• Informacje na temat:

  tobruk

Artykuły na temat: tobruk
 • Libijscy powstańcy zaprzeczyli, że stracili kontrolę nad miastem Ras al-Unuf i Tobrukiem. Informację o przejęciu miast przez siły rządowe podała oficjalna telewizja państwowa.

 • Prezydent: Dziękuję Australii, że po II wojnie światowej przyjęła tak wielu polskich żołnierzy

  ...- Chcę podziękować Australii, że po II wojnie światowej, gdy Polska była w komunistycznej niewoli, dom znalazło tutaj tak wielu polskich żołnierzy - powiedział prezydent Andrzej Duda w Melbourne podczas ceremonii poświęconej wspólnym walkom polskich i australijskich żołnierzy pod Tobrukiem.

 • Płk Brzozowski zostanie pochowany na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim

  Weteran walk o Tobruk, wieloletni przewodniczący organizacji kombatanckich, zrzeszających byłych żołnierzy oraz sympatyków 3. Dywizji Strzelców Karpackich płk Edmund Brzozowski zostanie we wtorek pochowany na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

 • Duda: Dziękuję Australii, że po II wojnie światowej przyjęła tak wielu polskich żołnierzy

  Chcę podziękować Australii, że po II wojnie światowej, gdy Polska była w komunistycznej niewoli, dom znalazło tutaj tak wielu polskich żołnierzy - powiedział prezydent Andrzej Duda w Melbourne. Odbyła się tam ceremonia poświęcona wspólnym walkom polskich i australijskich żołnierzy pod Tobrukiem.

 • Poniemiecki bunkier, tzw. tobruk, odnaleziony podczas prac budowanych na stołecznym pl. Zbawiciela trafi do Muzeum Wojska Polskiego - poinformowała w czwartek Barbara Piotrowska z biura Stołecznego Konserwatora Zabytków.

 • Libijscy powstańcy wysłali pierwszy transport ropy

  Tankowiec z ładunkiem ropy opuścił dziś Tobruk na wschodzie Libii. To pierwszy transport ropy sprzedanej przez libijskich powstańców, którzy kontrolują wschodnią część kraju - poinformowała telewizja Al-Arabija.

 • Przejęto "narkotyk wojowników", który miał trafić do Państwa Islamskiego

  ...chcieli część z nich sprzedać. Pieniądze i tabletki miały następnie trafić do innych bastionów Państwa Islamskiego, m.in. do libijskiego Tobruk i irackiego Mosulu.   (az)

 • ​Kraków: Zmarł jeden z ostatnich żołnierzy armii Andersa

  ...w trzech kampaniach II wojny światowej: wrześniowej, libijskiej oraz włoskiej. Brał udział w walkach o Tobruk i Monte Cassino. Po wojnie zdał maturę w 1946 r. w Liverpoolu. Po powrocie do Polski ukończył...

 • Libijska układanka: Daesh coraz silniejszy

  ..., niezdolne ani do wycofania się do swych macierzystych miast, ani do powołania wspólnej administracji i sił zbrojnych. W Tobruku, urzęduje formalnie wybrany nowy libijski parlament, którego władza(...) Kongresu chcieli utworzenia w Trypolisie kolejnego "rządu ocalenia narodowego", który rzuciłby wyzwanie rządowi w Tobruku. Każda ze stron ma w tym wyścigu coś, czego ta druga nie ma. Ci z Tobruku mają za...

 • ...przynajmniej na tydzień. Odnaleziony podczas remontu torowiska tramwajowego bunkier to, zdaniem specjalistów, tzw. tobruk, prosta, żelbetowa konstrukcja fortyfikacyjna, stanowiąca osłonę dla korzystającego z niej strzelca. -Tobruki były przez Niemców masowo produkowane według jednakowego schematu jako tani obiekt fortyfikacyjny, który wkopywano w ziemię. Od ok. 1943 roku było to jedno z najbardziej...

Dyskusje na temat: tobruk