• Informacje na temat:

  timur

Artykuły na temat: timur
 • Zamach w Kijowie. Nie żyje domniemany likwidator Szamila Basajewa

  W wybuchu samochodu w centrum Kijowa zginął w piątek wieczorem obywatel Gruzji Timur Machauri, członek czeczeńskiego batalionu ochotniczego walczącego po stronie Ukrainy z prorosyjskimi separatystami w Donbasie.

 • Poszukiwany w Rosji Czeczen zatrzymany w Warszawie. A potem... zwolniony

  Czeczena poszukiwanego rosyjskim listem gończym zatrzymali stołeczni policjanci. Timur W. podejrzewany jest przez Rosjan o przestępstwa kryminalne i związki z terroryzmem w latach 2000-2003. Jak informuje RMF24, przed południem Czeczen został jednak zwolniony przez warszawską prokuraturę.

 • Rosja: Niezwykła przyjaźń tygrysa i kozła

  Rosyjskie reality show o życiu tygrysa Amura i kozła Timura bije rekordy popularności. Z powodu przeciążonych łączy na pewien czas została zablokowana strona internetowa, pokazująca, jak wspólnie spędzają czas amurski tygrys i oddany mu do zjedzenia kozioł.

 • Poszukiwany w Rosji Czeczen zatrzymany w Warszawie. I zwolniony

  Czeczena poszukiwanego rosyjskim listem gończym zatrzymali stołeczni policjanci. Timur W. podejrzewany jest przez Rosjan o przestępstwa kryminalne i związki z terroryzmem w latach 2000-2003. Jak dowiedział się nasz dziennikarz Krzysztof Zasada, przed południem Czeczen został jednak zwolniony przez warszawską prokuraturę.

 • Statek "Bułgaria" już widoczny nad powierzchnią wody

  Statek "Bułgaria", który zatonął 10 lipca na Wołdze, został już podniesiony do takiego poziomu, że częściowo widać go nad wodą - poinformował w piątek rzecznik sztabu odpowiedzialnego za tę operację Timur Chikmatow.

 • Prezydent Kazachstanu zdymisjonował swojego zięcia

  Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew zdymisjonował swojego zięcia Timura Kulibajewa ze stanowiska szefa holdingu zarządzającego większością państwowych przedsiębiorstw w kraju, w tym głównym koncernem naftowym.

 • Uznawane za "perłę Azji" miasto Samarkanda w Uzbekistanie, będące w swej długiej historii m.in. obiektem pożądania Aleksandra Wielkiego i Czyngis-chana oraz stolicą olbrzymiego imperium Tamerlana (Timura), obchodziło w sobotę uroczyście 2750. rocznicę swego powstania.

 • Ponad 2,5 tys. osób ewakuowano z zalanych domów w stolicy Czeczenii Groznym z powodu przerwania tamy na rzece Sunży. Przedstawiciel resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych Timur Tajsunow powiedział, że służby ratownicze wzmacniają brzegi rzeki i wypompowują wodę z podtopionych miejsc. Według wstępnych danych nie ma ofiar w ludziach.

 • Rosyjskie biuro Interpolu nie ma pretensji do polskiej policji w związku z uwolnieniem szefa czeczeńskiego rządu emigracyjnego. "Polska policja wypełniła swoje funkcje polegające na zatrzymaniu Ahmeda Zakajewa, a decyzja w sprawie jego ekstradycji to prerogatywa sądów" - powiedział szef biura Interpolu przy MSW Rosji Timur Łachonin.

 • Tygrys dostał kozła na obiad. Zamiast go jeść, zaprzyjaźnił się z nim

  Niecodzienna przyjaźń pomiędzy tygrysem a kozłem zaczęła się lata temu i zadziwiła cały świat. Początek był niezwykle dramatyczny, bo kozła Timura przyprowadzono tygrysowi jako żywy obiad. Kozioł nie tylko się obronił, ale i zdobył sympatię swojego potencjalnego zabójcy. Kozioł Timur był jednak dość napastliwy i zbyt nachalnie domagał się przejawów sympatii. Trzy lata temu tygrys poturbował...

Zdjęcia na temat: timur