• Informacje na temat:

  trałowiec

Artykuły na temat: trałowiec
 • Reuters: Rosyjski trałowiec płynie w kierunku Morza Azowskiego

  Rosyjski okręt wojenny, trałowiec Wiceadmirał Zacharin, kieruje się z Morza Czarnego w stronę Morza Azowskiego - informuje w środę agencja Reutera. W tym regionie doszło w niedzielę do ostrzelania przez rosyjskie siły ukraińskich okrętów.

 • Media: Trałowiec wpłynął do portu w Kerczu z powodu niepogody

  Trałowiec rosyjskiej Floty Czarnomorskiej Wiceadmirał Zacharin wpłynął w środę do portu przeładunkowego w Kerczu, na zaanektowanym przez Rosję Krymie, z powodu niepogody – podała agencja RIA-Nowosti, powołując się na źródło w strukturach siłowych Krymu.

 • Tajemnice trałowców. I cywil może z bliska zobaczyć okręt saperski

  Trałowiec to - w największym uproszczeniu - okręt saperski. Niektóre z nich są także niszczycielami min. Te najbardziej uniwersalne to ORP Mewa, Flaming i Czajka. Przeszukują duże obszary dna morskiego. Trałowanie to znajdywanie obiektów na dnie i ich neutralizacja. To bardzo skomplikowane, ale można w skrócie powiedzieć, że rybak, który wychodzi w morze, wyrzuca sieć i idzie sobie po wodzie...

 • Rosjanie próbują szturmować ostatni okręt pod ukraińską banderą na Krymie. Ich celem jest trałowiec Czerkasy stacjonujący w zatoce Donuzław.

 • ...gazecie internetowej "Ukrainska Prawda". Wcześniej przedstawiciel Ministerstwa Obrony Ukrainy Władysław Selezniow informował, że trałowiec ciągnięty jest przez holownik do portu. Trałowiec "Czerkasy" wraz z innymi ukraińskimi okrętami był zablokowany na jeziorze Donuzław na zachodzie Krymu. W wąskim przesmyku, który prowadzi z jeziora na Morze Czarne, Rosjanie zatopili stare statki...

 • Siły rosyjskie atakują we wtorek wieczorem trałowiec "Czerkasy", ostatnią jednostkę marynarki wojennej Ukrainy na jeziorze Donuzław, na zachodzie zaanektowanego przez Rosję Krymu. Inne ukraińskie okręty, które bazują w tym akwenie, zostały przejęte przez agresora.

 • Trałowiec oraz nurkowie Marynarki Wojennej wzięli udział w sobotę w akcji podjęcia oraz zdetonowania dwóch niewybuchów, znalezionych w rejonie budowy gazoportu w Świnoujściu - poinformował oficer prasowy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kpt. mar. Jacek Kwiatkowski.

 • Bałtyk: Ćwiczenia rosyjskich okrętów

  Na Bałtyku trwają manewry rosyjskiej floty wojennej. W morze wyszło ponad 20 jednostek, w tym kutry rakietowe i trałowce. W ćwiczeniach również biorą udział wojska obrony powietrznej i artyleria brzegowa.

 • ​Rosjanie przejęli ostatni ukraiński okręt na Krymie

  ...gazecie internetowej "Ukrainska Prawda". Wcześniej przedstawiciel Ministerstwa Obrony Ukrainy Władysław Selezniow informował, że trałowiec ciągnięty jest przez holownik do portu. "Czerkasy", wraz z innymi ukraińskimi okrętami, zostały zablokowane na jeziorze Donuzław na zachodzie Krymu. W wąskim przesmyku, który prowadzi z jeziora na Morze Czarne, Rosjanie zatopili stare statki. Trałowiec kilka...

 • Zatonął trawler. Ustalono przyczynę

  Zlekceważenie norm bezpieczeństwa było przyczyną katastrofy trałowca na Morzu Ochockim. Według pełniącego obowiązki gubernatora obwodu Sachalińskiego Olega Korzemjako, załoga złamała instrukcje dotyczące ciągnięcia trału i ilości ładunku na pokładzie.

Dyskusje na temat: trałowiec