceszef KE Frans Timmermans nie chciał dialogu z Polską. Odpowiadaliśmy obszernie na wszystkie zapytania ze strony KE, próbowaliśmy też zaprosić Timmermansa do MSZ" - powiedział we wtorek szef MSZ Witold Waszczykowski.

 • Frans Timmermans o kolejnych krokach wobec Polski

  Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans ocenił w czwartek, że przekazana przez polskie władze odpowiedź na rekomendacje w sprawie praworządności nie rozwiewa wątpliwości KE i dalsze kroki wobec Polski będą zależały od kolegium unijnych komisarzy.

 • Polski rząd kontra KE. Timmermans poinformował komisarzy

  Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans poinformuje w środę pozostałych komisarzy o odpowiedzi polskich władz na zalecenia w sprawie praworządności - zapowiedział we wtorek rzecznik KE Margaritis Schinas.

 • Timmermans: Praworządność wymaga czasem użycia siły

  Utrzymywanie rządów prawa czasem wymaga proporcjonalnego użycia siły - powiedział w środę podczas debaty w Parlamencie Europejskim na temat niedzielnego referendum w Katalonii wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans.

Zdjęcia na temat: timmermans