• Informacje na temat:

  trędowata

Artykuły na temat: trędowata
 • Nakręcą rekonstrukcję "Trędowatej" w słynnym zamku

  ..., w łańcuckim zamku. Premierę zapowiedziano na sierpień. Mają w niej wziąć udział m.in. aktorzy grający w filmie z 1976 roku. "Trędowata" Hoffmana była trzecią adaptacją powieści Heleny Mniszkówny...

 • "Trędowata", "Pianista", "Drakula". Najsłynniejsze kompozycje Kilara

  ...wypadków miłosnych" (1985), "Pan Tadeusz" (1999) Andrzeja Wajdy, "Trędowata" (1976) Jerzego Hoffmana, "Przypadek" (1981) Krzysztofa Kieślowskiego, "Pianista" (2002) Romana Polańskiego, "Przygody...

 • Z początkiem nowego roku do domeny publicznej przechodzą dzieła autorów, którzy zmarli 70 lat temu, co oznacza, że przestają być one chronione prawem autorskim. Chodzi m.in. o utwory Heleny Mniszkówny Simone Weil i Władysława Szlengela.

 • Wolontariusze będą zbierać środki na pomoc ośrodkom rehabilitacji trędowatych, na ulice Warszawy wyjedzie Misyjny Tramwaj Nadziei, a w katedrze warszawsko-praskiej zostanie odprawiona msza. To elementy obchodzonego w niedzielę Światowego Dnia Trędowatych.

 • Przeżyli ebolę, ale społeczeństwo traktuje ich jak trędowatych

  Pokonali ebolę, ale stracili ukochane osoby, pracę i całe swoje życie przed chorobą. Podczas spotkania w Sierra Leone ofiary gorączki krwotocznej opowiadały, jak wielkim problemem jest dla nich ponowna integracja ze społeczeństwem.

 • Dziś Światowy Dzień Trędowatych

  Dziś przypada Światowy Dzień Trędowatych. Z tej okazji w Bazylice Katedralnej Warszawsko-Praskiej o 12:30 zostanie odprawiona msza święta w ich intencji oraz osób niosących im pomoc. Po mszy w podziemiach Katedry odbędzie się premierowy pokaz filmu "Szukając nadziei" Elżbiety Dziuk, Michała Zielonego i wieloletniego korespondenta Polskiego Radia w Indiach Krzysztofa Renika.

 • To on sfilmował "Trylogię" Sienkiewicza. Jerzy Hoffman kończy 85 lat

  Jerzy Hoffman, reżyser nazywany "wielkim hetmanem polskiego kina", obchodzi dziś 85. urodziny. To twórca takich filmów jak m.in. "Prawo i pięść", "Znachor" i "Trędowata". To właśnie Hoffman przeniósł na ekran "Trylogię" Henryka Sienkiewicza.

 • ...zepchnięta na margines, ponieważ jest trędowata, czy ma rodziców trędowatych - powiedziała zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Afryki Cecylia Bachalska. S. Bachalska jest pielęgniarką, kilkanaście...

 • "Boży włóczykij" pierwszym Brytyjczykiem uznanym świętym od ponad 400 lat?

  Po raz pierwszy od XVI wieku Brytyjczyk może zostać świętym. John Bradburne, zwany "Bożym włóczykijem", walczył na froncie w czasie II wojny światowej. Potem jako misjonarz poświęcił swoje życie opiece nad trędowatymi w Zimbabwe, aż w końcu w 1979 roku został stracony za dyktatury Mugabe. Przed śmiercią mawiał, że ma tylko trzy życzenia: pomagać trędowatym, umrzeć śmiercią męczennika i zostać pochowanym w habicie franciszkanina.

 • Hoffman: Nie jestem geniuszem. Ale nie mam kompleksów

  ..." - mówi w RMF FM reżyser Jerzy Hoffman. Twórca filmowej "Trylogii", ale też reżyser komedii "Gangsterzy i filantropi", westernu "Prawo i pięść" oraz melodramatów jak "Trędowata" czy "Znachor". "Ja...

Zdjęcia na temat: trędowata
Wideo na temat: trędowata
 • Adam Bielan: PJN wystartuje w wyborach parlamentarnych

  Przygotowujemy się na wybory już w marcu, taki jest cel stowarzyszenia - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Adam Bielan. Nie wiemy, czy wystartujemy pod nazwą Polska jest Najważniejsza. Po angielsku to brzmi dziwnie - przyznaje. PiS stało się ugrupowaniem trędowatym, bez żadnej możliwości koalicyjnej. Nie mam sobie nic do zarzucenia, przekonywałem prezesa do zmiany retoryki. Rozstanie z PiS wywołało emocje, ale "chłopaki nie płaczą" - dodaje.

Dyskusje na temat: trędowata