• Informacje na temat:

  układ z schengen

Artykuły na temat: układ z schengen
 • Koniec strefy Schengen?

  Pogłębiający się kryzys migracyjny i powiązany z nim bezpośrednio wzrost poparcia dla partii nacjonalistycznych sprawił, że wizja rozpadającej się strefy Schengen stała się realna jak nigdy dotąd. O tym, czy uda się uratować jeden z podstawowych fundamentów Unii Europejskiej, przekonamy się już w najbliższych miesiącach. Ewentualna porażka tylko potwierdzi fakt, że Wspólnota stąpa po bardzo...

 • Układ z Schengen zagrożony? Powodem imigranci

  ...socjaldemokrata. "Kto postępuje w ten sposób, ten zniszczy Europę" - dodał Gabriel. Układ z Schengen, umożliwiający swobodne przemieszczanie się bez kontroli granicznych, "znajdzie się pod presją, jeśli...

 • Rekordowa ilość uchodźców w Niemczech. Układ z Schengen zagrożony?

  ...- warunkiem utrzymania systemu swobodnego przemieszczania się na obszarze umowy z Schengen.  Lista krajów bezpiecznych Niemcy zabiegają ponadto na stworzenie obowiązującej w całej UE listy krajów(...) niemiecki socjaldemokrata.    Schengen zagrożone Gabriel ostrzegł, że jeśli pozostałe kraje UE nie okażą Niemcom solidarności, "zostanie narażona na szwank nie tylko umowa Schengen, lecz cała idea...

 • Chorwacja od 2019 r. w Schengen? "Jesteśmy zainteresowani"

  Od 2019 roku Chorwacja chce dołączyć do strefy Schengen - ogłosił w czwartek premier kraju Andrej Plenković przed rozpoczęciem szczytu UE w Brukseli.

 • Do Chorwacji bez kontroli paszportu? Kraj chce dołączyć do Schengen

  Chorwacja chce od 2019 roku dołączyć do strefy Schengen - ogłosił premier kraju Andrej Plenković przed rozpoczęciem szczytu UE w Brukseli.

 • KE ugina się ws. Schengen, przesiedlenia sposobem na fiasko relokacji

  Komisja Europejska zaproponowała nowy program - dobrowolnych przesiedleń. Ma on objąć co najmniej 50 tys. osób nie tylko z Syrii, ale z takich krajów jak Egipt, Czad czy Etiopia. KE zaproponowała też łatwiejsze przywracania kontroli na granicach wewnętrznych Schengen.

 • ​Strefa Schengen upada na naszych oczach?

  Kryzys migracyjny i zamachy w Paryżu spowodowały, że coraz częściej padają postulaty ograniczenia swobody przemieszczania w strefie Schengen. Czy piękne marzenie o otwartych granicach nie wytrzymuje konfrontacji z zagrożeniami, z którymi przychodzi nam się mierzyć?

 • Kontrole na granicach Schengen przedłużone o kolejne 3 miesiące. "To działanie wyjątkowe"

  Agonia układu z Schengen. Układ ten gwarantuje brak kontroli na wewnętrznych granicach Unii. Już ponad rok - z powodu kryzysu migracyjnego - obywatele Unii są kontrolowani na granicach 4 krajów Wspólnoty. Komisja Europejska przedłużyła o kolejne 3 miesiące możliwość stosowania tych kontroli na graniach Niemiec, Austrii, Szwecji i Danii.

 • Grecja wyrzucona ze strefy Schengen? "To byłaby polityczna zemsta"

  Mordercze tempo kryzysu migracyjnego może drastycznie ograniczyć ideę Schengen, a w szerszej perspektywie doprowadzić nawet do jej unicestwienia. Dlatego pojawiają się coraz to bardziej radykalne(...), politolog z Uniwersytetu Warszawskiego. - Wszelkie pomysły ograniczenia strefy Schengen są też wyraźnym sygnałem, że z Unią Europejską dzieje się coś niedobrego, a powstały kryzys przybrał rozmiary...

 • "Francja złamała układ z Schengen"

  Blokując napływ arabskich imigrantów z Włoch, Francja złamała układ z Schengen w sprawie swobodnego przepływu osób wewnątrz Unii Europejskiej - ocenia w poniedziałek hiszpański dziennik "El Pais" w artykule redakcyjnym zatytułowanym "Adios Schengen?".

Dyskusje na temat: układ z schengen