• Informacje na temat:

  tokarczuk

Artykuły na temat: tokarczuk
 • Hejt Tokarczuk

  ..."Księgi Jakubowe". Jednak takie wyjaśnienie to ciągle za mało właśnie ze względu na dwuznaczność polszczyzny, języka dziwnych przypadków i osobliwych związków. Bo czymże jest ten "hejt Tokarczuk"? Czy(...)" i jest nią właśnie Olga Tokarczuk. Nasza wieszczka nie-narodowa bywa konfabulującą fabularyzatorką. (Od "fabula rasa" - literackiej tablicy niezapisanej, czystej, nieoczywistej, więc zapełnianej...

 • Olga Tokarczuk laureatką Międzynarodowej Nagrody Bookera

  Olga Tokarczuk została laureatką prestiżowej literackiej Międzynarodowej Nagrody Bookera. Wyróżniono ją za powieść "Bieguni" w tłumaczeniu Jennifer Croft. Tokarczuk stała się jednocześnie pierwszym polskim laureatem w historii tej nagrody .

 • Olga Tokarczuk laureatką Międzynarodowej Nagrody Bookera

  Pisarka Olga Tokarczuk została we wtorek w Londynie ogłoszona laureatką prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Bookera za 2018 rok. Jury wybrało jej książkę "Bieguni" ("Flights") w tłumaczeniu Jennifer Croft spośród sześciu tytułów, które znalazły się na liście nominowanych.

 • Tokarczuk z szansą na "Alternatywnego Nobla"

  Olga Tokarczuk znalazła się na liście 46 pisarzy - kandydatów do "Alternatywnego Nobla", który ma zostać przyznany w tym roku przez Nową Akademię w związku z faktem, że tradycyjna Szwedzka Akademia postanowiła w tym roku nie przyznawać nagrody.

 • "Święto polskiej literatury". Liczne gratulacje dla Tokarczuk

  Pisarka Olga Tokarczuk została we wtorek wieczorem w Londynie ogłoszona tegoroczną laureatką prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Bookera. "Międzynarodowa Nagroda Bookera dla Olgi Tokarczuk to ogromne święto polskiej literatury" - powiedziała w rozmowie z PAP krytyk literacka Justyna Sobolewska.

 • Olga Tokarczuk na krótkiej liście do Międzynarodowego Bookera

  Książka "Bieguni" Olgi Tokarczuk w tłumaczeniu Jennifer Croft, pierwsza powieść polskiej autorki przełożona na język angielski, znalazła się wśród sześciu pozycji nominowanych do prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Bookera.

 • Olga Tokarczuk nominowana do National Book Award za "Biegunów"

  Książka "Bieguni" Olgi Tokarczuk znalazła się na długiej liście nominowanych do jednej z najważniejszych amerykańskich literackich nagród - National Book Award - podaje "The New Yorker" . Książka polskiej pisarki nominowana jest w nowej kategorii nagrody - przekład na język angielski.

 • ​Przekład "Biegunów" Tokarczuk w finale The National Book Award

  Przekład "Biegunów" Olgi Tokarczuk autorstwa Jennifer Croft znalazł się w ścisłym finale amerykańskiej The National Book Award. Wraz z czterema innymi pozycjami został nominowany w kategorii książek tłumaczonych na angielski.

 • Wydaje mi się, że byłem jednym z pierwszych recenzentów, który poznał się na talencie Olgi Tokarczuk. Zajmowałem się wtedy jeszcze z wielkim zapałem literaturą - co prawda, powieść pod niezbyt fortunnym tytułem "E.E.", która przykuła mą uwagę, nie należała do gatunkowej fantastyki, ale było w niej coś z fantastycznych klimatów, a do tego świetne opanowanie słowa, głęboka znajomość psychologii...

 • Przekład "Biegunów" Olgi Tokarczuk w finale The National Book Award

  Przekład "Biegunów" Olgi Tokarczuk autorstwa Jennifer Croft znalazł się w ścisłym finale amerykańskiej The National Book Award. Wraz z czterema innymi pozycjami został nominowany w kategorii książek tłumaczonych na angielski.

Zdjęcia na temat: tokarczuk
Dyskusje na temat: tokarczuk