• Informacje na temat:

  timmermans

Artykuły na temat: timmermans
 • Timmermans: Uśmiechy nie wystarczą

  ...​Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans podkreślił, że ofensywa uśmiechów ze strony nowego polskiego rządu nie wystarczy. By KE zdecydowała się wycofać wniosek o uruchomienie procedury z artykułu 7. Traktatu o Unii Europejskiej "sprawy muszą się zmienić, co do meritum".

 • Kulisy spotkania Czaputowicz-Timmermans

  ...​"Nie było na ten temat rozmowy" - tak szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz odpowiedział na pytanie, czy rozmawiał z wiceszefem KE Fransem Timmermansem na temat koncepcji, żeby to Trybunał UE zajął się ustawami o sądownictwie.

 • Timmermans chce zostać przewodniczącym KE

  Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans dołącza do rywalizacji o stanowisko przyszłego przewodniczącego KE - informuje we wtorek wieczorem portal "Politico".

 • Frans Timmermans 9 kwietnia w Polsce

  ...9 kwietnia do Polski przyjedzie Frans Timmermans - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Wiceszef Komisji Europejskiej będzie prowadził z polskimi władzami rozmowy na temat praworządności.

 • ​Timmermans: Jeszcze bez porozumienia z Polską

  Nie osiągnęliśmy jeszcze porozumienia z Polską, ale zmierzamy w dobrym kierunku - powiedział w czwartek w Brukseli wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem.

 • Timmermans ostro krytykuje władze Rumunii

  ..."Sytuacja wokół systemu praworządności w Rumunii pogarsza się" - mówił w środę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu wiceszef KE Frans Timmermans. Ostrzegał, że jeśli kraj nie zawróci ze ścieżki proponowanych zmian, zaszkodzą one wymiarowi sprawiedliwości.

 • Timmermans: Oczekujemy od Polski konkretnych odpowiedzi

  Komisja Europejska oczekuje kroków do przodu, konkretnych odpowiedzi z Polski na rekomendacje ws. praworządności, biała księga ich nie zawiera - oświadczył wiceszef KE Frans Timmermans po wtorkowym posiedzeniu Rady UE, która zajmowała się Polską. Ministrowie z Niemiec, Hiszpanii, Francji i Holandii wskazywali z kolei, że porównania do rozwiązań stosowanych w ich krajach, jakie znalazły się...

 • Co pan tu robi, panie Timmermans?

  ...​Jedynym celem wizyty wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej w Polsce jest spotkanie z premierem Morawieckim. Ponieważ polski rząd nie zamierza jednak w sprawie reformy sądów ustąpić, a Frans Timmermans wciąż twierdzi, że Polska nie spełniła oczekiwań Komisji Europejskiej, warto się zastanowić czemu w ogóle komisarz jeszcze przyjeżdża do Polski i jakie ma atuty w grze, którą, zdawałoby się...

 • Timmermans kontra Juncker. Kością niezgody Polska

  To będzie pierwsza próba sił między wiceszefem KE Fransem Timmermansem, który w dalszym ciągu domaga się od Warszawy ustępstw i twierdzi, że dotychczasowe są niewystarczające, a szefem KE Jean(...) i Timmermansa.

 • Ujawniamy kulisy spotkania Czaputowicz-Timmermans

  ...​"Nie było na ten temat rozmowy" - tak szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz odpowiedział na moje pytanie, czy rozmawiał z wiceszefem KE Fransem Timmermansem na temat koncepcji, żeby to Trybunał UE zajął się ustawami o sądownictwie.

Zdjęcia na temat: timmermans