• Informacje na temat:

  tokarzewski-karaszewicz

Artykuły na temat: tokarzewski-karaszewicz
 • Sasin zwrócił się do prezydent stolicy ws. pomników smoleńskich

  Poseł PiS Jacek Sasin zwrócił się do prezydent stolicy o przygotowanie i przedłożenie Radzie Warszawy uchwał dot. wzniesienia pomnika Lecha Kaczyńskiego, w osi ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza oraz pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na skwerze ks. Twardowskiego.

 • Kaczyński: Konkurs na projekty pomników smoleńskich

  Rozpoczyna się konkurs, który wyłoni autorów projektów pomników smoleńskich; jego rozstrzygnięcie nastąpi w październiku. Pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma stanć na osi ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Karowej.

 • 8. rocznica katastrofy smoleńskiej. Duże utrudnienia w Warszawie: Sprawdź listę!

  Z dużymi utrudnieniami w ruchu muszą radzić sobie dzisiaj mieszkańcy Warszawy. W związku z uroczystościami 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej wiele ulic, placów i parkingów jest wygrodzonych i całkowicie zamkniętych dla ruchu: zarówno samochodowego, jak i pieszego.

 • Warszawa: Procesje Drogi Krzyżowej zablokują drogi

  Procesje Drogi Krzyżowej zablokują dzisiaj warszawskie drogi. Uroczyste nabożeństwa organizuje kilka parafii.

 • Nie było wniosku w sprawie budowy pomników ofiar tragedii smoleńskiej

  Społeczny Komitet Budowy Pomników prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej nie zwrócił się do nas z formalnym wnioskiem o pozwolenie na budowę; zatem nie mamy tu żadnych działań do podjęcia - podkreśliła w środę Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza.

 • Kaczyński: Możliwe zmiany miejsca pomników ofiar katastrofy

  Być może będą pewne zmiany dotyczące miejsca pomników upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej i prezydenta Lecha Kaczyńskiego - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie na pomniki.

 • Warszawa: Utrudnienia w ruchu w związku ze Świętem Niepodległości

  Zamknięte ulice w ścisłym centrum Warszawy oraz ograniczenia w parkowaniu - na takie utrudnienia muszą przygotować się w niedzielę kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

 • Szczerba o miesięcznicach smoleńskich: Kaczyński jest zmęczony. Chce zakończyć ten serial

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest już zmęczony "chaotycznym i skandalicznym" wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej, dlatego chce zakończyć ten serial 10 kwietnia 2018 roku - ocenił poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba. "Wierzę, że w ósmą rocznicę staną tu pomniki i usłyszymy ostateczną odpowiedź o katastrofie smoleńskiej" - powiedział w czwartek Kaczyński. “Wtedy - po 96 marszach, a ofiar było przecież 96 - będziemy mogli powiedzieć: "kończymy" - dodał.

 • Manifestacja KOD w Warszawie. "Jedna Polska - dość podziałów"

  ​Po godz. 15 w sobotę przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego rozpoczęła się manifestacja Komitetu Obrony Demokracji pod hasłem "Jedna Polska - dość podziałów". - Zależy, żeby Polska była silna różnorodnością, ale połączona wspólnymi wartościami - mówił przed marszem szef KOD Mateusz Kijowski.

 • Warszawa: Konferencja bliskowschodnia – zmiany w ruchu, stopień alarmowy ALFA

  13-14 lutego w Warszawie odbędzie się międzynarodowe spotkanie ministrów poświęcone bezpieczeństwu na Bliskim Wschodzie. Organizacja tego wydarzenia wiąże się ze zmianami w ruchu i parkowaniu w stolicy. Premier Mateusz Morawiecki wprowadził w mieście pierwszy stopień alarmowy ALFA.

Dyskusje na temat: tokarzewski-karaszewicz
 • Re: Plebiscyt "Ikona Kultury"

  Fieldorf, Władysław Sikorski, Lucjan Żelichowski, Stanisław Maczek, Stanisław Sosabowski, Zygmunt Rummel, Michał Tokarzewski-Karaszewicz, Stefan Banach, Jacek Karpiński, Jerzy Spława-Neyman, Jerzy

 • Re: Siemoniak: Trzeba zwiększać gotowość obywateli do obrony kraju

  Wiesz w ogóle co to jest masoneria? Słyszałeś coś na ten temat oprócz kazań w kościele? Możesz podać przykład takiej wojny według planu masońskiego? Czy wiesz,że masonami byli szlachetni ludzie, obrońcy ojczyzny np. Karaszewicz- Tokarzewski czy Dąbrowski, o którym śpiewasz hymn?