• Informacje na temat:

  transportowiec

Artykuły na temat: transportowiec
 • Francuzi znów uderzą po kieszeni polskich transportowców

  ​Polscy transportowcy, którzy wysyłają kierowców do Francji, po raz kolejny muszą sięgnąć do kieszeni. 1 stycznia wejdą w życie przepisy, dotyczące opłaty za delegowanie pracownika do tego kraju.

 • Komisja transportu PE odrzuciła niekorzystne przepisy dla polskich transportowców

  Komisja transportu Parlamentu Europejskiego odrzuciła skrajnie niekorzystne dla Polski przepisy o transporcie międzynarodowym. Przeciwko tym rozwiązaniom protestowało w Brukseli kilkuset przewoźników z Europy Środkowo-Wschodniej... w tym z Polski. Niestety, to nie oznacza całkowitego sukcesu polskich transportowców. Przyjęto sprawozdanie europosła Ismaila Eruga, które zakłada m.in. ograniczenie okres kabotażu do trzech dni.

 • Polscy transportowcy przeciwni pakietowi mobilności. Zapowiadają kolejną interwencję w Brukseli

  Polskie firmy transportowe będą znów interweniować w Brukseli w sprawie tak zwanego pakietu mobilności. To nazwa planowanych, unijnych przepisów, które - według przewoźników - zagrażają wielu polskim przedsiębiorstwom przewozowym. Spowodują one większe wydatki związane z wysyłaniem kierowców za granicę i bardziej skomplikowana organizacja pracy. 

 • Transportowcy zaniepokojeni planowanymi zmianami w przepisach. "To może być cios"

  "To może być ogromny cios dla polskiej branży transportowej" - ostrzegają w rozmowie z RMF FM przedstawiciele przewoźników. Chodzi o planowane unijne przepisy o tzw. zabezpieczeniu społecznym. Zaakceptował je Parlament Europejski. Według właścicieli firm transportowych, nowe prawo oznaczać będzie dla nich większe wydatki. Przez to upaść mogą mniejsze przedsiębiorstwa zajmujące się przewozami międzynarodowymi.

 • Wolne 12 listopada. Gigantyczne straty dla transportowców

  Nawet kilkadziesiąt milionów złotych strat może oznaczać dla polskich firm transportowych wolne 12 listopada - mimo że kierowcy ciężarówek będą mogli jeździć po polskich drogach. To przewidywania Związku Pracodawców Transport i Logistyka.

 • Pakiet mobilności przyjęty przez PE. Przepisy są niekorzystne dla polskich transportowców

  Parlament Europejski przyjął niekorzystne dla polskich firm przewozowych przepisy, czyli tzw. pakiet mobilności. Głosowanie odbyło się mimo licznych protestów polskich eurodeputowanych.

 • Kolejny problemy polskich transportowców. Węgry i Włochy wprowadzają płacę minimalną

  Włochy i Węgry to kolejne kraje po Niemczech i Francji, które wprowadziły płacę minimalną dla pracowników zagranicznych firm. "To kolejny cios w naszą branżę i zasady funkcjonowania Unii Europejskiej" - protestują transportowcy.

 • Przyjęto przepisy, które uderzą w polskich transportowców. "Polska przegrała batalię"

  Polska przegrała batalię o warunki międzynarodowego transportu drogowego. Po ponad 14 godzinach ministrowie do spraw transportu UE przyjęli przepisy, które uderzą w polskich transportowców. Jedyne co się udało wynegocjować, to odrzucenie przepisu, że ciężarówka - po dokonaniu przewozu np. do Francji - musiałaby wrócić pusta, od razu do Polski.

 • Nowa opłata drogowa już po wakacjach? Transportowcy obawiają się o swoje firmy

  Ekspresowa droga do nowej opłaty drogowej. Może ona zacząć obowiązywać już po wakacjach. Jutro nad ustawą przygotowaną przez PiS będą pochylać się posłowie. Kierowcy taksówek już rozważają podwyżki, a transportowcy obawiają się los swoich firm. "W dłuższej perspektywie może to skutkować upadkami tych firm" - ostrzega Tadeusz Wilk, szef Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. Droższe ma być także pieczywo.

 • 4 grudnia. Problemy polskich transportowców. Dwugłos ws. klubu Koalicji Obywatelskiej

  Polska przegrała batalię o warunki międzynarodowego transportu drogowego. Ministrowie do spraw transportu UE przyjęli przepisy, które uderzą w polskich transportowców - to jedna z najważniejszych informacji wtorku. Gorącym tematem były też rozmowy ws. utworzenia sejmowego klubu Koalicji Obywatelskiej. Jak ujawnił dziennikarz RMF FM Patryk Michalski, Nowoczesna nie mówi w tej sprawie jednym głosem. Najważniejsze i najciekawsze wydarzenia wtorku zebraliśmy w naszym podsumowaniu. Przeczytajcie...

Zdjęcia na temat: transportowiec
Wideo na temat: transportowiec
Dyskusje na temat: transportowiec