• Informacje na temat:

  traktat rzymski

Artykuły na temat: traktat rzymski
 • 60. rocznica podpisania Traktatów Rzymskich. Jubileuszowy szczyt UE

  Przywódcy 27 państw UE w 60. rocznicę Traktatów Rzymskich przyjęli Deklarację Rzymską: "Będziemy działać wspólnie, w zależności od potrzeb w różnym tempie, podążając jednocześnie w tym samym kierunku".

 • Wstępnie uzgodniono tekst Deklaracji Rzymskiej

  Negocjatorzy państw UE wstępnie uzgodnili tekst Deklaracji Rzymskiej, która zostanie podpisana w sobotę na uroczystym szczycie w stolicy Włoch - poinformowały we wtorek źródła dyplomatyczne. Dokument akcentuje jedność, a zapis o wielu prędkościach osłabiono.

 • "Od Traktatów Rzymskich do Traktatu Konstytucyjnego"

  ...14 września (piątek) o godz. 16:30 w Auditorium Maximum UJ, Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski weźmie udział w panelu "Traktat Konstytucyjny (Reformujący) - co dalej?" w ramach VII Międzynarodowej Konferencji z cyklu: "Rola Kościoła katolickiego w procesie integracji europejskiej".

 • Deklaracja Rzymska. Wspólny głos byłych prezydentów RP

  Głęboko niepokoi nas konfrontacyjna i eurosceptyczna polityka polskiego rządu. Jej konsekwencją może być międzynarodowa marginalizacja Polski oraz samowykluczenie z grona państw decydujących o przyszłości europejskiej integracji - czytamy we wspólnej deklaracji Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego przygotowanej w 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich.

 • Premier Beata Szydło podpisała Deklarację Rzymską

  ..."będą kolejnym krokiem, abyśmy mogli mówić o rozwijającej się, jednej i szczęśliwej Europie". W sobotę przywódcy 27 państw UE przyjęli Deklarację Rzymską. Ceremonia na rzymskim Kapitolu upamiętniła 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek integracji europejskiej. Wspólny dokument, podpisany przez premier Szydło, wyznacza kierunki rozwoju Unii i podkreśla dotychczasowe...

 • Przywódcy 27 państw UE przyjęli Deklarację Rzymską

  ...jedności i wola państw UE byśmy razem budowali naszą przyszłość". Ceremonia na rzymskim Kapitolu upamiętniła 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek integracji europejskiej. Udział(...), w 50-lecie podpisania Traktatów Rzymskich, Deklarację Berlińską: "Europa jest naszą wspólną przyszłością". Do ostatniego momentu z zatwierdzeniem dokumentu czekała premier Beata Szydło. Tuż przed wylotem...

 • RMF: Deklaracja Rzymska. Polska stawia cztery warunki

  Deklaracji Rzymskiej ma zostać przyjęty z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, które zapoczątkowały integrację europejską. Ma wyznaczyć kierunek dla UE 27 państw - bez przygotowującej się do(...) i obronności. Wstępny projekt Deklaracji Rzymskiej zamyka to samo zdanie, które kończy przyjętą w 2007 roku, w 50-lecie podpisania Traktatów Rzymskich, Deklarację Berlińską: "Europa jest naszą wspólną...

 • Projekt Deklaracji Rzymskiej. Cztery cele Unii Europejskiej

  Deklaracja Rzymska ma wyznaczyć cele dla UE 27 państw na nadchodzącą dekadę. Zostanie przyjęta na uroczystym szczycie w stolicy Włoch z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, które(...) Rzymskiej zamyka to samo zdanie, które kończy przyjętą w 2007 roku, w 50-lecie podpisania Traktatów Rzymskich, Deklarację Berlińską: "Europa jest naszą wspólną przyszłością". Z Brukseli Anna Widzyk...

 • Rosja ogłosiła, że nie będzie stroną Statutu Rzymskiego MTK

  Prezydent Rosji Władimir Putin wydał w środę rozporządzenie, zgodnie z którym Rosja poinformuje ONZ, że nie zamierza stać się stroną Statutu Rzymskiego, czyli traktatu założycielskiego Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK).

 • Wstępny tekst Deklaracji Rzymskiej. Osłabiono zapis o UE wielu prędkości

  Negocjatorzy państw UE wstępnie uzgodnili tekst Deklaracji Rzymskiej, która zostanie podpisana w sobotę na uroczystym szczycie w stolicy Włoch – poinformowały źródła dyplomatyczne. Dokument akcentuje jedność, a zapis o wielu prędkościach osłabiono.

Zdjęcia na temat: traktat rzymski
Dyskusje na temat: traktat rzymski