• Informacje na temat:

  trzeci rozbiór polski

Artykuły na temat: trzeci rozbiór polski
 • Rzepliński: Po spotkaniu Dudy z Kaczyńskim spodziewam się trzeciego rozbioru sądów

  ...„Nawet jakbym był najbardziej złośliwie nastawiony, to nie powiedziałbym, że którykolwiek polski polityk przypomina Kim Dzong Una, więc nie widzę szansy na jakiś ruch antyatomowy w Polsce” – mówił(...) z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim spodziewa się „trzeciego rozbioru sądów”. „Dwa spotkania już były. Za każdym razem margines swobody prezydenta jeżeli chodzi o rewolucję w sądach, się zmniejsza...

 • "Czwarty rozbiór osamotnionej w walce Polski". Mija 79 lat od sowieckiej agresji

  ...79 lat temu, 17 września 1939 r., łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski.

 • ...w 1025 r. Jego syn, Mieszko II Lambert został koronowany w tym samym roku, po śmierci ojca. Trzecim władcą Polski, który uzyskał koronę królewską był Bolesław II Szczodry (1076). Przez wiele lat(...)Po Piastach tron polski zdobyła linia Andegawenów (lata 1370-1399), a następnie Jagiellonowie (1386-1572). Od śmierci ostatniego Jagiellona królowie polscy wybierani byli w drodze wolnej elekcji - aż...

 • Msza św. w intencji ojczyzny w warszawskiej archikatedrze

  Konstytucja 3 Maja była ważnym testamentem Pierwszej Rzeczypospolitej; mimo upadku Polski pomagała przetrwać aktywnie 123 lata rozbiorów i była dla potomnych punktem odniesienia w staraniach o wolną Polskę - podkreślił kard. Kazimierz Nycz w homilii wygłoszonej podczas mszy św. sprawowanej w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela w intencji ojczyzny.

 • "Rosja groźna jak Trzecia Rzesza"

  ...zagrożenia, jakie stanowiła Trzecia Rzesza. - Nie idę za daleko. To sytuacja trochę jak z Monachium (układ z Hitlerem w 1938 r. zezwalający mu na rozbiór Czechosłowacji w zamian za pokój - PAP). Ci(...), przeciw globalnemu terroryzmowi. Wiem jednak, jak broni Polskę: przez zapewnienie, że Amerykanie nie staną się obojętni na żadne próby włączenia Polski do strefy wpływów Rosji". Naciskany, że...

 • 73. rocznica sowieckiej napaści na Polskę

  ...17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.

 • 74. rocznica sowieckiej napaści na Polskę

  ...17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.

 • Rząd weźmie pod lupę plan Morawieckiego, czyli strategię rozwoju Polski na 25 lat

  Wzrost uprzemysłowienia, więcej dobrze płatnych miejsc pracy, wspieranie polskiego eksportu i ułatwienia dla biznesu na polu innowacyjności - przewiduje tzw. plan Morawieckiego, którym we wtorek zajmie się rząd. Źródła jego finansowania to tanie kredyty i zwiększanie oszczędności.

 • ...17 września 1939 r., łamiąc obowiązujący polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch zbrodniczych totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej w walce Polski.

 • Koniec pewnej Polski

  ...17 września 1939 roku Rzeczpospolita bezpowrotnie straciła Kresy. Krainę owianą romantycznym mitem, przez wielu nazywaną Arkadią. Mit - piękna rzecz. Ale jak naprawdę wyglądały polskie Kresy Wschodnie?

Wideo na temat: trzeci rozbiór polski
 • Rzepliński: Po spotkaniu Dudy z Kaczyńskim spodziewam się trzeciego rozbioru sądów

  „Nawet jakbym był najbardziej złośliwie nastawiony, to nie powiedziałbym, że którykolwiek polski polityk przypomina Kim Dzong Una, więc nie widzę szansy na jakiś ruch antyatomowy w Polsce” – mówił(...) z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim spodziewa się „trzeciego rozbioru sądów”. „Dwa spotkania już były. Za każdym razem margines swobody prezydenta jeżeli chodzi o rewolucję w sądach, się zmniejsza

Dyskusje na temat: trzeci rozbiór polski