• Informacje na temat:

  ulrich

Artykuły na temat: ulrich
 • Zmarł niemiecki pisarz Ulrich Plenzdorf

  Pochodzący z NRD niemiecki pisarz Ulrich Plenzdorf nie żyje. Autor książek, sztuk teatralnych oraz scenariuszy filmowych zmarł w czwartek rano w wieku 72 lat po długiej chorobie w jednym z berlińskich szpitali.

 • Skąd pochodził Ulrich von Jungingen?

  ...późniejszych mistrzów Zakonu Krzyżackiego - Konrada i Ulricha. Konrad i Ulrich wprowadzili nazwę Jungingen na karty historii. Obaj zostali wielkimi mistrzami Zakonu Krzyżackiego. Oczywiście najważniejszym momentem jest bitwa pod Grunwaldem, gdzie przegrały wojska prowadzone przez Ulricha. Mamy tu nawet zdjęcia spod Grunwaldu - jedno z dawną tablicą pamiątkową i napisem w języku niemieckim. Na drugiej...

 • PK w skokach: Podium dla Austriaków, Murańka czwarty

  Klemens Murańka zajął 4. miejsce w pierwszym dniu rozgrywanego w Zakopanem Pucharu Kontynentalnych w skokach narciarskich. Całe podium zajęli Austriacy, a zwyciężył Ulrich Wohlgenannt.

 • Pół tysiąca małych chórzystów ofiarami przemocy. Kapelmistrzem był brat papieża

  Co najmniej 547 chłopców z chóru Domspatzen (Katedralne wróbelki) w Ratyzbonie padło ofiarą przemocy fizycznej lub seksualnej - wynika z opublikowanego końcowego raportu sporządzonego przez adwokata Ulricha Webera na polecenie Kościoła katolickiego.

 • PK w skokach: Jan Ziobro trzeci, druga wygrana Austriaka Wohlgenannta

  Jan Ziobro zajął trzecie miejsce w drugim dniu zawodów Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Zakopanem. Podobnie jak w sobotę, zwyciężył Austriak Ulrich Wohlgenannt.

 • Niemcy: Sąd zwolnił Irakijczyka aresztowanego w związku z zabójstwem w Chemnitz

  Irakijczyk aresztowany w Chemnitz w związku z zabójstwem 26 sierpnia 35-letniego Niemca, które wywołało gwałtowne protesty radykałów ze skrajnej prawicy, został we wtorek zwolniony przez sąd - poinformował jego obrońca Ulrich Dost-Roxin.

 • "Die Zeit": Europa nie potrzebuje Rosji

  Europa nie potrzebuje Rosji – pisze w czwartek opiniotwórczy liberalny niemiecki tygodnik „Die Zeit”. Żaden inny kraj na świecie nie zwalcza tak skutecznie Europy jak właśnie Rosja – podkreśla autor eseju Bernd Ulrich.

 • Ataki na kobiety w Kolonii. Już ponad 800 zawiadomień

  Blisko trzy tygodnie po napaściach imigrantów na kobiety w noc sylwestrową w Kolonii na policję nadal wpływają kolejne zawiadomienia w tej sprawie. Prokurator Ulrich Bremer poinformował, że obecnie jest ich 809.

 • Pani Janina Ulrich ze Zrębic zajęła III miejsce w VII edycji konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo 2007".

 • Skandal w kościelnym chórze. Ofiarą przemocy padło ponad 200 dzieci

  Co najmniej 231 dzieci z chóru chłopięcego Domspatzen w Ratyzbonie w latach 1953-1992 padło ofiarą przemocy fizycznej bądź seksualnej - poinformował adwokat Ulrich Weber. Na polecenie Kościoła katolickiego zajmuje się on wyjaśnieniem skandalu.

Zdjęcia na temat: ulrich
Wideo na temat: ulrich
 • Kultura Fizyczna: Poznajcie mistrzów świata!

  Myślicie, że niemiecki futbol był zawsze tak dobrze zorganizowany? Jesteście w błędzie, z którego wyprowadzi Was "Tor" - książka Ulricha Hesse. Kacper Merk z redakcji sportowej RMF FM wziął ją pod lupę z okazji zbliżającego się meczu Polska - Niemcy w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy.