• Informacje na temat:

  torpeda

Artykuły na temat: torpeda
 • MediaTory 2017: TORpeda dla Grzegorza Kwolka, Robert Mazurek zwycięzcą w kategorii NawigaTOR

  W Auditorium Maximum UJ w Krakowie odbyła się gala rozdania MediaTorów. Zwycięzcą w kategorii TORpeda został dziennikarz RMF FM Grzegorz Kwolek. Z kolei Roberta Mazurka wyróżniono w kategorii NawigaTOR.

 • Drawsko: Szukali niemieckiej łodzi podwodnej, a prawdopodobnie znaleźli torpedę

  ...niemiecka torpeda sterowana. To stosowana w 44. i 45. roku torpeda załogowa przystosowana do tego by w środku mógł siedzieć pilot i pod spodem była podwieszona normalna torpeda, za pomocą, której żołnierz(...) torpeda miała koło siedmiu metrów długości. Ważyła z uzbrojeniem pięć ton, jeżeli będzie rozbrojona to o połowę mniej. Akcja wydobycia mogła by się odbyć, a wyłowienie takiego obiektu było by wielką...

 • Sonik – torpeda, powrót w wielkim stylu

  Rafał Sonik prowadził od samego startu odcinka specjalnego i z każdym kilometrem powiększał swoją przewagę nad rywalami. W efekcie wygrał czwarty etap z Chilecito do Copiapo i wrócił na pozycję lidera Rajdu Dakar. "Po prostu złapałem rytm tego odcinka" – tłumaczył na mecie z szerokim uśmiechem.

 • Torpeda z czasów II wojny dryfowała z Zatoce Gdańskiej

  Marynarka Wojenna zabezpieczyła korpus torpedy z czasów II wojny światowej, który dryfował na wodach Zatoki Gdańskiej - poinformował w środę rzecznik MW kmdr por. Bartosz Zajda.

 • Jak poinformował rzecznik prasowy dowódcy Marynarki Wojennej kmdr por. Bartosz Zajda, unieszkodliwiony pocisk to torpeda lotnicza typu F5b zawierająca ok. 290 kilogramów ładunku wybuchowego. Akcję przeprowadził niszczyciel min ORP "Flaming" z zaokrętowaną na jego pokładzie grupą nurków minerów. Rejon, gdzie znajdowała się torpeda został zamknięty dla żeglugi; dodatkowo jednostki pływające...

 • Na plaży w Krynicy Morskiej plażowicze znaleźli torpedę, pochodzącą prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się saperzy z Marynarki Wojennej.

 • Fragment uzbrojenia U-boota znalazła nad ranem ekipa sprzątająca plażę w miejscowości Timmendorf. Wezwano policję, która zabezpieczyła pocisk. Następnie zajęli się nim saperzy. Okazało się, że torpeda nie była uzbrojona. Według ekspertów była to niemiecka torpeda wyprodukowana w czasie drugiej wojny światowej. W Niemczech dość często znajduje się niewybuchy z tego okresu na polach...

 • Marynarka Wojenna zabezpieczyła korpus torpedy z czasów II wojny światowej, który dryfował na wodach Zatoki Gdańskiej - poinformował dziś rzecznik MW kmdr por. Bartosz Zajda.

 • Anglicy odpalili torpedę. Przez pomyłkę

  ​Uczestniczący w ćwiczeniach brytyjski okręt HMS Argyll omyłkowo odpalił nieuzbrojoną torpedę. Pocisk uderzył w nabrzeże bazy morskiej w Anglii, wykorzystywane przez brytyjskie okręty podwodne o napędzie atomowym.

 • Brytyjski okręt uczestniczący w ćwiczeniach omyłkowo odpalił nieuzbrojoną torpedę, która następnie uderzyła w nabrzeże bazy morskiej w Anglii, wykorzystywanej przez brytyjskie okręty podwodne o napędzie atomowym.

Zdjęcia na temat: torpeda
Wideo na temat: torpeda
 • Duda: Gowin poprze wniosek PiS o komisję śledczą. Namówi też kolegów

  „Jarosław Gowin już wie, że „sitwa chce go zniszczyć”, więc nie tylko przychyli się do wniosku o powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold, ale też namówi do tego kolegów” - twierdzi gość Przesłuchania w RMF FM Andrzej Duda. Polityk PiS tłumaczy potknięcia ministra sprawiedliwości. „Gowin nie jest prawnikiem, więc wolno mu więcej” - wyjaśnia. „Torpedy Rostowskiego są nieuzbrojone. Minister rozmija się z prawdą” - mówi o ministrze finansów, który w wysłanym wczoraj liście do ekonomistów...