• Informacje na temat:

  trzecia republika

Artykuły na temat: trzecia republika
 • Przełożono ogólnokrajowe wybory w Demokratycznej Republice Konga

  Komisja wyborcza Demokratycznej Republiki Konga (DRK) poinformowała w czwartek o przełożeniu planowanych na niedzielę ogólnokrajowych wyborów. Jako powód podano zamieszki na tle etnicznym, problemy techniczne i epidemię eboli.

 • Jan Wróbel, który w radiu Tok FM i podobnych mu mediach pełni rolę koncesjonowanego konserwatysty (głównie wyraża się to w noszeniu muszki), popadł w oburzenie nad moim tekstem z tygodnika „Do Rzeczy”.

 • Demokratyczna Republika Konga: Kościół katolicki ostrzega przed rewoltą

  Kościół katolicki w Demokratycznej Republice Konga (DRK) ostrzegł komisję wyborczą w tym afrykańskim państwie, iż ogłoszenie przez nią sfałszowanych wyników wyborów prezydenckich z 30 grudnia może doprowadzić do rewolty.

 • Demokratyczna Republika Konga: Ponad 100 ofiar zamieszek przed wyborami

  Ponad 100 osób zginęło w zamieszkach na tle etnicznym na zachodzie Demokratycznej Republiki Konga - informują w środę lokalni aktywiści. Do starć dochodzi na kilka dni przed zaplanowanymi na 23 grudnia wyborami ogólnokrajowymi.

 • TV Republika: Świadek potwierdza, że w Smoleńsku był zamach

  TV Republika wyemitowała nagrania rozmowy z osobą, która miała widzieć katastrofę samolotu Tu-154M w Smoleńsku. Z zaprezentowanej relacji wynika, że świadek widział lecący samolot, na którego boku był ogień.

 • TV Republika: Jedyny świadek, który potwierdza, że w Smoleńsku był zamach

  TV Republika wyemitowała nagrania rozmowy z osobą, która miała widzieć katastrofę samolotu Tu154M w Smoleńsku. Z zaprezentowanej relacji wynika, że świadek widział lecący tupolew, na którego boku był ogień. Według stacji potwierdza to, że doszło do zamachu.

 • Jurek o legalizacji aborcji w Irlandii: Tragedia narodowa. Być może koniec I Republiki Irlandzkiej

  "Ten dialog będzie się toczył i zakończy się spełnieniem postulatów, które są słuszne" – mówił Marek Jurek o zawieszonym po 40 dniach proteście opiekunów osób niepełnosprawnych. Gość Porannej rozmowy w RMF FM podkreślił także, że "Sejm nie jest miejscem do takiego protestu". "Jeśli władze chcą tak bardzo chronić Sejm, że budują zasieki, to tym bardziej ten protest należało zakończyć jak najszybciej" – dodał. O proponowanym przez premiera Morawieckiego okrągłym stole na temat bezpieczeństwa na...

 • Atomowa Republika Czeska. A my?

  ...się przy wejściu i sprawdza, czy na jej teren nie wnoszę materiałów nuklearnych. Druga, to rozdawane przy wejściu do bloku reaktora osobiste dozymetry. Trzecia sprawdza obuwie i rękawiczki przy wyjściu...

 • Trzecie przemówienie Himmlera

  Słowa z 26 stycznia 1944 w Poznaniu wystawiają Wehrmachtowi jak najgorsze świadectwo. Dwa przemówienia ministra spraw wewnętrznych Rzeszy, reichsführera SS i szefa policji niemieckiej Heinricha Himmlera przeszły do historii drugiej wojny światowej. Wspominają o nich podręczniki szkolne w dalekich od Europy Środkowej państwach, cytują autorzy tysięcy prac naukowych i opracowań popularno-naukowych.

 • TV Republika publikuje nowe taśmy. Tym razem z Kulczykiem

  Nowe nagrania z tzw. afery podsłuchowej ujawniła Telewizja Republika. Opublikowano rozmowy niedawno zmarłego biznesmena Jana Kulczyka z ówczesnym ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim, lobbystą Piotrem Wawrzynowiczem oraz szefem Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofem Kwiatkowskim.

Dyskusje na temat: trzecia republika