• Informacje na temat:

  trójpolówka

Artykuły na temat: trójpolówka
 • PiS forsuje kolejne zmiany. Posłowie będą mieli najmniej pracy od lat?

  ​Obrady Sejmu zwoływane rzadko i oddzielnie od posiedzeń komisji - to plan PiS na kolejne miesiące - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".

 • Nowa iglica na kościele w Kołbaczu

  ...brzmi: ora et labora, czyli módl się i pracuj. Za sprawą cystersów na ziemie pomorskie dotarła trójpolówka, dzięki której otrzymywano kilkukrotnie większe plony niż dotychczas. Cystersi stali się...

 • "Rzeczpospolita": Kuchciński wrzuca na luz

  Obrady Sejmu zwoływane rzadko i oddzielnie od posiedzeń komisji - to plan PiS na kolejne miesiące - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".

 • Ewa Błaszczyk: Nie mogę udawać, że nie przytrafiło mi się w życiu to, co mi się przytrafiło

  “Wszędzie tak jest, że te trudne kawałki medyczne powstawały z takiej ponadnormalnej emocji ludzkiej. To się zawsze bierze z czegoś bardzo osobistego” – mówiła o początkach kliniki “Budzik” Ewa Błaszczyk w Porannej rozmowie w RMF FM. “Bardzo ważne jest, że to nie tylko miejsce skoncentrowane na chorobie, ale ważny jest też kontakt z rodziną i otoczeniem takiej osoby, która przeżywa coś podobnego” – powiedziała. Gość Roberta Mazurka przyznała, że nie jest fanką świąt. "Nie mogę udawać, że mi...

 • Mariusz Czubaj: Żywię się ścierwem codzienności

  Mam obsesję dokumentacji, w związku z czym muszę powąchać i zobaczyć miejsca, podsłuchać ludzi, o których będę pisał. Często używam takiej metafory, że jestem jak szakal, który żywi się ścierwem codzienności - z Mariuszem Czubajem, pisarzem i profesorem antropologii kultury, rozmawia Dariusz Jaroń.

 • ​Trójnóg układu

  Tematem politycznym numer jeden w naszym kraju są ponownie nagrane pokątnie rozmowy. Tym razem dziennikarz Piotr Nisztor zarejestrował swoją konwersację z kolegą po piórze i dyktafonie Janem Pińskim oraz ex-wicepremierem Romanem Giertychem na temat wartości książki o biznesmenie Janie Kulczyku. Streszczenie tej wymiany zdań i cen zamieścił tygodnik "Wprost". Jednak to nie ten główny temat mnie zainspirował. Ja zwróciłem uwagę na drobny niby fragment, odprysk tej afery, na który natrafiłem w...

 • Kochana i znienawidzona, posądzana o trucicielstwo i tegoż trucicielstwa ofiara, otoczona czarną legendą, najbardziej kontrowersyjna kobieta na polskim tronie to Bona Sforza. Przedmioty związane z postacią królowej można będzie oglądać od 14.09 na wystawie "Bona Sforza, Królowa Polski, Księżna Bari" w Zamku Królewskim na Wawelu.

 • Kochana i znienawidzona, posądzana o trucicielstwo i tegoż trucicielstwa ofiara, otoczona czarną legendą, najbardziej kontrowersyjna kobieta na polskim tronie – Bona Sforza. O niej jest wawelska wystawa pt."Bona Sforza, Królowa Polski, Księżna Bari".

Dyskusje na temat: trójpolówka