• Informacje na temat:

  tygodnik powszechny

Artykuły na temat: tygodnik powszechny
 • "Tygodnik Powszechny": Postulator beatyfikacji księdza Popiełuszki był agentem

  .... Jak pisze w "Tygodniku Powszechnym" Piotr Litka, z archiwum IPN wynika, że funkcjonariusze SB ocenili księdza Kaczmarka jako lojalnego obywatela i patriotę. Początkowo duchowny miał zaznaczyć, że nie(...), kanoniczną i historyczną. Jak pisze "Tygodnik Powszechny", w 2005 roku zamierzano jednak odwołać duchownego z funkcji. Dlaczego? "Zastrzeżenia co do metod pracy" - argumentowano. Na odwołanie księdza Kaczmarka...

 • W nowym wydaniu "Tygodnika Powszechnego" ukaże się zdjęcie księdza Bonieckiego na całą okładkę i sześć stron tekstów w jego obronie. Jutro w kioskach ukaże się przyspieszone wydanie pierwszego numeru czasopisma po zakazaniu księdzu Bonieckiemu wypowiadania się w mediach, poza "Tygodnikiem".

 • Graczyk odbrązawia "Tygodnik Powszechny"

  Od 23 lutego sprzedawana jest książka, która stała się głośna na długo przed opublikowaniem, gdyż jej wydania odmówiła oficyna Znak. To "Cena przetrwania? SB wobec Tygodnika Powszechnego" Romana Graczyka. Autor, przez wiele lat dziennikarz "TP", a od kilku lat pracownik krakowskiego IPN, zmierzył się w niej z legendą gazety.

 • "Tygodnik Powszechny": Raport komisji miażdżący dla uczestników wyprawy

  Błędy podczas ataku na szczyt, zaniechania, złamanie norm etycznych - to główne zarzuty dla uczestników wyprawy na Broad Peak w raporcie komisji ds. zbadania okoliczności tragedii - donosi "Tygodnik Powszechny".

 • "Tygodnik Powszechny": Gdzie jest 68 mln złotych na TV Trwam?

  Skąd polscy redemptoryści mieli 68 mln złotych na pożyczkę dla Lux Veritatis, gdy fundacja ubiegała się o miejsce na multipleksie dla TV Trwam i co się stało z tymi pieniędzmi? - pyta w głośnym wystąpieniu na łamach "Tygodnika Powszechnego" ks. Jerzy Galiński.

 • ..."Tygodnik Powszechny" - jedno z najbardziej zasłużonych dla polskiej kultury pism ukazuje się już od 55 lat. Publikowali w nim zarówno Jerzy Turowicz, Czesław Miłosz, Stefan Kisielewski, Stanisław Stomma i Jan Paweł II.

 • Totus 2005 dla "Tygodnika Powszechnego"

  Nagrody Totus 2005 rozdane. W tym roku w kategorii propagowania nauczania Jana Pawła II kapituła wyróżniła "Tygodnik Powszechny". Nagrodę na Zamku Królewskim w Warszawie odebrał redaktor naczelny pisma, ksiądz Adam Boniecki.

 • ​Jubileusz Tygodnika Powszechnego i medal za czułość

  ...- To medal za walkę ze smokiem nieczułości - mówił ks. Adam Boniecki wręczając podczas jubileuszowej gali 70-lecia Tygodnika Powszechnego medal św. Jerzego ks. Janowi Kaczkowskiemu.

 • "Tygodnik Powszechny": W "GPC" nieprawdziwe informacje o ks. Bonieckim

  ..."Gazeta Polska Codziennie" opublikowała nieprawdziwe informacje o ks. Adamie Bonieckim - oświadczył we wtorek "Tygodnik Powszechny". W artykule "Pasterz Nergala i Palikota" "GPC" napisała m.in., że ks. Boniecki wyraził opinię, że w Sejmie nie powinien wisieć krzyż.

 • Tygodnik "Przegląd": Twarze Kościoła

  Prędzej czy później imperium Rydzyka przejdzie do historii jako barwna i wysoce szkodliwa forma upolitycznionego katolicyzmu - pisze Stanisław Obirek w tygodniku "Przegląd".

Zdjęcia na temat: tygodnik powszechny
Wideo na temat: tygodnik powszechny
 • Roman Graczyk: To koniec krystalicznej legendy "Tygodnika Powszechnego"

  "Nie było zobowiązań do współpracy, wybierania sobie pseudonimów, własnoręcznego pisania raportów. Były wieloletnie regularne spotkania przy kawie i koniaku" - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Roman Graczyk o nowych źródłach ws. współpracy środowiska Tygodnika Powszechnego z SB. "Dotarłem do dokumentów do których wcześniej nikt nie dotarł. To koniec legendy, zostaje pomnik z małą skazą" - dodaje.

 • Kraków: Pogrzeb Krzysztofa Kozłowskiego

  redaktora "Tygodnika Powszechnego". Po mszy kondukt przejechał na Cmentarz Salwatorski, gdzie odbyła się ceremonia pogrzebowa. Krzysztof Kozłowski zmarł 26 marca w Szpitalu Uniwersyteckim. Miał niespełna 82 lata. Przez wiele lat był związany z "Tygodnikiem Powszechnym". W latach 80. był doradcą Komisji Robotniczej Hutników w Nowej Hucie i ekspertem Solidarności. Uczestniczył w negocjacjach Okrągłego

 • Tomasz Fiałkowski przewidział, kto dostanie Nobla

  W Faktach o 13 tuż przed ogłoszeniem przez Szwedzką Akademię tegorocznego noblisty w dziedzinie literatury Tomasz Fiałkowski, krytyk literacki, dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" trafnie postawił na Tomasa Tranströmera. „To mój wybór rozsądkowy i uczuciowy” – zaznaczył w rozmowie z Michałem Kowalewskim.

Dyskusje na temat: tygodnik powszechny