• Informacje na temat:

  tokarczuk olga

Artykuły na temat: tokarczuk olga
 • Olga Tokarczuk laureatką Międzynarodowej Nagrody Bookera

  Olga Tokarczuk została laureatką prestiżowej literackiej Międzynarodowej Nagrody Bookera. Wyróżniono ją za powieść "Bieguni" w tłumaczeniu Jennifer Croft. Tokarczuk stała się jednocześnie pierwszym polskim laureatem w historii tej nagrody .

 • Olga Tokarczuk laureatką Międzynarodowej Nagrody Bookera

  Pisarka Olga Tokarczuk została we wtorek w Londynie ogłoszona laureatką prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Bookera za 2018 rok. Jury wybrało jej książkę "Bieguni" ("Flights") w tłumaczeniu Jennifer Croft spośród sześciu tytułów, które znalazły się na liście nominowanych.

 • Olga Tokarczuk na krótkiej liście do Międzynarodowego Bookera

  Książka "Bieguni" Olgi Tokarczuk w tłumaczeniu Jennifer Croft, pierwsza powieść polskiej autorki przełożona na język angielski, znalazła się wśród sześciu pozycji nominowanych do prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Bookera.

 • Olga Tokarczuk nominowana do National Book Award za "Biegunów"

  Książka "Bieguni" Olgi Tokarczuk znalazła się na długiej liście nominowanych do jednej z najważniejszych amerykańskich literackich nagród - National Book Award - podaje "The New Yorker" . Książka polskiej pisarki nominowana jest w nowej kategorii nagrody - przekład na język angielski.

 • Hejt Tokarczuk

  ..." i jest nią właśnie Olga Tokarczuk. Nasza wieszczka nie-narodowa bywa konfabulującą fabularyzatorką. (Od "fabula rasa" - literackiej tablicy niezapisanej, czystej, nieoczywistej, więc zapełnianej(...) konkretną sytuację. Oto fotografia: Olga Tokarczuk - fajna pod każdym względem, i urody i dreadlockowej koafiury i uczesanych poglądów- dumnie pokazuje dyplom z napisem "Nike", a nie jest to znak...

 • Olga Tokarczuk: Bieguni

  Nadbałtyckie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z Olgą Tokarczuk oraz jej najnowszą książka Bieguni.

 • Olga Tokarczuk na krótkiej liście do Międzynarodowej Nagrody Bookera

  Książka "Bieguni" Olgi Tokarczuk w tłumaczeniu Jennifer Croft, pierwsza powieść polskiej autorki przełożona na język angielski, znalazła się wśród sześciu pozycji nominowanych do prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Bookera. Międzynarodowa Nagroda Bookera to prestiżowe literackie wyróżnienie przyznawane w Wielkiej Brytanii autorowi najlepszej książki przetłumaczonej na język angielski. Już samo...

 • Olga Tokarczuk laureatką Międzynarodowej Nagrody Bookera. "To pisarka o wspaniałej wyobraźni"

  ...​Pisarka Olga Tokarczuk została we wtorek wieczorem w Londynie ogłoszona tegoroczną laureatką prestiżowej Międzynarodowej Nagrody Bookera. Jury wybrało jej książkę "Bieguni" ("Flights") w tłumaczeniu Jennifer Croft spośród sześciu tytułów, które znalazły się na liście nominowanych. Międzynarodowa Nagroda Bookera to prestiżowe literackie wyróżnienie przyznawane w Wielkiej Brytanii autorowi...

 • Tokarczuk z szansą na "Alternatywnego Nobla"

  Olga Tokarczuk znalazła się na liście 46 pisarzy - kandydatów do "Alternatywnego Nobla", który ma zostać przyznany w tym roku przez Nową Akademię w związku z faktem, że tradycyjna Szwedzka Akademia postanowiła w tym roku nie przyznawać nagrody.

 • Olga Tokarczuk z Nagrodą Mostu za odkrywanie wielokulturowości

  Olga Tokarczuk otrzymała Międzynarodową Nagrodę Mostu. Pisarkę wyróżniono za wysiłek odkrywania wielokulturowości Dolnego Śląska. Nagroda jest przyznawana wspólnie przez miasta Goerlitz i Zgorzelec.

Zdjęcia na temat: tokarczuk olga
Dyskusje na temat: tokarczuk olga