• Informacje na temat:

  tyraliera

Artykuły na temat: tyraliera
 • Polowanie na pytona pod Warszawą. W poszukiwania zaangażowali się strażacy

  ​Strażacka ofensywa w polowaniu na olbrzymiego pytona nad Wisłą koło Warszawy. Gada szuka dzisiaj dodatkowo kilkudziesięciu strażaków z centralnego obwodu. W Gassach koło Konstancina-Jeziorny właśnie powstał sztab operacyjny Państwowej Straży Pożarnej.

 • Za niepodległość walczyła w przeszło 30 bitwach. Była kobietą, więc wymazano ją z kart historii

  Należałoby zaliczyć ją w szeregi najbardziej zasłużonych żołnierzy Legionów Polskich. Tymczasem nikt o niej nie pamięta. Nie zachowało się nawet jej nazwisko.

 • Dron-dezerter odnaleziony

  Znalazł się dron, zagubiony w okolicy poligonu drawskiego w Zachodniopomorskiem. Bezzałogowy samolot obserwacyjny odnaleźli żołnierze, którzy od tygodnia przeczesywali rejon, gdzie maszyna mogła spaść – dowiedziała się nasza reporterka Aneta Łuczkowska.

 • Panhard pana Juliana

  ...pościg. W ten sposób cała niemiecka tyraliera dostała się w ogień partyzanckiego plutonu ckm. Trzy pojazdy zostały unieruchomione, dwa w panice opuściły pole bitwy. Przypomina Wam coś ta relacja...

 • Odnaleziono poszukiwaną 3-latkę

  Kilka kilometrów od domu w lesie w wyrobisku odnaleziono w poniedziałek rano 3-letnią dziewczynkę z Ćmielowa (Świętokrzyskie) - poinformował rzecznik świętokrzyskiej policji komisarz Krzysztof Skorek.

 • Akcja Sturmwind II - walki partyzanckie

  ...odgłosy walki - to starały się przebić oddziały, które odeszły od kolumny. Po rozpoznaniu, postanowiono przebijać się pod Krzywą Górką ok. 1 km na wschód od Osuch. Tyraliera partyzancka niezauważona...

 • Od tygodnia szukają łódzkiej studentki. Ola została zamordowana?

  Od rana strażacy przeszukiwali zbiornik wodny przy ul. Przędzalnianej w Łodzi. To poszukiwania pięknej, młodej kobiety, która zaginęła w Dniu Matki. Chodzi o Aleksandrę Maliszewską – studentkę V roku farmacji na łódzkim Uniwersytecie Medycznym. Akwen przeszukują płetwonurkowie ze specjalnej grupy Państwowej Straży Pożarnej. Takie poszukiwania mogą oznaczać, że teraz, tydzień po zniknięciu studentki, przyszedł czas na rozpatrywanie najczarniejszych scenariuszy.

 • Wiceprezes IPN: Dokumenty ze stron rosyjskiego ministerstwa obrony są autentyczne

  „Nasi specjaliści zbadali dokumenty i twierdzą, że one są autentyczne. Trzeba będzie się tylko zwrócić o dostęp do oryginałów. Mamy gigantyczną ilość informacji do przepracowania. Ta sprawa jest rozwojowa” – mówi gość „Dania do Myślenia” w RMF Classic, wiceprezes IPN Paweł Ukielski. Chodzi o szczegółowe dokumenty dotyczące obławy augustowskiej, które Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej opublikowało na swoich stronach. Dotyczyły one działań Armii Czerwonej w czasach II wojny światowej....

 • Szukają łódzkiej studentki. Ola została zamordowana?

  Od rana strażacy przeszukują zbiornik wodny przy ul. Przędzalnianej w Łodzi. To poszukiwania pięknej, młodej kobiety, która zaginęła w Dniu Matki. Chodzi o Aleksandrę Maliszewską – studentkę V roku farmacji na łódzkim Uniwersytecie Medycznym. Akwen przeszukują płetwonurkowie ze specjalnej grupy Państwowej Straży Pożarnej. Takie poszukiwania mogą oznaczać, że teraz, tydzień po zniknięciu studentki, przyszedł czas na rozpatrywanie najczarniejszych scenariuszy.

 • Julian Grudzień: Oczy niebieskie miałem. Nadawałem się do Rzeszy

  - Mnie tam rozebrali. W oczy mi zajrzał lekarz. Ręce mi kazał podnieść... Oczy niebieskie miałem. Zawiesili mi na szyi tabliczkę. Nadawałem się do Rzeszy, do Reichu, do zniemczenia – Julian Grudzień miał wówczas cztery lata. Pamięta scenę selekcji w niemieckim obozie w Zamościu. Z tabliczką KI (Kinderaktion) został przeznaczony do germanizacji i wysłania do Niemiec. Julian Grudzień cudem ocalał. Los tysięcy polskich dzieci wysiedlonych z Zamojszczyzny, ofiar zbrodniczej polityki III Rzeszy,...

Dyskusje na temat: tyraliera