• Informacje na temat:

  tura

Artykuły na temat: tura
 • Mityczna trzecia tura

  Wybory prezydenckie skończyły się po dwóch turach, ale coraz częściej słyszymy z ust prominentnych polityków Platformy Obywatelskiej, a także - chociaż rzadziej - Prawa i Sprawiedliwości, że jesienią czeka nas trzecia tura, czyli wybory parlamentarne.

 • Cypr: Druga tura wyborów prezydenckich

  Na Cyprze odbywa się w niedzielę druga tura wyborów prezydenckich. W pierwszej turze zwyciężył dotychczasowy prezydent Nikos Anastasiadis. Jego konkurentem jest wspierany przez lewicę Stawros Malas.

 • Francja: Druga tura wyborów parlamentarnych

  We Francji odbywa się dziś druga tura wyborów parlamentarnych. O godz. 8 otwarte zostały lokale wyborcze. Będą czynne do godz. 18, a w pięciu największych miastach w kraju, w tym w Paryżu - do godz. 20.

 • Rusza kolejna tura ferii zimowych

  W sobotę w kolejnych pięciu województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim rozpoczną się ferie zimowe. Uczniowie z tych regionów będą odpoczywać do 11 lutego.

 • Rosja: Druga tura wyborów gubernatorskich. Zagrożenie fałszerstwami

  ...​W dwóch rosyjskich regionach rozpoczęła się druga tura wyborów gubernatorów. W Kraju Chabarowskim i Obwodzie Włodzimierskim o głosy wyborców zabiegają kandydaci rządzącej partii Jedna Rosji i Liberalno Demokratycznej Partii Rosji. W ubiegłym tygodniu komisja wyborcza unieważniła wyniki drugiej tury wyborów w Kraju Nadmorskim. Specjalny zespół ekspertów uznał, że w kilkunastu okręgach sfałszowano...

 • Brazylia: Wyborczy sukces Bolsonaro, będzie jednak druga tura

  Jak poinformował Najwyższy Trybunał Wyborczy (TSE) druga tura wyborów odbędzie się 28 października. Zmierzy się w niej z Haddadem, który zajął drugie miejsce. Tylko bowiem uzyskanie ponad 50 proc. głosów pozwoliłoby Bolsonaro uniknąć drugiej tury. Haddad oświadczył po ogłoszeniu wyników, że "demokracja w Brazylii jest zagrożona" i wezwał swych zwolenników do mobilizacji przed drugą turą wyborów...

 • Słowenia: Pahor wygrywa wybory, ale potrzebna druga tura

  Pierwszą turę wyborów prezydenckich w Słowenii wygrał w niedzielę dotychczasowy szef państwa Borut Pahor, uzyskując 47,2 proc. poparcia - poinformowała słoweńska agencja STA po przeliczeniu 97 proc. głosów. Oznacza to, że potrzebna będzie druga tura wyborów.

 • Druga tura wyborów prezydenckich w Austrii

  ...​Rozpoczęła się druga tura wyborów prezydenckich w Austrii. Faworytem jest 45-letni Norbert Hofer, współtwórca programu austriackiej skrajnej prawicy, kandydat opozycyjnej, prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe).

 • Wybory prezydenckie w Mołdawii. Konieczna druga tura

  Według wstępnych wyników, prorosyjski polityk Igor Dodon wygrał niedzielne wybory prezydenckie w Mołdawii, ale nie uzyskał ponad 50-procentowego poparcia i konieczna będzie druga tura wyborów, którą zaplanowano na 13 listopada.

 • Możdżeń tura znaleziono na plaży w Łukęcinie

  Możdżeń tura - czyli wyrostek kości czołowej, z którego wyrasta poroże lub rogi - znaleziono na plaży w Łukęcinie. Prawdopodobnie został wypłukany z klifu podczas ostatnich sztormów. Kość trafiła do Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, gdzie zostaną przeprowadzone badania, by ustalić jej wiek.

Zdjęcia na temat: tura
Wideo na temat: tura
 • We Francji trwa pierwsza tura wyborów parlamentarnych

  We Francji trwa pierwsza tura wyborów parlamentarnych

 • R.Sikorski: I tura wyborów prezydenckich 10 maja

  Radosław Sikorski ogłosił termin wyborów prezydenckich. Pierwsza tura odbędzie się 10 maja. Ewentualna dogrywka - 24 maja.

 • Aktywiści z Greenpeace zeszli z komina Elektrowni Turów

  Aktywistom z dolnośląskiego Greenpeace nie udało się rozwiesić transparentu z napisem "PGE węgiel zabija" na 100-metrowym kominie Elektrowni Turów. Musieli zrezygnować z powodu silnego wiatru. "Jest to przekaz dla firmy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, żeby przestali truć" - mówiła o akcji Katarzyna Guzek, rzeczniczka prasowa kampanii Klimat i Energia w Greenpeace Polska. "Chcemy, żeby PGE odeszło od węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii" - dodała. Po zejściu policja...