• Informacje na temat:

  ułus

Artykuły na temat: ułus
 • Troszew nie wykluczył, że w walkach w rejonie Selmentauzen, które leży kilka kilometrów od Ułus-Kert, zginęli też czeczeńscy dowódcy: Basajew i Chattab. Ocenia się, że w osadzie przebywało około 1,5 tysiąca partyzantów. Natomiast w stolicy republiki, Groznym pozostaje wciąż od 200 do 300 bojowników. Zdaniem dowództwa rosyjskiego zajmują się oni głównie maruderstwem i urządzaniem zasadzek.

 • Tysiące Turków defilowały w poniedziałek ulicami Ankary z okazji święta Republiki, łamiąc zakaz władz podyktowany obawami o bezpieczeństwo. Rocznica założenia republiki od kilku lat ukazuje podział między władzami a opozycją przywiązaną do świeckiej tradycji.

 • Moskwa nadal zaprzecza jakoby w ubiegłym tygodniu, podczas zaledwie jednej bitwy w Czeczenii straciła 86 spadochroniarzy. O tym, że tak się stało, doniosła wojskowa agencja informacyjna AVN.

 • Rosja: protest w obronie zbrodniarzy wojennych

  Ok. 500 skrajnych nacjonalistów demonstrowało w niedzielę w centrum Moskwy, domagając się amnestii dla rosyjskich wojskowych skazanych za zbrodnie na cywilach w czasie wojny w Czeczenii.

 • Kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem głosowania w zbuntowanej republice partyzanci aż dziewięć razy zaatakowali rosyjskie posterunki. W samym Groznym doszło aż do ośmiu zamachów. Jednak według wstępnych informacji nie ma ofiar ani poważniejszych strat. Źródła rosyjskie donoszą również o pojawieniu się licznych oddziałów partyzanckich m.in. w okolicach miejscowości Ułus-Kert, Ca-Wiedieno...

 • Dowódców okrążono w miejscowości Ułus Kert. Znajdują się tam Szamil Basajew, Asłan Maschadow i Jordańczyk Emir al Chatab - dodał Maniłow. Według niego, w osadzie przebywa także około półtora tysiąca partyzantów. Natomiast w stolicy republiki, Groznym - utrzymuje generał - pozostaje od dwustu do trzystu bojowników. Zdaniem Maniłowa, zajmują się oni głównie maruderstwem i urządzaniem zasadzek...

 • Moskwa nadal zaprzecza jakoby w ubiegłym tygodniu, podczas zaledwie jednej bitwy w Czeczenii straciła 86 spadochroniarzy.

Dyskusje na temat: ułus