• Informacje na temat:

  timur

Artykuły na temat: timur
 • Zamach w Kijowie. Nie żyje domniemany likwidator Szamila Basajewa

  W wybuchu samochodu w centrum Kijowa zginął w piątek wieczorem obywatel Gruzji Timur Machauri, członek czeczeńskiego batalionu ochotniczego walczącego po stronie Ukrainy z prorosyjskimi separatystami w Donbasie.

 • Poszukiwany w Rosji Czeczen zatrzymany w Warszawie. A potem... zwolniony

  Czeczena poszukiwanego rosyjskim listem gończym zatrzymali stołeczni policjanci. Timur W. podejrzewany jest przez Rosjan o przestępstwa kryminalne i związki z terroryzmem w latach 2000-2003. Jak informuje RMF24, przed południem Czeczen został jednak zwolniony przez warszawską prokuraturę.

 • Rosja: Niezwykła przyjaźń tygrysa i kozła

  Rosyjskie reality show o życiu tygrysa Amura i kozła Timura bije rekordy popularności. Z powodu przeciążonych łączy na pewien czas została zablokowana strona internetowa, pokazująca, jak wspólnie spędzają czas amurski tygrys i oddany mu do zjedzenia kozioł.

 • Poszukiwany w Rosji Czeczen zatrzymany w Warszawie. I zwolniony

  Czeczena poszukiwanego rosyjskim listem gończym zatrzymali stołeczni policjanci. Timur W. podejrzewany jest przez Rosjan o przestępstwa kryminalne i związki z terroryzmem w latach 2000-2003. Jak dowiedział się nasz dziennikarz Krzysztof Zasada, przed południem Czeczen został jednak zwolniony przez warszawską prokuraturę.

 • Statek "Bułgaria" już widoczny nad powierzchnią wody

  Statek "Bułgaria", który zatonął 10 lipca na Wołdze, został już podniesiony do takiego poziomu, że częściowo widać go nad wodą - poinformował w piątek rzecznik sztabu odpowiedzialnego za tę operację Timur Chikmatow.

 • Prezydent Kazachstanu zdymisjonował swojego zięcia

  Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew zdymisjonował swojego zięcia Timura Kulibajewa ze stanowiska szefa holdingu zarządzającego większością państwowych przedsiębiorstw w kraju, w tym głównym koncernem naftowym.

 • Uznawane za "perłę Azji" miasto Samarkanda w Uzbekistanie, będące w swej długiej historii m.in. obiektem pożądania Aleksandra Wielkiego i Czyngis-chana oraz stolicą olbrzymiego imperium Tamerlana (Timura), obchodziło w sobotę uroczyście 2750. rocznicę swego powstania.

 • Ponad 2,5 tys. osób ewakuowano z zalanych domów w stolicy Czeczenii Groznym z powodu przerwania tamy na rzece Sunży. Przedstawiciel resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych Timur Tajsunow powiedział, że służby ratownicze wzmacniają brzegi rzeki i wypompowują wodę z podtopionych miejsc. Według wstępnych danych nie ma ofiar w ludziach.

 • Rosyjskie biuro Interpolu nie ma pretensji do polskiej policji w związku z uwolnieniem szefa czeczeńskiego rządu emigracyjnego. "Polska policja wypełniła swoje funkcje polegające na zatrzymaniu Ahmeda Zakajewa, a decyzja w sprawie jego ekstradycji to prerogatywa sądów" - powiedział szef biura Interpolu przy MSW Rosji Timur Łachonin.

 • Jego opiekunowie chcieli, żeby zamiast normalnego posiłku zapolował on na żywe zwierzę, tak jak to dzieje się na wolności. Na początku Amur próbował pożreć przybysza, ale koza nie dawała za wygraną. W końcu tygrys ustąpił, doceniając odwagę swojego przeciwnika. Koza dostała więc imię - Timur - i od tamtej pory mieszkają razem na jednym wybiegu.

Zdjęcia na temat: timur