• Informacje na temat:

  układy rozbrojeniowe

Artykuły na temat: układy rozbrojeniowe
 • USA zrywają traktat rozbrojeniowy z Rosją

  USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton rekomenduje wycofanie się Stanów Zjednoczonych z traktatu rozbrojeniowego INF w związku z zarzutami, że Rosja narusza postanowienia tego układu. Gazeta(...) układu rozbrojeniowego INF i kpi z niego - ocenił w niedzielę brytyjski minister obrony Gavin Williamson. Williamson powiedział gazecie "Financial Times", że Wielka Brytania będzie "zdecydowanie z USA...

 • Putin zapytał Trumpa o Nowy START. Prezydent USA nie wiedział, że to układ rozbrojeniowy?

  Donald Trump odbył pierwszą po objęciu prezydentury rozmowę telefoniczną z Władimirem Putinem. Głowa państwa Rosji zapytała podczas niej o możliwości przedłużenia zawartego w 2010 roku układu ograniczającego liczbę głowic nuklearnych o potocznej nazwie Nowy START. Według Reutersa, Trump miał wówczas poprosić o przerwę, by doradcy wyjaśnili mu, o jaki układ chodzi.

 • Przedstawiciele Rosji i Stanów Zjednoczonych określili jako "konstruktywne" i "bardzo produktywne" wstępne negocjacje, jakie przeprowadzili w piątek w Rzymie na temat nowego układu o ograniczeniu broni strategicznych (START).

 • Rosja może wyjść z traktatu o redukcji broni strategicznej, który ma wkrótce podpisać z USA, jeśli amerykański potencjał obrony przeciwrakietowej osiągnie rozmiary zagrażające jej interesom - powiedział doradca prezydenta Rosji Siergiej Prichodźko.

 • Putin: Rosja odpowie na wycofanie się USA z układu INF

  Prezydent Władimir Putin poinformował, że Rosja jest przeciwna "zniszczeniu" dwustronnego układu rozbrojeniowego INF i że jeśli USA wycofają się z porozumienia, to Moskwa "będzie reagować w należyty sposób".

 • Do ratyfikacji układu rozbrojeniowego Start II wezwała Dumę Państwową jedną z głównych komisji rosyjskiego parlamentu.

 • Rosja z rezerwą o inicjatywie rozbrojeniowej Obamy

  Prezydent USA Barack Obama zaproponował w środę w Berlinie redukcję liczby amerykańskich strategicznych głowic atomowych. Rosją przyjęła ofertę z rezerwą. Jeszcze przed przemówieniem Władimir Putin przestrzegał przed naruszeniem równowagi strategicznej.

 • Przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej, niższej izby parlamentu, Boris Gryzłow wyraził przekonanie, że nowy traktat o redukcji zbrojeń nuklearnych ze Stanami Zjednoczonymi może być gotowy w grudniu tego roku.

 • Miedwiediew i Obama zadowoleni z uzgodnień rozbrojeniowych

  Według służby prasowej Kremla, prezydenci uważają, że teraz można już mówić o konkretnych datach podpisania nowego układu rozbrojeniowego. Ma on zastąpić wygasły w grudniu ubiegłego roku układ START-1, który USA i Związek Radziecki podpisały w roku 1991. W ostatnim czasie Kreml napomykał, że realnym terminem zakończenia prac na projektem nowego układu jest marzec-kwiecień br. Podpisanie układu...

 • Rosja może wyjść z traktatu o redukcji broni strategicznej, jeśli amerykański potencjał obrony przeciwrakietowej osiągnie rozmiary zagrażające jej interesom - zapowiedział doradca prezydenta Rosji Siergiej Prichodźko. Traktat ze Stanami Zjednoczonymi ma wkrótce zostać podpisany.

Dyskusje na temat: układy rozbrojeniowe