• Informacje na temat:

  timmermans

Artykuły na temat: timmermans
 • Sasin: Timmermans tworzy pozorne problemy

  ..."Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans jest elementem kryzysu UE. Zamiast skupiać się na rzeczywistych problemach Unii, tworzy problemy pozorne, w tym pozorny problem praworządności w Polsce" - powiedział w poniedziałek przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

 • Timmermans: Uśmiechy nie wystarczą

  ...​Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans podkreślił, że ofensywa uśmiechów ze strony nowego polskiego rządu nie wystarczy. By KE zdecydowała się wycofać wniosek o uruchomienie procedury z artykułu 7. Traktatu o Unii Europejskiej "sprawy muszą się zmienić, co do meritum".

 • Kulisy spotkania Czaputowicz-Timmermans

  ...​"Nie było na ten temat rozmowy" - tak szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz odpowiedział na pytanie, czy rozmawiał z wiceszefem KE Fransem Timmermansem na temat koncepcji, żeby to Trybunał UE zajął się ustawami o sądownictwie.

 • Timmermans do Polaków: Nie opuszczę was

  Holenderski eurokomisarz Frans Timmermans został wybrany na zjeździe europejskich socjaldemokratów na ich czołowego kandydata w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 • Timmermans chce zostać przewodniczącym KE

  Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans dołącza do rywalizacji o stanowisko przyszłego przewodniczącego KE - informuje we wtorek wieczorem portal "Politico".

 • Frans Timmermans 9 kwietnia w Polsce

  ...9 kwietnia do Polski przyjedzie Frans Timmermans - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Wiceszef Komisji Europejskiej będzie prowadził z polskimi władzami rozmowy na temat praworządności.

 • ​Timmermans: Jeszcze bez porozumienia z Polską

  Nie osiągnęliśmy jeszcze porozumienia z Polską, ale zmierzamy w dobrym kierunku - powiedział w czwartek w Brukseli wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem.

 • Timmermans: Nie mam żadnych pozytywnych wiadomości

  Polski rząd oświadczył w informacji na temat realizacji środków tymczasowych Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczących Sądu Najwyższego, że aby je zrealizować musi przeprowadzić zmiany legislacyjne - powiedział wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Jak podkreślił, nie ma do przekazania żadnych pozytywnych wiadomości.

 • Timmermans: Decyzja TSUE musi być wdrożona

  ..."Decyzja Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie ustawy o polskim Sądzie Najwyższym musi być wdrożona" - oświadczył w poniedziałek wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Zauważył też, że wszyscy sędziowie SN wrócili już do pracy.

 • Timmermans ostro krytykuje władze Rumunii

  ..."Sytuacja wokół systemu praworządności w Rumunii pogarsza się" - mówił w środę w Parlamencie Europejskim w Strasburgu wiceszef KE Frans Timmermans. Ostrzegał, że jeśli kraj nie zawróci ze ścieżki proponowanych zmian, zaszkodzą one wymiarowi sprawiedliwości.

Zdjęcia na temat: timmermans