• Informacje na temat:

  transportowiec

Artykuły na temat: transportowiec
 • Francuzi znów uderzą po kieszeni polskich transportowców

  ​Polscy transportowcy, którzy wysyłają kierowców do Francji, po raz kolejny muszą sięgnąć do kieszeni. 1 stycznia wejdą w życie przepisy, dotyczące opłaty za delegowanie pracownika do tego kraju.

 • Wolne 12 listopada. Gigantyczne straty dla transportowców

  Nawet kilkadziesiąt milionów złotych strat może oznaczać dla polskich firm transportowych wolne 12 listopada - mimo że kierowcy ciężarówek będą mogli jeździć po polskich drogach. To przewidywania Związku Pracodawców Transport i Logistyka.

 • Kolejny problemy polskich transportowców. Węgry i Włochy wprowadzają płacę minimalną

  Włochy i Węgry to kolejne kraje po Niemczech i Francji, które wprowadziły płacę minimalną dla pracowników zagranicznych firm. "To kolejny cios w naszą branżę i zasady funkcjonowania Unii Europejskiej" - protestują transportowcy.

 • Przyjęto przepisy, które uderzą w polskich transportowców. "Polska przegrała batalię"

  Polska przegrała batalię o warunki międzynarodowego transportu drogowego. Po ponad 14 godzinach ministrowie do spraw transportu UE przyjęli przepisy, które uderzą w polskich transportowców. Jedyne co się udało wynegocjować, to odrzucenie przepisu, że ciężarówka - po dokonaniu przewozu np. do Francji - musiałaby wrócić pusta, od razu do Polski.

 • Nowa opłata drogowa już po wakacjach? Transportowcy obawiają się o swoje firmy

  Ekspresowa droga do nowej opłaty drogowej. Może ona zacząć obowiązywać już po wakacjach. Jutro nad ustawą przygotowaną przez PiS będą pochylać się posłowie. Kierowcy taksówek już rozważają podwyżki, a transportowcy obawiają się los swoich firm. "W dłuższej perspektywie może to skutkować upadkami tych firm" - ostrzega Tadeusz Wilk, szef Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. Droższe ma być także pieczywo.

 • 4 grudnia. Problemy polskich transportowców. Dwugłos ws. klubu Koalicji Obywatelskiej

  Polska przegrała batalię o warunki międzynarodowego transportu drogowego. Ministrowie do spraw transportu UE przyjęli przepisy, które uderzą w polskich transportowców - to jedna z najważniejszych informacji wtorku. Gorącym tematem były też rozmowy ws. utworzenia sejmowego klubu Koalicji Obywatelskiej. Jak ujawnił dziennikarz RMF FM Patryk Michalski, Nowoczesna nie mówi w tej sprawie jednym głosem. Najważniejsze i najciekawsze wydarzenia wtorku zebraliśmy w naszym podsumowaniu. Przeczytajcie...

 • "Próbują zniszczyć polski sektor przewozowy". Transportowcy krytykują KE

  Czeka nas fala bankructw polskich firm transportowych. Komisja Europejska próbuje zniszczyć polski sektor przewozowy - w ten sposób Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych ocenia nową propozycję Brukseli. Chodzi o tzw. pakiet drogowy, który zakłada więcej biurokracji i wyższe koszty dla transportowców z nowych krajów Unii Europejskiej, w tym Polski.

 • Norweski transportowiec wiozący drewno sterowany przez 7-osobową załogę osiadł na mieliźnie w Zatoce Fińskiej około 10 km na południe od Loviisa - poinformowała dzisiaj agencja FNB.

 • 150 tys. polskich transportowców może stracić pracę przez nową dyrektywę unijną

  "Nawet 150 tysięcy polskich kierowców ciężarówek może stracić pracę przez nową dyrektywą unijną" - alarmuje Związek Pracodawców Transport i Logistyka. Chodzi o unijną dyrektywę o delegowaniu pracowników na codzienne funkcjonowanie branży transportowej w Unii Europejskiej, która nakazuje firmom transportowym opłacanie swoich kierowców inaczej w każdym kraju, przez jaki przejeżdżają. "Europa jest zbyt mała, by ją dzielić. Aby umożliwić utrzymanie stanowisk pracy, poprawę jakości pracy oraz...

 • "Komisja Europejska pudruje problemy". Gorzkie słowa polskich transportowców pod adresem Brukseli

  Polscy przewoźnicy z organizacjami z 10 innych krajów wystosowali pisemny protest do szefa Komisji Europejskiej Jean Claude’a Junckera w sprawie protekcjonistycznych praktyk Niemiec, Francji i Belgii. Kraje te żądają płacy minimalnej od polskich przewoźników i wprowadzają biurokratyczne przeszkody.

Zdjęcia na temat: transportowiec
Wideo na temat: transportowiec
Dyskusje na temat: transportowiec