• Informacje na temat:

  turner william

Artykuły na temat: turner william
 • "Turner. Malarz żywiołów" w Krakowie

  Obrazy największego malarza angielskiego romantyzmu, prekursora impresjonizmu i symbolizmu - Josepha Mallorda Williama Turnera będzie można oglądać od soboty 15 listopada w Krakowie!

 • W związku z ogromnym zainteresowaniem zwiedzających Muzeum Narodowe w Krakowie przedłużyło godziny otwarcia wystawy malarstwa Williama Turnera w ostatnim tygodniu jej trwania. Od 2 do 8 stycznia ekspozycję można oglądać od godz. 10 do 20.

 • Kraków: Już 46 tys. osób obejrzało dzieła Turnera

  Ponad 46 tys. widzów zobaczyło do tej pory wystawę malarstwa Williama Turnera w krakowskim Muzeum Narodowym. W ostatnich latach to jedna z najchętniej oglądanych ekspozycji.

 • Ponad 46 tys. widzów obejrzało wystawę malarstwa Williama Turnera w krakowskim Muzeum Narodowym. To jedna z najchętniej oglądanych ekspozycji w ostatnich latach pod Wawelem.

 • Obrazy Williama Turnera po raz pierwszy w Polsce

  ...84 prace największego malarza angielskiego romantyzmu Williama Turnera można od dziś oglądać w Muzeum Narodowym w Krakowie. To pierwsza w Polsce prezentacja twórczości tego artysty, uznawanego za prekursora impresjonizmu i symbolizmu.

 • Rekordowa cena za obraz Turnera

  Za zawrotną sumę blisko 45 mln dolarów sprzedano wieczorem na aukcji Sotheby's obraz angielskiego malarza epoki romantyzmu Williama Turnera. To rekordowa cena za dzieło angielskiego mistrza. "Campo Vaccino" kupiła londyńska firma handlarzy dziełami sztuki Hazlitt, Gooden & Fox, reprezentująca muzeum J. Paul Getty w Los Angeles.

 • Jest pierwszy faworyt do Złotej Palmy w Cannes

  Już drugiego dnia 67. Międzynarodowego Festiwalu w Cannes faworytem bitwy o prestiżową Złotą Palmę okrzyknięty został film znanego brytyjskiego reżysera Mike’a Leigha „Mr Turner”. Kostiumowa opowieść o ostatnich latach życia sławnego angielskiego malarza-geniusza Williama Turnera uznana została przez wielu recenzentów za arcydzieło sztuki filmowej.

 • Angielska federacja piłkarska ma 150 lat

  Jutro angielska federacja piłkarska (FA) będzie obchodzić 150. urodziny. W chwili powstania była pierwszą tego typu organizacją na świecie. 26 października 1863 roku Ebenezer Cobb Morley, Arthur Pember, Charles William Alcock, Francis Maule Campbell, John Forster Alcock, Herbert Thomas Steward, George Twizell Wawn i James Turner spotkali się we Freemasons Tavern, gdzie ustalili pierwszy...

 • Zmarła córka Stalina Swietłana Alliłujewa

  Córka Józefa Stalina Swietłana Alliłujewa, która w roku 1967 uciekła z ZSRR na Zachód, zmarła 22 listopada w wieku lat 85 w stanie Wisconsin, gdzie mieszkała - poinformowała w poniedziałek koroner Mary Turner.

 • Córka Józefa Stalina Swietłana Alliłujewa zmarła 22 listopada w wieku lat 85 w stanie Wisconsin, gdzie mieszkała - poinformowała dopiero wczoraj koroner Mary Turner. Kobieta uciekła z ZSRR na Zachód w roku 1967.

Dyskusje na temat: turner william
 • Re: Katastrofa malezyjskiego boeinga. Rosja ma "szereg zastrzeżeń" do raportu

  Kiedy Ted Turner, nie będący Żydem, w 1985 roku złożył ofertę zakupu CBS, w zarządach spółek medialnych w całym kraju wybuchła panika. Turner zarobił fortunę w reklamie, a następnie stworzył kanał informacyjny CNN, który odniósł niebywały sukces . Chociaż Turner zatrudniał na stanowiskach kierowniczych w CNN wielu Żydów, a samo CNN nigdy nie zajmowało publicznie stanowiska sprzecznego interesom

 • Re: Rosyjska TV: Otrucie Skripala to ostrzeżenie dla zdrajców

  w USA wydawcą tygodników i miesięczników (Time, Sports Illustrated, People, Fortune). Kiedy Ted Turner, nie będący Żydem, w 1985 roku złożył ofertę zakupu CBS, w zarządach spółek medialnych w całym kraju wybuchła panika. Turner zarobił fortunę w reklamie, a następnie stworzył kanał informacyjny CNN, który odniósł niebywały sukces . Chociaż Turner zatrudniał na stanowiskach kierowniczych w CNN

 • Re: Kraków: Już 46 tys. osób obejrzało dzieła Turnera

  Zawsze myślałem, że najlepszymi malarzami byli Włosi i Francuzi.. Dla mnie jednak prawdziwym wzorem, już od jakiegoś czasu jest właśnie Anglik- William Turner;) "Burza śnieżna" i "Statek niewolników"- przy tych obrazach cała twórczość impresjonistów z końca XIX wieku wydaje się być żartem. Obrazy Turnera są ponadczasowe, i wyprzedzają o wiek własną epokę.