• Informacje na temat:

  tokarzewski-karaszewicz

Artykuły na temat: tokarzewski-karaszewicz
 • Sasin zwrócił się do prezydent stolicy ws. pomników smoleńskich

  Poseł PiS Jacek Sasin zwrócił się do prezydent stolicy o przygotowanie i przedłożenie Radzie Warszawy uchwał dot. wzniesienia pomnika Lecha Kaczyńskiego, w osi ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza oraz pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na skwerze ks. Twardowskiego.

 • Kaczyński: Konkurs na projekty pomników smoleńskich

  Rozpoczyna się konkurs, który wyłoni autorów projektów pomników smoleńskich; jego rozstrzygnięcie nastąpi w październiku. Pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma stanć na osi ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza, pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Karowej.

 • Warszawa: Procesje Drogi Krzyżowej zablokują drogi

  Procesje Drogi Krzyżowej zablokują dzisiaj warszawskie drogi. Uroczyste nabożeństwa organizuje kilka parafii.

 • Nie było wniosku w sprawie budowy pomników ofiar tragedii smoleńskiej

  Społeczny Komitet Budowy Pomników prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej nie zwrócił się do nas z formalnym wnioskiem o pozwolenie na budowę; zatem nie mamy tu żadnych działań do podjęcia - podkreśliła w środę Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza.

 • Kaczyński: Możliwe zmiany miejsca pomników ofiar katastrofy

  Być może będą pewne zmiany dotyczące miejsca pomników upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej i prezydenta Lecha Kaczyńskiego - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wręczenia nagród i wyróżnień w konkursie na pomniki.

 • Szczerba o miesięcznicach smoleńskich: Kaczyński jest zmęczony. Chce zakończyć ten serial

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest już zmęczony "chaotycznym i skandalicznym" wyjaśnianiem przyczyn katastrofy smoleńskiej, dlatego chce zakończyć ten serial 10 kwietnia 2018 roku - ocenił poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba. "Wierzę, że w ósmą rocznicę staną tu pomniki i usłyszymy ostateczną odpowiedź o katastrofie smoleńskiej" - powiedział w czwartek Kaczyński. “Wtedy - po 96 marszach, a ofiar było przecież 96 - będziemy mogli powiedzieć: "kończymy" - dodał.

 • Manifestacja KOD w Warszawie. "Jedna Polska - dość podziałów"

  ​Po godz. 15 w sobotę przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego rozpoczęła się manifestacja Komitetu Obrony Demokracji pod hasłem "Jedna Polska - dość podziałów". - Zależy, żeby Polska była silna różnorodnością, ale połączona wspólnymi wartościami - mówił przed marszem szef KOD Mateusz Kijowski.

 • Obchody Dnia Podziemnego Państwa Polskiego

  ...września 1939, kiedy to w oblężonej Warszawie powstała Służba Zwycięstwu Polski - pierwsza konspiracyjna organizacja niepodległościowa. Służbę Zwycięstwu Polski powołał generał Michał Karaszewicz- Tokarzewski (z pełnomocnictwa naczelnego wodza). Na początku 1940 roku SZP weszła w skład Związku Walki Zbrojnej, z którego następnie utworzono Armię Krajową. Dzień Państwa Podziemnego został...

 • Fenomen Polskiego Państwa Podziemnego

  ...wyroki śmierci). Wydawano także wyroki za przestępstwa pospolite. Własne siły zbrojne Na czele utworzonej 27 września 1939 roku Służby Zwycięstwu Polski stanął gen. Michał Karaszewicz - Tokarzewski...

 • Utrudnienia w ruchu w stolicy - dziś i jutro

  Z powodu obchodów Święta Wojska Polskiego w stolicy będą liczne utrudnienia w ruchu. Dzisiaj i jutro warszawscy kierowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Dyskusje na temat: tokarzewski-karaszewicz
 • Re: Siemoniak: Trzeba zwiększać gotowość obywateli do obrony kraju

  Wiesz w ogóle co to jest masoneria? Słyszałeś coś na ten temat oprócz kazań w kościele? Możesz podać przykład takiej wojny według planu masońskiego? Czy wiesz,że masonami byli szlachetni ludzie, obrońcy ojczyzny np. Karaszewicz- Tokarzewski czy Dąbrowski, o którym śpiewasz hymn?