• Informacje na temat:

  traugutt

Artykuły na temat: traugutt
 • 150 lat temu Rosjanie stracili Romualda Traugutta

  ...5 sierpnia 1864 r. na stokach warszawskiej Cytadeli Rosjanie stracili dyktatora powstania styczniowego Romualda Traugutta i czterech jego współpracowników. Romuald Traugutt, Rafał Krajewski, Józef Toczyński, Roman Żuliński i Jan Jeziorański zostali powieszeni po procesie wytoczonym im przez tłumiące powstanie rosyjskie władze zaborcze.

 • Uroczystości w 150. rocznicę egzekucji Romualda Traugutta

  ...- To święte miejsce od czterdziestu kilku lat jest co roku odwiedzane przez patriotów. Tu, jako pierwszy stanął przed szubienicą Romuald Traugutt. Spojrzał w niebo, złożył pocałunek na krzyżu i bez zasłoniętych oczu odważnie oddał życie - mówił Andrzej Melak, przewodniczący Kręgu Pamięci Narodowej podczas uroczystości w Warszawie.

 • Zwycięskie przyłożenia na Traugutta

  Nowy sezon i pierwszy mecz na boisku przy ul. Traugutta, rugbiści R.C.Lechii Gdańsk rozpoczęli od zwycięstwa. Pokonali Posnanię 32:15 (10:12).

 • Agencja Mienia Wojskowego wystawiła na sprzedaż zlokalizowaną w centrum Warszawy działkę z wieżą artyleryjską będącą najstarszą częścią Fortu Traugutta. Przetarg zaplanowano na początek sierpnia.

 • Z Traugutta na Euro 2008

  ...atrakcji przy Traugutta. Przypomnijmy, że 30 marca podczas meczu Lechii z Polonią Warszawa wśród posiadaczy karnetów na wiosenne spotkania gdańskiej jedenastki, rozlosowany zostanie skuter w barwach...

 • Kulturalne imieniny ulicy Traugutta w Łodzi

  Występy artystów, pokazy mody, degustacje i koncerty "na chodniku" - to tylko niektóre atrakcje "Imienin Romualda" , całodniowego wydarzenia kulturalnego, które zorganizują w sobotę wspólnie przedsiębiorcy i instytucje z ulicy Traugutta w Łodzi.

 • We Wrocław o godz. 17.30 wybuchł pożar w pustostanie przy ul. Traugutta, co ciekawe dzień wcześniej w tych samych zabudowaniach strażacy przeprowadzili ćwiczenia.

 • Woda na ul. Traugutta trysnęła w kilkunastu miejscach i na kilkadziesiąt minut zamieniła okolicę w wartki strumień. Wyłączony z ruchu został odcinek między Podwalem a pl. Wróblewskiego. Niestety w tym miejscu krzyżuje się kilka dróg krajowych, na których potworzyły się gigantyczne zatory. Zalane ulice przez jakiś czas były też wielkim problemem dla pieszych.

 • ​Schetyna: To, co udało się zbudować po 1989 r., wymaga twardego potwierdzenia

  ..."To wszystko, co udało nam się zbudować po roku 1989, wymaga twardego potwierdzenia i dzisiaj, właśnie 3 maja, takie zobowiązania podejmujemy" - oświadczył w piątek szef PO Grzegorz Schetyna, który wraz z politykami Platformy, zasadził dąb w warszawskim Parku Traugutta.

 • Pożar w Sanoku. Pięć osób rannych

  Pięć osób zostało rannych w pożarze domu w Sanoku na Podkarpaciu. Jak pisze portal esanok.pl ogień pojawił się w budynku na skrzyżowaniu ulic Traugutta i Kwiatowej.

Zdjęcia na temat: traugutt
Dyskusje na temat: traugutt