• Informacje na temat:

  układ warszawski

Artykuły na temat: układ warszawski
 • Ćwierć wieku temu zlikwidowano Układ Warszawski

  ...25 lat temu, 1 lipca 1991 roku w Pradze podpisany został protokół o likwidacji Układu Warszawskiego. Był to sojusz polityczno-wojskowy o charakterze ofensywnym, całkowicie podporządkowany ZSRS.

 • ​Oskarżeni w sprawie "układu warszawskiego" prawomocnie uniewinnieni

  Byli urzędnicy niegdysiejszej gminy Warszawa-Centrum, oskarżeni w sprawie tzw. układu warszawskiego, są niewinni - orzekł w czwartek warszawski Sąd Okręgowy, oddalając apelację prokuratury. Wyrok jest prawomocny. Obrona zapowiada wystąpienie o odszkodowanie.

 • "Układ warszawski" nie istniał. Uniewinnienia

  Sądowy finał głośnej sprawy tzw. układu warszawskiego z czasów rządów PiS - pięcioro b. urzędników dawnej gminy Centrum uniewinniono od zarzutów korupcji z lat 90. Prokuratura nie wyklucza apelacji. Oskarżeni chcą zaś walczyć o odszkodowania od państwa.

 • Nielegalne interesy układu warszawskiego

  Pokój numer cztery na parterze Ratusza - tam przechowywano gotówkę z nielegalnych interesów. W stolicy za łapówki można było załatwić niemal wszystko. "Życie Warszawy" dotarło do szczegółów aktu oskarżenia układu warszawskiego.

 • Ruszył proces ws. "układu warszawskiego"

  Przed stołecznym sądem rejonowym ruszył w poniedziałek proces w sprawie korupcji w strukturach stolicy z lat 1995-2000 - zwany przez media sprawą "układu warszawskiego". Podejrzanym, w tym b. wiceprezydentowi stolicy Pawłowi Bujalskiemu, grozi do 12 lat więzienia.

 • ...przygotowany na tę okazję układ. W warszawskich sportowych zmaganiach wzięło udział 5 000 uczestników. Biegacze pokonali dystans 5 kilometrów. Fundusze uzyskane dzięki dystrybucji pakietów startowych(...)Ideą biegu warszawskiego jest zwrócenie uwagi na problem cukrzycy wśród Polaków, potrzebę powszechnej edukacji w zakresie pierwszej pomocy oraz propagowanie aktywności fizycznej. Bieg odbywa się...

 • 50 lat temu wojska Układu Warszawskiego wkroczyły do Czechosłowacji. Gwizdy podczas rocznicy

  Przed gmachem Czeskiego Radia w Pradze odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 roku. Pierwszego dnia okupacji w tym miejscu zginęło 17 osób, które broniły budynku radia przed zajęciem przez wojska sowieckie.

 • Wiele tropów śledztwa w sprawie tzw. "układu warszawskiego" to efekt analizy pamiętników zamordowanego w 2001 roku Jacka Dębskiego -- ustalił "Wprost".

 • Powstaje nowy Układ Warszawski

  Z udziałem Polski i trzech republik bałtyckich powstaje nowy Układ Warszawski, oparty tym razem na rusofobii i sympatii dla USA - pisze w dzisiejszym "Guardianie" węgierski historyk i socjalistyczny eurodeputowany Gyula Hegyi.

 • Stołeczna prokuratura potwierdza, że jeszcze w tym tygodniu skieruje do sądu akt oskarżenia wobec b. wiceburmistrza gminy Centrum Pawła Bujalskiego i 17 innych osób związanych z dawnym warszawskim samorządem, którzy odpowiedzą za korupcję.

Zdjęcia na temat: układ warszawski
Wideo na temat: układ warszawski
 • Największy samolot świata wylądował na Okęciu

  Największy na świecie samolot pasażerski Airbus A380 wylądował na warszawskim Okęciu. Przylot samolotu należącego do niemieckiego przewoźnika „Lufthansa” ma na celu promocję lotów z Warszawy do Nowego Jorku i San Francisco z przesiadką we Frankfurcie. „SuperJumbo” może pomieścić na pokładzie - w zależności od układu siedzeń - od 525 do 853 pasażerów, ulokowanych na dwóch poziomach.

Dyskusje na temat: układ warszawski