• Informacje na temat:

  tischner józef

Artykuły na temat: tischner józef
 • Ks. Józef Tischner na Boże Narodzenie: Dwie wolności

  ...„Każdy z nas ma w sobie coś z Heroda i coś z tych opiekuńczych rąk Świętej Rodziny. Walka pomiędzy wolnością budującą a wolnością niszczącą rozgrywa się w sercu każdego z nas” - mówił 25 grudnia 1983 roku ks. Józef Tischner. Jego bożonarodzeniowe kazanie wspominamy dzięki stronie tischner.pl.

 • Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera przyznane

  ...17 dni Tischnerowskie za nami. Hasłem tegorocznej edycji były słowa: "Inny - Obcy - Bliźni". W sobotę odbyła się uroczysta gala, podczas której już po raz 17. przyznano Nagrody Znaku i Hestii imienia księdza Józefa Tischnera.

 • Spotkania autorskie i pokaz filmowy. To wszystko znajdzie się podczas 7 Dni ks.. Józefa Tischnera, które rozpoczynają się w Starym Sączu.

 • Filozof prof. Władysław Stróżewski, brat Moris Maurin ze wspólnoty Małych Braci Jezusa i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz - to tegoroczni laureaci Nagród im. ks. Józefa Tischnera. Wręczono je w czwartek w Krakowie podczas VII Dni Tischnerowskich.

 • Modlitwą oraz góralską muzyką, śpiewem i tańcem - którą umiłował ks. prof. Józef Tischner, górale uczcili w sobotę pamięć o księdzu filozofie, w jego rodzinnej miejscowości - Łopusznej na Podhalu, gdzie trwa "Festiwal Tischnerowski".

 • Wczoraj w Krakowie po długiej chorobie w wieku 69 lat, zmarł ksiądz profesor Józef Tischner, jeden z najwybitniejszych polskich filozofów ostatnich lat. Od 1980 roku ks. Tischner był profesorem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, a od 1981 prezesem Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu. Jego prace poświęcone były głównie problemom istnienia człowieka oraz teorii wartości. Jest...

 • Ks. Tischner świętowałby dziś 80. urodziny

  Ksiądz Józef Tischner - znany i powszechnie lubiany kapłan, filozof i pisarz - obchodziłby dziś 80. rocznicę urodzin. "Czasami się śmieję, że najpierw jestem człowiekiem, potem filozofem, potem długo, długo nic, a dopiero potem księdzem" - mówił o sobie. Zmarł 28 czerwca 2000 roku w Krakowie w wieku 69 lat.

 • W krakowskim kościele św. Piotra i Pawła dzisiaj przed południem została odprawiona msza św. żałobna w intencji zmarłego w środę ks. prof. Józefa Tischnera. Mszę celebrował metropolita krakowski kard. Franciszek Macharski. Po południu w Łopusznej koło Nowego Targu księdza Tischnera żegnało kilkanaście tysięcy osób.

 • Nagroda Tischnera dla ks. Mirosława Toszy, Ewy Siedleckiej i Ireneusza Ziemińskiego

  Filozof Ireneusz Ziemiński, dziennikarka i publicystka Ewa Siedlecka oraz założyciel wspólnoty Betlejem ksiądz Mirosław Tosza zostali laureatami siedemnastej edycji Nagrody Znaku i Hestii im. księdza Józefa Tischnera.

 • Modlitwą oraz góralską muzyką, śpiewem i tańcem - którą umiłował ks. prof. Józef Tischner, górale uczcili w sobotę pamięć o księdzu filozofie, w jego rodzinnej miejscowości - Łopusznej na Podhalu, gdzie trwa "Festiwal Tischnerowski".

Zdjęcia na temat: tischner józef
Dyskusje na temat: tischner józef