• Informacje na temat:

  towarzystwo przyjaciół nauk

Artykuły na temat: towarzystwo przyjaciół nauk
 • Fizyk prof. Wojciech Nawrocik, archeolog prof. Andrzej Kokowski oraz Instytut Oceanologii PAN są wśród laureatów 4. edycji konkursu "Popularyzator Nauki".

 • W najbliższy piątek odbędzie się spotkanie z autorami kolejnego XXXI Tomu Szkiców Legnickich. Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Legnicy oraz Legnicka Biblioteka Publiczna zapraszają legniczan.

 • 20 Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

  W dniu 17 października br. w ramach obchodów 20 Międzynarodowego Dnia z Ubóstwem w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu odbędzie się konferencja pod patronatem dr Janusza Kochanowskiego - Rzecznika Praw Obywatelskich zatytułowana: "Dużo robimy osobno, zróbmy to wspólnie".

 • Zagraniczne stypendia dla licealistów - ruszył nabór

  Ruszył nabór kandydatów na stypendia szkolne m.in. do Włoch, Norwegii, Holandii, Hong Kongu, Wielkiej Brytanii i Austrii. Stypendia przyznawane są przez Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata, pokrywają od 50 do 100 proc. kosztów nauki, zakwaterowania oraz wyżywienia.

 • Dowiedz się, co mówi twój pies

  Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza właścicieli i miłośników psów na bezpłatne spotkanie z instruktorami z ośrodka szkoleniowego Centrum Kynologiczne DogProject, które odbędzie się w sobotę 22 października w Domku Żeromskiego w Gdyni. Początek o godz. 15.00.

 • Finał konkursu na najlepszą pracę magisterską

  I nagrodę Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Uniwersytetu Warszawskiego w konkursie na najlepszą pracę magisterską związaną z UW lub Warszawą otrzymała Justyna Jóźwiak, za pracę pt. "Przestrzenne zróżnicowanie przestępczości w Warszawie w latach 2003-2005".

 • "Trump udzielił Polsce gwarancji bezpieczeństwa"

  Ekspert niemieckiej Fundacji Nauka i Polityka (SWP) Markus Kaim powiedział w rozmowie z PAP, że prezydent USA Donald Trump nadrobił w Warszawie to, czego zaniechał podczas pierwszej wizyty w Europie: potwierdził gwarancje bezpieczeństwa dla Europy Wschodniej, w tym Polski.

 • "Pies osiąga dojrzałość 3-letniego dziecka. Odczuwa emocje niższego rzędu"

  ...też oczywiście psy i koty. Dzięki medycynie i temu, że nauka cały czas idzie do przodu, jesteśmy w stanie operować zwierzęta, leczyć u nich nowotwory, wprowadzać chemioterapię - przedłużyć im życie(...) przygarnęły. "Ostatecznie - drogi człowieku - możesz ze mną zamieszkać". Badania naukowe potwierdzają taką intuicyjną wiedzę każdego - koty to indywidualiści, trochę wyniosłe zwierzęta...

 • Największą popularnością cieszy się witanie Nowego Roku we własnym domu: w towarzystwie rodziny lub przyjaciół - wynika z sondażu Instytutu Badania Opinii RMF. Ponad połowa z nas deklaruje poza tym, że zaoszczędzi na sylwestrowej kreacji i nie wyda na niego ani złotówki. Zapytaliśmy także o postanowienia noworoczne. Okazuje się, że robi je 68 proc. kobiet i 44 proc. mężczyzn.

 • W dwudziestoleciu międzywojennym Polacy dokonali wielu znaczących odkryć w różnych dziedzinach wiedzy, ale świadomość o nich wśród Polaków wciąż jest niewielka - mówili specjaliści podczas konferencji "Nauka i technika polska w okresie 20-lecia międzywojennego".

Dyskusje na temat: towarzystwo przyjaciół nauk
 • Re: W referendum odwołano burmistrza Chrzanowa

  , prawnikiem popieranym przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Chrzanowskiej, czyli przez zwykłych ludzi chrzanowian nie stawiającej żadnej partii przed sobą. Skończył studia magisterskie na trzech kierunkach jednocześnie: prawo, filozofia oraz politologia z dziennikarstwem. Wszystkie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Doktorat z nauk humanistycznych bronił na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie

 • Re: ​Prezydent: Przywracamy lokalny potencjał, siłę i bezpieczeństwo

  Jackowski i Hipolit Cegielski. Dzięki Libeltowi powstało Towarzystwo Pomocy Naukowej i system stypendialny dla pragnącej studiować młodzieży, Mielżyński powołał Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk(...) w procesie odradzania narodowego.” oznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk (PTPN) – istniejąca od 1857 roku organizacja z siedzibą w Poznaniu, która skupia obecnie około tysiąca uczonych z całej Polski

 • Re: "Kościół przetrwał mimo prób jego unicestwienia i własnych grzechów"

  (w tym czasopism: Strażnica oraz Przebudźcie się!).Świadkowie Jehowy rozpoczęli swoją współczesną działalność w roku 1870, kiedy to Charles Taze Russell wraz z kilkorgiem przyjaciół utworzył niewielką(...) naukach sprzeczną z doktrynami, których nauczały inne wyznania, Russell zaczął wydawać Strażnicę, czasopismo, które z czasem stało się najbardziej rozpowszechnionym czasopismem religijnym na świecie