• Informacje na temat:

  tomasz z akwinu św.

Artykuły na temat: tomasz z akwinu św.
 • W dniach 19-20 maja na dziedzińcu klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Dominikańskiej 2, odbędzie się wielki festyn "Jarmark św. Dominika". Dochód z jarmarku zostanie przeznaczony na działalność duszpasterską i charytatywną Ojców Dominikanów, w tym na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dzieci i młodzieży.

 • Korzenie zła

  Gdy św. Tomasz z Akwinu podawał w Sumie teologicznej swoich pięć dowodów na istnienie Boga, zaczął, paradoksalnie, od przytoczenia argumentów przeciwko Jego istnieniu.

 • Odzyskano starodruk skradziony z krakowskiego klasztoru

  Dzieło św. Tomasza z Akwinu "Opera Moralia" z 1597 r., skradzione siedem lat temu z biblioteki klasztornej oo. kamedułów w Krakowie, odzyskali policjanci z Chodzieży (Wielkopolskie). Starodruk odkupił antykwariusz, który poprosił policję o sprawdzenie jego pochodzenia.

 • Bartoszewski o "liście Wildsteina"

  Nie bardzo jest dla mnie jasne, co to jest w ogóle ta "lista Wildsteina". Wydaje mi się, że nadawanie jej rozgłosu podobne jest trochę do porównywania dzieł Sofoklesa czy św. Tomasza z Akwinu do Lenina czy Hitlera - mówi INTERIA.PL Władysław Bartoszewski.

 • Bp Milewski: Bez Chrystusa nie ma prawdziwej niepodległości

  Bez Chrystusa i Jego Ciała nie ma prawdziwej niepodległości - mówił w święto Bożego Ciała biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski. Jako przykład szczególnej czci dla Najświętszego Sakramentu wskazał św. Stanisława Kostkę, patrona tej diecezji.

 • "Jan Paweł II był przywódcą dla tych z lewego i prawego skrzydła"

  ..."Jan Paweł II potrafił łączyć Polaków mimo różnic ich poglądów. Był autorytetem i przywódcą zarówno dla tych z lewego jak i prawego skrzydła" - mówił w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Tomaszem Staniszewskim, ojciec Jarosław Kupczak. Teolog i dominikanin jest profesorem Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie oraz szef Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II przy tym krakowskim...

 • Depcząc po piętach aniołom

  ..."Powietrze aniołów pełne?" - to fragment wiersza K.K. Baczyńskiego, a w zasadzie cytat zaczerpnięty ze św. Jana Chryzostoma. W istocie, gdyby częstotliwość ich występowania we wszystkich sferach naszego życia przełożyć na funkcje i posługi, jakie pełnią, świat musiałby przyjąć miano: "anielski".

 • Bezcenny starodruk ukradziony z krakowskiego klasztoru odzyskany

  Detektywi z Komendy w Chodzieży w Wielkopolsce odzyskali bezcenny starodruk "Opera Moralia". Dzieło św. Tomasza siedem lat temu zostało ukradzione z klasztoru oo. Kamedułów w Krakowie.

 • Boże Ciało w Jaśle

  Dziesięć dni po uroczystości Zesłania Ducha Świętego w Kościele katolickim przypada święto Bożego Ciała. Bezpośrednio przyczyniły się do tego objawienia św. Julianny z Cornillon (1193-1258). Podczas tych objawień Chrystus pragnął, by zostało ustanowione osobne święto ku czci Eucharystii. Chciał, żeby był to czwartek po niedzieli Trójcy Świętej.

 • Stres wpływa na nasze geny

  ..., czyli całościowy. Nie tyczy się to jedynie zdrowego, czyli naturalnego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Już żyjący w XIII wieku wielki filozof Św. Tomasz z Akwinu twierdził, Że człowiek jest...

Dyskusje na temat: tomasz z akwinu św.