• Informacje na temat:

  trałowiec

Artykuły na temat: trałowiec
 • Tajemnice trałowców. I cywil może z bliska zobaczyć okręt saperski

  Trałowiec to - w największym uproszczeniu - okręt saperski. Niektóre z nich są także niszczycielami min. Te najbardziej uniwersalne to ORP Mewa, Flaming i Czajka. Przeszukują duże obszary dna morskiego. Trałowanie to znajdywanie obiektów na dnie i ich neutralizacja. To bardzo skomplikowane, ale można w skrócie powiedzieć, że rybak, który wychodzi w morze, wyrzuca sieć i idzie sobie po wodzie...

 • Rosjanie próbują szturmować ostatni okręt pod ukraińską banderą na Krymie. Ich celem jest trałowiec Czerkasy stacjonujący w zatoce Donuzław.

 • ...gazecie internetowej "Ukrainska Prawda". Wcześniej przedstawiciel Ministerstwa Obrony Ukrainy Władysław Selezniow informował, że trałowiec ciągnięty jest przez holownik do portu. Trałowiec "Czerkasy" wraz z innymi ukraińskimi okrętami był zablokowany na jeziorze Donuzław na zachodzie Krymu. W wąskim przesmyku, który prowadzi z jeziora na Morze Czarne, Rosjanie zatopili stare statki...

 • Siły rosyjskie atakują we wtorek wieczorem trałowiec "Czerkasy", ostatnią jednostkę marynarki wojennej Ukrainy na jeziorze Donuzław, na zachodzie zaanektowanego przez Rosję Krymu. Inne ukraińskie okręty, które bazują w tym akwenie, zostały przejęte przez agresora.

 • Trałowiec oraz nurkowie Marynarki Wojennej wzięli udział w sobotę w akcji podjęcia oraz zdetonowania dwóch niewybuchów, znalezionych w rejonie budowy gazoportu w Świnoujściu - poinformował oficer prasowy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kpt. mar. Jacek Kwiatkowski.

 • Bałtyk: Ćwiczenia rosyjskich okrętów

  Na Bałtyku trwają manewry rosyjskiej floty wojennej. W morze wyszło ponad 20 jednostek, w tym kutry rakietowe i trałowce. W ćwiczeniach również biorą udział wojska obrony powietrznej i artyleria brzegowa.

 • ​Rosjanie przejęli ostatni ukraiński okręt na Krymie

  ...gazecie internetowej "Ukrainska Prawda". Wcześniej przedstawiciel Ministerstwa Obrony Ukrainy Władysław Selezniow informował, że trałowiec ciągnięty jest przez holownik do portu. "Czerkasy", wraz z innymi ukraińskimi okrętami, zostały zablokowane na jeziorze Donuzław na zachodzie Krymu. W wąskim przesmyku, który prowadzi z jeziora na Morze Czarne, Rosjanie zatopili stare statki. Trałowiec kilka...

 • Zatonął trawler. Ustalono przyczynę

  Zlekceważenie norm bezpieczeństwa było przyczyną katastrofy trałowca na Morzu Ochockim. Według pełniącego obowiązki gubernatora obwodu Sachalińskiego Olega Korzemjako, załoga złamała instrukcje dotyczące ciągnięcia trału i ilości ładunku na pokładzie.

 • Wielkie manewry Flotylli Obrony Wybrzeża na Bałtyku

  Trwają największe tegoroczne manewry 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Zatoce Pomorskiej. Biorą w nich udział trałowce, okręty transportowo-minowe, kutry transportowe oraz pomocnicze jednostki pływające: holownik, zbiornikowiec i stacja demagnetyzacyjna.

 • Zaprezentowano okręt ORP "Kormoran". "To jednostka wielce nietypowa"

  ​Marynarka Wojenna zaprezentowała w Gdyni nowy okręt - niszczyciel min ORP "Kormoran". Na wtorek zaplanowano uroczyste pierwsze podniesienie bandery na jednostce; od tego momentu formalnie zacznie ona pełnić funkcję okrętu MW. ORP "Kormoran" jest pierwszym z serii trzech nowoczesnych niszczycieli min, które mają trafić do 13. Dywizjonu Trałowców wchodzącego w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża (FOW). W ostatnich dniach, po zakończonych badaniach kwalifikacyjnych okręt został przekazany...

Dyskusje na temat: trałowiec