• Informacje na temat:

  topór

Artykuły na temat: topór
 • RMF: Mężczyzna z wojennym toporem zaatakował przechodnia

  Mężczyzna trzymający w rękach wojenny topór i wojskowy bagnet zaatakował przypadkowego przechodnia w Sławkowie (woj. śląskie) - informuje dziennikarz RMF FM Marcin Buczek.

 • Minister Konstanty Radziwiłł powołał na szefa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT) dr. Romana Topór-Mądrego – podał w środę resort zdrowia. Topór-Mądry zastąpił dr. Wojciecha Matusewicza.

 • Pieczęć Pawła II, złota uprząż, potężny topór. Niezwykłe skarby odkryte w Krakowie!

  Medalion lub pieczęć z wizerunkiem papieża, bunkier z czasów II wojny światowej, cmentarz z XIV wieku, ponad 30 czaszek, drogi z XV wieku, potężny topór, złota lub pozłacana część uprzęży końskiej, ceramika, buty, ozdoby i monety… To tylko część tego, co odkryli archeolodzy w czasie prac ciepłowniczych prowadzonych w Krakowie od ulicy Sereno Fenn'a przez Krowoderską, Słowiańską aż do ulicy...

 • Paradoks polityki polega często na tym, że im bardziej się o czyjejś dymisji mówi - tym staje się mniej prawdopodobna. Co najmniej kilkukrotnie, już za kadencji Tuska, było tak, że planowano czyjeś odwołanie, ale gdy pojawiła się na ten temat informacja - topór, który już miał ściąć głowę, w ostatniej chwili odłożono na bok.

 • Twoje Miasto w Faktach RMF FM: Wiklina, białe topory czy piękne lasy?

  ...) i barta (w staropolskim) oznaczają topór. Stąd w herbie i na fladze Bartoszyc znajdują się białe topory. W latach 60. dwa lata spędził tu ksiądz Jerzy Popiełuszko, odbywając służbę wojskową. Teraz...

 • Twoje Miasto w Faktach RMF FM: Topory, koń, a może wąskotorówka?

  ...połowy XIII wieku. Kolejna kandydatura to Bartoszyce w woj. warmińsko-mazurskim. Barte (w staroniemieckim) i barta (w staropolskim) oznaczają topór. Stąd w herbie i na fladze Bartoszyc znajdują się...

 • Względy bezpieczeństwa okazały się ważniejsze od ekologii - kasztanowce zniknęły z okolic pałacyku Lubomirskich. Nie wszystkim się to spodobało...

 • Poczta i InPost mogą zakopać topór wojenny

  ​Dwóch największych krajowych operatorów pocztowych - Poczta i InPost - rozpoczyna negocjacje o współpracy - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Obie strony mają rozmawiać o wspólnym użytkowaniu placówek.

 • Śląsk: ​Desperat z wojennym toporem rzucił się na przechodnia

  ​Desperat z wojennym toporem i sporych rozmiarów wojskowym bagnetem zaatakował przechodnia na ulicy w Sławkowie w Śląskiem - informuje dziennikarz RMF FM Marcin Buczek.

 • Posłowie Ruchu Palikota i SLD chcą powołać w Sejmie wspólny zespół "Społeczeństwo fair". Będą debatować o lewicowej wizji państwa - donosi "Rzeczpospolita".

Zdjęcia na temat: topór
Wideo na temat: topór
 • O znalezisku opowiada Paweł Grochocki

  Nigdy nie przypuszczałem, że uda mi się coś takiego odnaleźć - mówi Paweł Grochocki, który na Polach Grunwaldzkich odnalazł historyczny topór.

 • Ślady po obozie krzyżackim. Zobacz, co udało się znaleźć!

  Monety krzyżackie, topór i fragment miecza - to wszystko udało się już znaleźć na polach pod Grunwaldem, gdzie kilkudziesięciu naukowców szuka pozostałości po obozie krzyżackim z 1410 roku. Poszukiwaczowi Marcinowi Bartnikowi towarzyszy nasz reporter Piotr Bułakowski.

 • Wałęsa: Stan wojenny to zbrodnia, trzeba ją osądzić, ale nie personalnie

  „Stan wojenny przetrącił nam kręgosłup. Podzielił nas jeszcze raz. Wykopał topór. To była wielka zbrodnia na narodzie. Trzeba go osądzić, ale nie personalnie, a kompleksowo. Ja chciałem osądzić stan wojenny kompleksowo. Dlatego nie doprowadziłem do skazania generała Jaruzelskiego. Czekałem aż opadną emocje” - tłumaczy Lech Wałęsa w Kontrwywiadzie RMF FM.

Dyskusje na temat: topór