• Informacje na temat:

  transportowiec

Artykuły na temat: transportowiec
 • Francuzi znów uderzą po kieszeni polskich transportowców

  ​Polscy transportowcy, którzy wysyłają kierowców do Francji, po raz kolejny muszą sięgnąć do kieszeni. 1 stycznia wejdą w życie przepisy, dotyczące opłaty za delegowanie pracownika do tego kraju.

 • Kolejny problemy polskich transportowców. Węgry i Włochy wprowadzają płacę minimalną

  Włochy i Węgry to kolejne kraje po Niemczech i Francji, które wprowadziły płacę minimalną dla pracowników zagranicznych firm. "To kolejny cios w naszą branżę i zasady funkcjonowania Unii Europejskiej" - protestują transportowcy.

 • Nowa opłata drogowa już po wakacjach? Transportowcy obawiają się o swoje firmy

  Ekspresowa droga do nowej opłaty drogowej. Może ona zacząć obowiązywać już po wakacjach. Jutro nad ustawą przygotowaną przez PiS będą pochylać się posłowie. Kierowcy taksówek już rozważają podwyżki, a transportowcy obawiają się los swoich firm. "W dłuższej perspektywie może to skutkować upadkami tych firm" - ostrzega Tadeusz Wilk, szef Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. Droższe ma być także pieczywo.

 • "Próbują zniszczyć polski sektor przewozowy". Transportowcy krytykują KE

  Czeka nas fala bankructw polskich firm transportowych. Komisja Europejska próbuje zniszczyć polski sektor przewozowy - w ten sposób Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych ocenia nową propozycję Brukseli. Chodzi o tzw. pakiet drogowy, który zakłada więcej biurokracji i wyższe koszty dla transportowców z nowych krajów Unii Europejskiej, w tym Polski.

 • Norweski transportowiec wiozący drewno sterowany przez 7-osobową załogę osiadł na mieliźnie w Zatoce Fińskiej około 10 km na południe od Loviisa - poinformowała dzisiaj agencja FNB.

 • 150 tys. polskich transportowców może stracić pracę przez nową dyrektywę unijną

  "Nawet 150 tysięcy polskich kierowców ciężarówek może stracić pracę przez nową dyrektywą unijną" - alarmuje Związek Pracodawców Transport i Logistyka. Chodzi o unijną dyrektywę o delegowaniu pracowników na codzienne funkcjonowanie branży transportowej w Unii Europejskiej, która nakazuje firmom transportowym opłacanie swoich kierowców inaczej w każdym kraju, przez jaki przejeżdżają. "Europa jest zbyt mała, by ją dzielić. Aby umożliwić utrzymanie stanowisk pracy, poprawę jakości pracy oraz...

 • "Komisja Europejska pudruje problemy". Gorzkie słowa polskich transportowców pod adresem Brukseli

  Polscy przewoźnicy z organizacjami z 10 innych krajów wystosowali pisemny protest do szefa Komisji Europejskiej Jean Claude’a Junckera w sprawie protekcjonistycznych praktyk Niemiec, Francji i Belgii. Kraje te żądają płacy minimalnej od polskich przewoźników i wprowadzają biurokratyczne przeszkody.

 • Francja nadal chce uderzyć w polskich transportowców!

  Mimo negatywnego stanowiska Komisji Europejskiej Francja nadal chce - wzorem Niemców – uderzyć w polskie firmy transportowe. Francuski rząd już po raz drugi przeforsował bez głosowania w Zgromadzeniu Narodowym pakiet reform, który zakłada m.in. wprowadzenie minimalnej płacy dla zagranicznych – w tym polskich – kierowców ciężarówek.

 • Będzie wreszcie kompromis z Rosją ws. transportowców?

  W Moskwie trwają rozmowy polskiego wiceministra infrastruktury Jerzego Szmita i jego rosyjskiego odpowiednika Nikołaja Asauła. Negocjacje dotyczą zasad wykonywania przewozów drogowych oraz liczby zezwoleń na 2016 rok dla obydwu krajów.

 • Juncker uderza w polskich przewoźników. Transportowcy zapowiadają protesty

  ​Szef Komisji Europejskiej Jean Claude-Juncker uderza w polskich przewoźników. Niespodziewanie wystąpił z propozycją zaostrzenia przygotowywanych w Komisji Europejskiej przepisów wobec kierowców ciężarówek w transporcie międzynarodowym. W imię "Europy socjalnej" chce objąć ich obowiązkiem płacy minimalnej już po 3 dniach pobytu w danym kraju UE. Takiemu rozwiązaniu sprzeciwiają się przewoźnicy i polska komisarz ds. rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska. Zapowiada się dzisiaj ostra dyskusja...

Zdjęcia na temat: transportowiec
Wideo na temat: transportowiec
 • W Pyrzowicach wylądował ogromny transportowiec Rusłan

  Jeden z największych na świecie samolotów transportowych Rusłan wylądował na lotnisku w Pyrzowicach. Ukraińska maszyna radzieckiej konstrukcji przyleciała na zlecenie firmy z Arabii Saudyjskiej po przegrzewacz, ważący 40 ton.

 • Sytuacje "graniczne" - w popołudniowych Faktach RMF FM

  Rosja się szarogęsi na drogach i zamierza wprowadzić dodatkowe opłaty dla polskich przewoźników. "Tak być nie może!" - protestują nasi transportowcy. Żądają od polskich władz jasnego stanowiska w tej sprawie. Jeśli przedsiębiorcy nic nie wskórają, nie pozostaną bierni: grożą blokadami granic. A czy są granice w sztuce, których nie wolno przekraczać? To aktualne pytanie w związku z napiętą sytuacją w krakowskim Teatrze Starym. Toczy się tam ostry spór wokół nowych spektakli i dyrektora Jana...

Dyskusje na temat: transportowiec