• Informacje na temat:

  tymczasowa komisja koordynacyjna

Artykuły na temat: tymczasowa komisja koordynacyjna
 • Nie żyje Tadeusz Jedynak - znany działacz Solidarności

  Zmarł Tadeusz Jedynak - znany działacz Solidarności, jeden z sygnatariuszy Porozumienia Jastrzębskiego z 1980 r. i b. poseł. Jedynak zmarł po ciężkiej chorobie. Miał 68 lat.

 • 35 lat temu w całej Polsce doszło do dramatycznych starć z milicją

  Demonstracje uliczne z 31 sierpnia 1982 r. były największym wystąpieniem działającej w warunkach konspiracji Solidarności. Z apelem o ich zorganizowanie w drugą rocznicę podpisania Porozumień Gdańskich zwróciła się do struktur związkowych pod koniec lipca 1982 r. Tymczasowa Komisja Koordynacyjna NSZZ "Solidarność".  Manifestacje, zgodnie z jej wezwaniem, miały mieć charakter pokojowy i przebiegać...

 • Centra kontroli migrantów: Nie wiadomo, gdzie powstaną, ale wiadomo, kto za nie zapłaci

  Komisja Europejska opublikował swoją koncepcję ustanowienia specjalnych centrów kontroli dla migrantów w UE i ośrodków poza Unią do wysadzania na ląd osób uratowanych na morzu. Z dokumentu wynika, że centra miałyby powstać na terenie krajów UE, by usprawnić proces odróżniania uchodźców od migrantów bez prawa do pozostania w UE. Centrami zarządzałyby państwa członkowskie przy wsparciu unijnych...

 • Centra kontroli migrantów finansowane przez UE

  Komisja Europejska opublikowała we wtorek swoją koncepcję ustanowienia specjalnych centrów kontroli dla migrantów w UE i ośrodków poza Unią do wysadzania na ląd osób uratowanych na morzu.    Z dokumentu wynika, że centra miałyby powstać na terenie krajów UE, by usprawnić proces odróżniania uchodźców od migrantów bez prawa do pozostania w UE. Centrami zarządzałyby państwa członkowskie przy...

 • Poseł PiS: Nie strzelałem do robotników

  Kaczyńskim, w obecnej kadencji Sejmu jest członkiem prezydium klubu PiS. Krasulski jest zastępcą przewodniczącego w komisjach Gospodarki i Rozwoju oraz Łączności z Polakami za Granicą. Od wielu lat...

 • Stefan Jurczak, b. działacz opozycji, wicemarszałek Senatu III kadencji, zmarł nagle w sobotę w Krakowie w wieku 73 lat - poinformował w niedzielę prof. Jan Widacki.

 • Słońce wzeszło o godzinie 5.34, zajdzie o 19.44. Księżyc wzejdzie o godzinie 13.25, zajdzie o 3.58. Dzień będzie trwać 14 godzin i 10 minut.

 • Ten przywódca podziemnej "Solidarności" na kilka dni przed wprowadzeniem stanu wojennego uratował przed SB związkowe pieniądze.

 • Dzień otwarty w Senacie

  Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja Senat zorganizował w czwartek dzień otwarty. Siedzibę izby wyższej można zwiedzać w godzinach 11-16. Aby wejść do budynku wystarczy okazać dokument tożsamości.

 • Stefan Jurczak, b. działacz opozycji, wicemarszałek Senatu III kadencji, zmarł nagle w sobotę w Krakowie w wieku 73 lat - poinformował PAP w niedzielę prof. Jan Widacki.