• Informacje na temat:

  tomasz mann

Artykuły na temat: tomasz mann
 • Tomasz Mann, twórca pierwszej sagi rodzinnej, sławetnej Czarodziejskiej góry czy Doktora Faustusa, znany jest przede wszystkim jako wielki niemiecki pisarz i noblista. Marzył o życiu artystycznym, czemu dawał wyraz w swej twórczości.

 • Zurych: Mann z Einsteinem w kabarecie

  Miasto banków i ubezpieczeń, finansowa stolica Szwajcarii. A w przeszłości ośrodek liberalnej myśli, gdzie żyli Goethe, Mann, Einstein czy Lenin, i kolebka dadaizmu. W czerwcu Zurych będzie gospodarzem trzech meczów grupowych piłkarskich mistrzostw Europy, w tym jednego hitu: Francja kontra Włochy.

 • Rodzina, przyjaciele i fani pożegnali Korę. „Była osobą z krwi i kości”

  Kora, czyli Olga Sipowicz - liderka zespołu Maanam, spoczęła w środę na stołecznych Wojskowych Powązkach. Pożegnała ją rodzina, przyjaciele, przedstawiciele świata kultury i tłumy fanów. Była diamentem najczystszej wody - mówił dziennikarz muzyczny Wojciech Mann.

 • Andrzej Chyra nagrodzony za reżyserię

  Andrzej Chyra został laureatem nagrody im. Konrada Swinarskiego przyznawanej przez miesięcznik "Teatr". Wyróżniono go za wyreżyserowanie opery "Czarodziejska góra", na podstawie powieści Tomasza Manna, z muzyką Pawła Mykietyna, librettem Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i scenografią Mirosława Bałki.

 • Przygotowania do premiery "Śmierci w Wenecji"

  We Wrocławskim Tatrze Pantomimy trwają przygotowania do planowanej na 20 czerwca premiery spektaklu "Śmierć w Wenecji", opartego na opowiadaniu Tomasza Manna. Przedstawienie reżyseruje Bogdan Koca, a na scenie pojawi się cały, stały zespół Teatru Pantomimy.

 • Najsłynniejsze sanatorium świata - długie drewniane balkony i loggie z widokiem na szwajcarskie Alpy - opisane przez Tomasza Manna w "Czarodziejskiej Górze" zamyka swe podwoje. Placówka będzie pusta na początku przyszłego tygodnia.

 • Gala "Wiktory 2006" w stolicy

  Tegoroczna Gala rozdania nagród "Wiktory 2006" odbyła się w warszawskim hotelu "Sofitel Victoria". Za najwyżej cenionego komentatora/publicystę uznano Tomasza Lisa.

 • Mediatory rozdane

  Kamil Durczok, Grzegorz Miecugow, Tomasz Sekielski, Andrzej Morozowski, Renata Kijowska to tylko część gwiazd, jakie można było spotkać na niedzielnej gali rozdania Mediatorów. Są to nagrody przyznawane dziennikarzom przez studentów dziennikarstwa z sześciu polskich uniwersytetów.

 • Woda kolońska 4711 ukryta w kuferku. Nadal pachnie cytrusami

  Wilde, Tomasz Mann, Marlena Dietrich. Używali jej też królowa Wiktoria, Napoleon Bonaparte, Johann Wolfgang von Goethe. Depozyty to przedmioty cenne dla mieszkańców Pomorza, ukryte w ziemi, gdy...

 • Najsłynniejsze sanatorium świata - długie drewniane balkony i loggie z widokiem na szwajcarskie Alpy - opisane przez Tomasza Manna w „Czarodziejskiej Górze” zamyka swe podwoje. Placówka będzie pusta na początku przyszłego tygodnia.

Dyskusje na temat: tomasz mann