• Informacje na temat:

  tupac amaru

Artykuły na temat: tupac amaru
 • ...2 osoby zostały ranne w przeprowadzonym dziś przez ekstremistów z ruchu Tupac Amaru zamachu bombowym w Ayacucho. Skrajni lewicowi bojówkarze chcą zakłócić dzisiejsze wybory prezydenckie i parlamentarne, w których Peruwiańczycy mogą się ostatecznie rozliczyć z latami rządów prezydenta Fujimoriego.

 • Amerykanka zwolniona po 15 latach z więzienia w Peru

  Peruwiański sąd zwolnił warunkowo 40-letnią Amerykankę Lori Berenson po 15 latach spędzonych za kratami. Kobieta nie może jednak opuścić Peru. Berenson została aresztowana w 1995 r. za pomaganie lewackiej organizacji Tupac Amaru.

 • Legendarny raper wrócił zza grobu jako hologram. ZOBACZ FILM

  Prawdziwy szok przeżyli uczestnicy koncertu podczas Coachella Festival w Californii, gdy zobaczyli na scenie... Tupaca Shakura. Legendarny raper powrócił na scenę jako hologram. Złudzenie optyczne jest tak fantastycznie dopracowane, że oglądając film z koncertu trudno uwierzyć, iż to nie żywy Tupac wykonał swoje największe przeboje.

 • ...2 osoby zostały ranne w przeprowadzonym dziś przez ekstremistów z ruchu Tupac Amaru zamachu bomobowym w Ayacucho. Skrajni lewicowi bojówkarze chcą zakłócić dzisiejsze wybory prezydenckie i parlamentarne, w których Peruwiańczycy mogą się ostatecznie rozliczyć z latami rządów prezydenta Fujimoriego.

 • Akcja czeczeńskich separatystów w Moskwie była totalnym zaskoczeniem. Podobnie jak atak Rewolucyjnego Ruchu imienia Tupaca Amaru na rezydencję ambasadora japońskiego w Limie. 17 grudnia 1996 roku członkowie Ruchu wzięli jako zakładników prawie 490 osób zaproszonych na uroczystości 63. rocznicy urodzin cesarza Japonii Akihito.

 • Peru: Zamach bombowy w pobliżu ambasady amerykańskiej

  ...ugrupowania partyzanckie, jak Świetlisty Szlak czy Tupac Amaru w latach 80. i 90. XX wieku. W czasie rebelii zginęło co najmniej 30 tysięcy Peruwiańczyków.

 • Leszek Balcerowicz. 1996 - rozpoczęła się okupacja ambasady Japonii w Limie przez bojowników z ruchu Tupac Amaru.

 • Tragedia w Pariacoto. "Nie ma większej ofiary niż oddać życie za drugiego człowieka"

  ...nich są wśród nas. Nie tylko ci, ale również terroryści z MRTA czyli Movimiento Revolucionario Tupac Amaru. To drugie takie ugrupowanie terrorystyczne. Nie baliśmy się w takim znaczeniu, że nigdy nie...

 • ...ugrupowania partyzanckie, jak Świetlisty Szlak czy Tupac Amaru w latach 80. i 90. XX wieku, W czasie rebelii zginęło co najmniej 30 tysięcy Peruwiańczyków. rys. RMF 10:30

 • ...zostały natomiast Japońska Czerwona Armia i peruwiańska Tupac Amaru. Prezentując listę, amerykański sekretarz stanu Colin Powell wyraził nadzieję, że w obliczu wojny wypowiedzianej terroryzmowi rządy na...

Dyskusje na temat: tupac amaru